Słuchawka i smartband w jednym? Huawei pokazał opaskę TalkBand B6

Po co kupować dwa urządzenia, skoro można mieć ich funkcjonalności w jednym sprzęcie? Zdaje się, że właśnie z tego założenia wyszedł Huawei, wypuszczając nowy model inteligentnej opaski. O co chodzi i w jaki sposób można korzystać z Huawei TalkBand B6? Sprawdźmy to.

Opaska Huawei zaskakuje możliwościami i urzeka wyglądem

Inteligentna opaska, którą zaprezentował ostatnio Huawei to produkt dedykowany fanom nowoczesnych, ale przede wszystkim praktycznych rozwiązań technologicznych.

Okazuje się bowiem, że oprócz stylowego i przykuwającego oryginalnym designem smartbanda, otrzymujemy tutaj również… słuchawkę Bluetooth. Gadżet, który jest po prostu niezastąpiony podczas rozmów przeprowadzanych w trakcie wykonywania innej czynności, np. prowadzenia pojazdu. Wystarczy, że wypniemy główny korpus z pozostałej konstrukcji opaski i woilà – możemy do woli delektować się długimi, a przy tym wygodnymi rozmowami.

huawei band b6
źródło: Huawei

TalkBand B6 jako inteligentna opaska

Design, ekran i konstrukcja, która zachwyca

Na froncie nowej opaski Huawei TalkBand B6 znajduje się 1,53-calowy kolorowy i dotykowy ekran AMOLED, który dosłownie jednym rzutem oka pozwala sprawdzić pogodę i najważniejsze dla użytkownika powiadomienia. 

Konstrukcja korpusu jest lekko zakrzywiona, aby po przekształceniu opaski w słuchawkę, pewnie przylegała ona do ucha. Ponadto nowy talkband Huawei dostępny jest w różnych wersjach kolorystycznych i posiada eleganckie, skórzane, wymienne paski. Całość tworzy akcesorium wearables, które może zadowolić nawet najbardziej wysublimowane gusta.

TalkBand B6 to też opaska sportowa

Jednym z podstawowych celów inteligentnych opasek jest monitorowanie parametrów organizmu oraz motywacja do zdrowego trybu życia. Nie inaczej jest również w tym przypadku. Huawei TalkBand B6 zmierzy m.in.: poziom tlenu we krwi, tętno oraz poziom stresu.

Proponuje także trening oddechowy z przydatnymi wskazówkami, które pomogą odpocząć od gorączkowego stylu życia. Na podstawie zarejestrowanych kroków, przypomni z kolei o ruchu,  gdy użytkownik zbyt długo pozostanie w spoczynku. Na bieżąco skontroluje również założone cele i podsunie drobne wskazówki zdrowotne.

opaska huawei band b6
źródło: Huawei

Co więcej, podczas treningu, do wyboru jest tutaj 7 trybów sportowych. Na podstawie zebranych przez TalkBand B6 parametrów można określić np. ile trwał trening, dystans, spalone kalorie i wiele, wiele innych. Niektóre aktywności opaska jest również w stanie wykryć sama, a parametry ich dotyczące zbierać automatycznie. 

Opaska zmonitoruje również sen użytkownika, analizując jego poszczególne fazy oraz długość. W połączeniu z dedykowaną aplikacją wskaże również, co można zrobić, aby odpoczynek był jeszcze bardziej efektywny.

Opcja słuchawki i funkcje telefoniczne

Jak wspomniałam wyżej, aby korzystać z funkcji słuchawki, wystarczy jedynie wypiąć korpus urządzenia z konstrukcji opaski. Najważniejsze jest jednak to, że zastosowano tutaj podwójną redukcję szumów i autorską optymalizację dźwięku 3A. Sprawia to, że TalkBand B6 odbiera dźwięk z niezwykłą dokładnością i niskim opóźnieniem, a przy tym redukuje hałas otoczenia, aby zapewnić najlepszą jakość połączeń.  

huawei-band-b6-sport
źródło: Huawei

Dodatkowo mając na ręcę TalkBand B6 jest pewność, że użytkownik nie przegapi żadnych ważnych wiadomości i połączeń. Jednym spojrzeniem sprawdzi kto dzwoni, a gdy trzeba szybko wypnie słuchawkę i będzie kontynuować rozmowę, nawet podczas robienia innej czynności.

Multimedialne centrum dowodzenia rozrywką

TalkBand B6 pokaże również aktualne powiadomienia o wiadomościach SMS, połączeniach przychodzących, wydarzeniach w kalendarzu i innych aplikacjach społecznościowych. Za pomocą funkcji Remote Migawka pozwoli także na sterowanie aparatem w smartfonie i zrobienie zdjęcia ze swojego poziomu. Smartband Huawei daje również możliwość sterowania odtwarzaną podczas treningu muzyką.

Z myślą o kobietach

Producent przewidział, że po tak zaawansowaną opaskę będą chciały sięgnąć również panie i w związku z tym, oprócz adekwatnych wersji kolorystycznych, przygotował opcje mające wspierać kobiety w trakcie cyklu menstruacyjnego. Osobisty kalendarzyk można mieć zatem od teraz na własnym nadgarstku.

Energii w TalkBand B6 wystarczy na wszystko

Nie dość, że TalkBand B6 jest wypełniony morzem możliwości, to jeszcze potrzebuje do tego naprawdę niewiele energii. Wszystko dzięki ultrawydajnemu procesorowi Kirin A1. Niski pobór energii sprawia, że smartand wytrzyma do 8 godzin intensywnego użytkowania, a w razie potrzeby dosłownie w ciągu 10 minut można go doładować na kolejne 4 godziny. Nic tylko korzystać.

źródło: Huawei

Kiedy Huawei TalkBand 6 pojawi się w Polsce?

Póki co nie wiadomo, czy i kiedy nowa opaska Huawei pojawi się na terenie naszego kraju. Gdyby jednak tak było, korzystalibyście z niej? Podzielcie się swoją opinią w komentarzu!

Żródło tekstu: huawei.com