Samsung Galaxy Tab S8 – najnowszy Snapdragon i wersja Ultra na horyzoncie

To tylko plotki, ale za to jakie! Dotyczą one niezapowiedzianych jeszcze tabletów Samsung Galaxy S8 i niewydanego jeszcze procesora Snapdragona 898. Nie trzeba być mistrzem w czytaniu między wierszami, żeby wydedukować, że być może najnowsze tablety Samsunga będą wyposażone we wspomniany procesor. A to oznacza sporą rewolucję, a być może nawet powiększenie rodziny Galaxy Tab S8 o kolejnego członka.

Snapdragon 898 w Samsungu Galaxy Tab S8

Znany z ujawniania przedpremierowych informacji i przecieków użytkownik Twittera – Ice Universe podzielił się rewelacjami dotyczącymi nadchodzącej serii Galaxy Tab S8 od Samsunga. Według niego wszystkie najnowsze urządzenia mają dostać procesor Snapdragon 898. Zapytacie: i co z tego? Ano to, że jeśli to będzie prawdą, to Samsung kolejny raz odejdzie od stosowania w swoich flagowych urządzeniach autorskich procesorów Exynos.

Najnowsze procesory Snapdragon ani Exynos nie miały jeszcze swojej oficjalnej prezentacji, która prawdopodobnie nastąpi na przełomie 2021 i 2022 roku. I co ciekawe, zbiega się to z faktem, że Samsung podczas tegorocznego Galaxy Unpacked wyłamał się z tradycji i nie zaprezentował tabletów w połowie roku. Dlatego należy się spodziewać się, że podczas noworocznego Galaxy Unpacked wraz z zapowiedzią nowych Samsungów Galaxy S22 dostaniemy zapowiedź Galaxy Tab S8… być może z najnowszym Snapdragonem na pokładzie.

samsung galaxy Tab S7 - unboxing

Galaxy Tab S8 – co o nich wiemy?

Ice Universe zdradził jeszcze, że dostaniemy trzy wersje tabletów najnowszych generacji od Samsunga: Galaxy Tab S8, Galaxy Tab S8+ oraz Galaxy Tab S8 Ultra. Ten pierwszy ma otrzymać baterię o pojemności 8000 mAh, wersja z plusem aż 10090 mAh, natomiast Ultra dostanie akumulator o pojemności 11500 mAh/12000 mAh (zależnie od źródła informacji). Ponadto wszystkie nowe tablety mają wspierać ładowanie o mocy 45 W, co jest rzadkością wśród tego typu urządzeń.

W porównaniu do poprzedniej generacji akumulatory urosną, gdyż Galaxy Tab S7 oraz S7+ miały odpowiednio 8000 oraz 10090 mAh. Jeśli natomiast chcecie dowiedzieć się więcej o obecnej generacji tabletów Samsuna, oto Recenzja Galaxy Tab S7.

Wygląda zatem na to, że nowa seria tabletów urośnie. Tym bardziej że uważniejsi dostrzegli, że poprzednia seria tabletów nie miała w swoim portfolio wersji Ultra. I zgodnie z charakterystyką tego typu urządzeń Galaxy Tab S8 Ultra ma rzekomo otrzymać matrycę o przekątnej 14,6 cala! To niewiele mniej niż przekątna matrycy standardowej wielkości laptopa.

Będzie to zatem sprzęt sporych rozmiarów, który przede wszystkim trafi w gusta i potrzeby profesjonalistów. W połączeniu z bardzo mocnym procesorem Galaxy Tab S8 Ultra zapewni bowiem ogromną przestrzeń roboczą, którą będzie można wykorzystać do nowych celów. Wszak tabletów powyżej 14 cali na rynku jest jak na lekarstwo, a na takim sprzęcie można znacznie wygodniej edytować filmy i zdjęcia czy robić różnego rodzaju projekty.

Zobacz tablety Samsung Galaxy Tab w x-komie

Źródło: twitter/Ice Universe, gsmarena