realme Pad w Polsce. Znamy już ceny i datę premiery

Po smartfonach, zegarkach, a nawet telewizorach realme wchodzi na rynek tabletów ze swoim realme Pad. To niedrogi tablet oferujący duży ekran, metalową obudowę i całkiem przyzwoitą baterię. Przyjrzyjmy się temu, jak dokładnie przedstawia się jego specyfikacja, jakie funkcje oferuje pierwszy tablet od realme i kiedy pojawi się on w Polsce.

realme Pad – nowy gracz na rynku tabletów

realme we wrześniu tego roku zaprezentowało swój pierwszy tablet, który na razie dostępny jest tylko w Indiach. Niektórzy mogą się dziwić, że firma postanowiła pojawić się na rynku, który jest dość specyficzny i wielu potężnych graczy nie do końca potrafi się na nim odnaleźć. Jednak bardzo atrakcyjna cena realme Pad oraz to, co oferuje może sprawić, że może on trochę namieszać w swoim segmencie cenowym. Tym bardziej, że wizualnie tablet nie wydaje się znacząco odbiegać od znacznie droższych kolegów na rynku.

Pojawienie się realme Pad pozwala chińskiej firmie na dalszą rozbudowę swojego ekosystemu, który obejmuje już szereg produktów w Indiach. Dzięki temu tablet będzie mógł łatwo komunikować się ze smartfonami, telewizorami, a nawet podłączonymi zegarkami, które składają się na różne asortymenty. 

realme pad - pierwszy tablet realme

Specyfikacja tabletu realme Pad

Wyświetlacz IPS LCD o przekątnej 10,4 cala i rozdzielczości 2000 x 1200 pikseli otaczają bardzo cienkie ramki. To sprawia, że ekran zajmuje aż 82,5 % przedniego panelu, dzięki czemu może stanowić bardzo atrakcyjny sprzęt dla osób, które poszukują tabletu do oglądania filmów oraz grania. Dodatkowym atutem  kontekście sprzętu służącego do rozrywki są cztery głośniki z adaptacyjnym dźwiękiem przestrzennym i obsługą Dolby Atmos. Urządzenie ma również certyfikat Hi-Res Audio.

realme wydaje się być ponadto bardzo dumne z grubości 6,9 mm i wagi 440 g swojego tabletu, co rzeczywiście może sprawiać, że sprzęt mimo dużego wyświetlacza może być bardzo wygodny w obsłudze.

tablet realme tab
Źródło: realme

Procesor MediaTek Helio G80 na pokładzie

Wiemy już, że konstrukcyjnie tablet jest bardzo przyzwoicie pomyślany, a co kryje w swoim wnętrzu? Pierwszy tablet od realme został wyposażony w procesor MediaTek Helio P80 połączony z 3 lub 4 GB pamięci RAM w zależności od wybranej wersji. Do tego jest 32 lub 64 GB pamięci wewnętrznej, z gniazdem na kartę microSD. 

Całość działa pod kontrolą systemu Android 11 ze specjalnie przystosowaną nakładką producenta pod nazwą „Realme UI for Pad”.

procesor realme pad
Źródło: realme

Bateria 7100 mAh i aparat w realme Pad

Co ciekawe, udało się w tablecie zmieścić dość solidny akumulator o pojemność to 7100 mAh z obsługą szybkiego ładowania 18W. Jak zapewnia producent, bateria wystarczy na do 12 godzin ciągłego oglądania wideo, a w trybie czuwania tablet ma wytrzymać dwa miesiące.

Ponadto realme Tab obsługuje również ładowanie wsteczne, co oznacza, że może być używany jako przenośny zasilacz do ładowania innych urządzeń.

Jeśli chodzi o aparaty, nie ma tutaj wielkiego zaskoczenia. Panel fotograficzny w tablecie zawiera dwa moduły, z przodu iz tyłu. Każdy z nich ma 8 megapikseli.

realme Pad w Polsce

realme Pad — cena

Cena to z pewnością duży atut tego urządzenia od realme. Znamy już ceny, w jakich bedzie można zakupić tablet na polskim rynku. Na początku pojawi się wersja 4/64 GB (WiFi) w cenie 999 złotych, a później dołączyć ma do niej 6/128 GB (LTE) w cenie 1399 złotych.

Kiedy realme Pad będzie dostępny w Polsce?

Wiemy już, że realme Pad w Polsce dostępny będzie na przełomie listopada i grudnia tego roku.