Słuchawki Galaxy Buds Pro – cena i specyfikacja nowych słuchawek Samsunga

Podczas tegorocznego Galaxy Unpacked Samsung oprócz nowej serii flagowców Galaxy S21 zaprezentował także nowe słuchawki Galaxy Buds Pro. Bezprzewodowe słuchawki koreańskiego producenta doczekały się zmienionego desingu, jeszcze lepszego nagłośnienia i ulepszonego trybu aktywnej redukcji szumów. Zobacz cenę i specyfikację nowych Galaxy Buds Pro.

Jak wyglądają nowe słuchawki bezprzewodowe Samsunga?

Samsung Galaxy Buds Pro to następczynie fasolkowatych słuchawek Galaxy Buds Live z 2020 roku. Tegoroczne bezprzewodowe słuchawki od Samsunga kształtem już nieco mniej przypominają te rośliny strączkowe, gdyż zyskały nieco bardziej owalny kształt. Nadal są jednak wykonane w mocnym połysku i tym razem dostępne kolory słuchawek to: czarny, srebrny i fioletowy.

Słuchawki bezprzewodowe Samsung Galaxy Buds Pro czarne
Źródło: Samsung

Dużego usprawnienia konstrukcyjnego słuchawki doczekały się pod kątem wodoodporności, ponieważ Galaxy Buds Pro spełniają normę IPX7. Dzięki niej mogą one być pod wodą na głębokości 1 metra przez 30 minut. Nie straszny jest im także pot.

Słuchawki obsługują łatwe parowanie, dzięki któremu wystarczy otworzyć etui w pobliżu smartfona lub innego urządzenia i następnie potwierdzić chęć sparowania. Do tego można obsługiwać je za pomocą panelu dotykowego na powierzchni słuchawek.

Cena słuchawek Galaxy Buds Pro w przedsprzedaży wynosi 999 zł i będzie można je kupić już 15 stycznia.

Specyfikacja Galaxy Buds Pro

Oczywiście nie wiemy, jak grają nowe słuchawki bezprzewodowe Samsunga, ale na podstawie specyfikacji można śmiało założyć, że nowe słuchawki Samsunga będą grały lepiej, niż ich poprzedniczki. O jakość dźwięku ma bowiem dbać dwudrożny głośnik, który składa się z 11-mm głośnika niskotonowego z kanałem basowym oraz 6,5-mm głośnika wysokotonowego. O inżynierię dźwięku zadbali specjaliści od akustyki z AKG, o czym informuje samo etui słuchawek.

czarne etui na słuchawki Samsung Galaxy Buds Pro
Źródło: Samsung

Koreański producent skupił się także na poprawieniu systemu aktywnej redukcji szumów (ANC), która teraz ma eliminować aż 99% hałasu otoczenia. To oznacza, że będzie można całkowicie odciąć się od świata zewnętrznego, choć za pomocą aplikacji na smartfonie będzie można także regulować poziom redukcji, by dostosować ją do aktualnych warunków.

Jeśli dla kogoś regulacja ANC nie będzie wystarczająca, to pomocny okaże się tryb Ambient, który dopuszcza część dźwięków z otoczenia (na 4 różnych poziomach), żeby pozostać świadomym tego, co dzieje się wokół. Tryb ten automatycznie ma uruchamiać się także podczas rozmowy głosowej, co będzie jednoznaczne z wyłączeniem ANC.

Do tego Buds Pro mają 3 wbudowane mikrofony – 2 zewnętrzne i 1 wewnętrzny z konstrukcją niwelującą wpływ podmuchów wiatru. Z obecności tego rozwiązania najpewniej najbardziej będą zadowoleni mieszkańcy wietrznego Chicago.

Bateria i ładowanie Galaxy Buds Pro

Bateria w słuchawkach Galaxy Buds Pro ma pojemność 60 mAh, natomiast w etui 472 mAh, co przełoży się na:

  • odtwarzanie muzyki ze słuchawek przez 5h, rozmowy 4h; wraz z etui odpowiednio: 18h, 14h – z włączonym ANC
  • odtwarzanie muzyki ze słuchawek przez 8h, rozmowy 4,5h; wraz z etui odpowiednio: 28h, 17h – z wyłączonym ANC.

5-minutowe ładowanie wystarczy na 55 minut słuchania muzyki, a 10-minutowe na 85 minut. Do tego słuchawki obsługują ładowanie bezprzewodowe w standardzie Qi oraz funkcję PowerShare, dzięki której można naładować je za pomocą telefonu.

Źródło: Samsung

Zobacz słuchawki Galaxy Buds Pro w x-kom