Imperium kontratakuje. Razer wypuścił kolekcjonerski zestaw Stormtrooper

Dawno, dawno temu, w odległej galaktyce… Stop. Nie tak znowu dawno i nie tak daleko Razer zaprojektował akcesoria dla przybyszy z fandomu „Gwiezdnych Wojen”. Linia Stormtrooper to jednak designerski i technologiczny majstersztyk nie tylko dla żołnierzy Imprerium Galaktycznego. Już niebawem będziecie mieli okazję przekonać się o tym osobiście, gdyż gadżety z tej serii trafią do sklepu x-kom.

Klawiatura, podkładka i mysz Razer Stormtrooper

Na zestaw urządzeń peryferyjnych Stormtrooper składają się znane już sprzęty od Razer, a mianowicie cicha, mechaniczna klawiatura BlackWidow Lite, mobilna mysz Atheris oraz podkładka Razer Goliathus Extended. Rozwiązania techniczne zastosowane w podstawowych wariantach zostały zapakowane w nowiutką, stylową czarno-białą formę z wizerunkami Szturmowców.

BlackWidow Lite w wersji Stormtrooper to wciąż zgrabny i najbardziej kompaktowy mechanik od Razer z autorskimi, pomarańczowymi przełącznikami, które wyraźnie zaznaczają punkt nacisku przy jednocześnie dość cichym kliku. Klawiatura posiada również specjalne gumowe obręcze, które, założone na klawisze, tłumią dodatkowo odgłos jej pracy. Dzięki temu rozwiązaniu BlackWidow Lite wciąż cieszy się mianem najcichszego mechanika na rynku.

BlackWidow Stormtrooper

Ponadto BlackWidow Lite zachowuje swoje eleganckie, białe podświetlenie każdego klawisza, które w wersji Stormtrooper doskonale komponuje się z czernią i bielą składającymi się na design serii. Biała obudowa, biały Szturmowiec, czarne klawisze i czarne pasy biegnące przez klawiaturę, tworzą także spójną koncepcję z grafiką podkładki.

Razer Goliathus Extended mierzy 29,4 cm szerokości, 92 cm długości i 3 mm grubości. Jej spód wykończony jest antypoślizgową gumą, natomiast wierzch pokrywa miękka tkanina o mikroteksturowej powierzchni, której zadaniem jest zapewnienie precyzyjnego ruchu myszą, odpowiadającego celności Szturmowców.

stormtrooper klawiatura Razer

A tą w zestawie Razer Stormtrooper, jak już wspominałam, jest bezprzewodowa Atheris, słynąca ze swojego kieszonkowego rozmiaru, sensora optycznego o rozdzielczości 7200 dpi oraz dwóch trybów łączności – USB 2,4 GHz i Bluetooth. W nowym wydaniu zdobi ją hełm Szturmowca, dzięki któremu mysz doskonale dopełnia cały komplet Razer Stormtrooper.

Dostępność Razer Stormtrooper

Na ten moment urządzenia wchodzące w skład Razer Stormtrooper można zamówić bezpośrednio na stronie producenta. Wkrótce jednak pojawią się w sklepie x-kom. Kiedy dokładnie to nastąpi? To tajemnica strzeżona tak pilnie, jak plany Gwiazdy Śmierci. Dlatego polecamy Wam regularnie odwiedzać stronę sklepu. Tym bardziej, że ilość produktów będzie ograniczona i na pewno ich nakład wyczerpie się szybciej, niż pomysły na scenariusze do kolejnych filmów sagi.   

Źródło: Razer, The Verge