Ruszają zapisy na przedsprzedaż PlayStation 5 – ilość konsol ograniczona

Wreszcie coś konkretnego w temacie PS5. Sony rusza z zapisami na przedsprzedaż swojej nowej konsoli. Ale uwaga – konsol dostępnych w pre-orderze nie jest zbyt dużo. Dlatego firma najpierw odezwie się do dotychczasowych użytkowników usług PlayStation. To oni otrzymają właśnie zaproszenia via e-mail. Jakie warunki należy spełnić, by być wśród tych, którzy jaki pierwsi położą swoje ręce na DualSense i uruchomią PlayStation 5?

FAQ w sprawie przedsprzedaży PlayStation 5

Sony dokona wyboru osób, do których zwróci się z propozycją rejestracji, na podstawie wcześniejszego korzystania z usług PS. Zainteresowani zaproszeniem mogą zarejestrować się podając ID z PlaySation Online. Szczęśliwcy dostaną maile z propozycją nie do odrzucenia. Samo otrzymanie zaproszenia nie gwarantuje zamówienia konsoli. Jest ważne tylko przez ograniczony czas, jak i zawęża liczbę sprzętów, które można zamówić.

Na jedno PSN ID przypada tylko jedna PlayStation 5 (z dyskiem lub bez), dwa kontrolery i dwie stacje ładowania, dwa headsety Pulse 3D, dwa piloty oraz dwie kamerki HD. Nie ma obowiązku zamawiania wszystkiego z tej listy, ale należy zmieścić się w wyznaczonych limitach.  

Obecny pre-order działa na zasadzie kto pierwszy, ten lepszy. Dodatkowo – póki co – dotyczy tylko użytkowników zamieszkałych w  USA. Zamówienia na adres inny niż amerykański będą unieważniane.

ps5 konsola i kontroler
Źródło: Sony

Ile zapłacimy za PS5?

Niestety nadal nie wiadomo. Jeden z ostatnich przecieków – związany z ceną na Best Buy – potwierdzałby powtarzające się ciągle 499 dolarów (obecnie to ponad 1800 PLN). Czy tak faktycznie będzie, czy jednak zapłacimy więcej?

Możliwe, że dowiemy się czegoś 9 września. Wtedy miałby rzekomo ruszyć właściwy pre-order PlayStation 5. Nadal jednak obracamy się wśród plot i domysłów…

Źrodła: PlayStation, PSU, Dual Shockers, Twitter