Razer Ripsaw HD – transmisja ostra jak piła

Zacinający się obraz, rozmywające się klatki, spowolnienia. Nie lubią tego ani streamerzy, ani oglądający ich widzowie. Dlatego każda osoba zajmująca się strumieniowaniem swoich materiałów przykłada tak wielką wagę do wydajnych podzespołów. Razer wkracza na rynek z kolejną kartą przechwytującą, która będzie pozwalała na nagrywanie i strumieniowanie w wysokiej jakości. Na stronie Razera karta dostępna będzie 11 kwietnia, a w sprzedaży światowej – na początku tego kwartału.

4K pass-through – as w rękawie?

Nowy zewnętrzny video grabber od Razera wygląda być może niepozornie. Producent wyposażył go jednak w tajną broń, którą oddaje na użytek korzystających z tego akcesorium streamerów. Chodzi tu o obsługę 4K pass-through. Dzięki niej Razer Ripsaw HD umożliwiać będzie przesłanie widzom materiału w Full HD i klatkażu 60 fps z rozgrywki w 4K.

Razer Ripsaw
Źródło: Razer

Karta ma tym samym górować nie tylko nad swoim poprzednikiem, Razer Ripsaw, ale także nad video grabberem Elgato HD60 S. Monachijski producent posiada w swym asortymencie wydajniejszą kartę – Elgato 4K60 Pro, która pozwala na strumieniowanie video w 4K. Ripsaw HD ma przebijać tego asa ceną, wynoszącą około 160 dolarów (lub około 170 funtów).

Dla wielu platform i konsoli

Producent zachwala intuicyjność użytkowania Razer Ripsaw HD, która działa w trybie Plug and Play. Według dostępnych informacji, kompatybilna jest z wieloma platformami i programami dla streamerów – Twitchem, YouTubem, Mixerem, XSplitem, OBS czy OBS Streamlabs. Strumieniować można zarówno z peceta, jak i konsoli (PS4 i PS4 Pro, Xbox One, Nintendo Switch).

Razer Ripsaw 2
Źródło: Razer

Połączenie z komputerem możliwe jest za pomocą interfejsu USB 3.0. Jak zauważył Chaim Gartenberg z The Verge, video grabber nie daje opcji przechowywania materiału z rozgrywki w swojej pamięci (funkcja taka jest dostępna w karcie AVer Media 2 Plus). Wyposażony jest w wejście i wyjście video HDMI 2.0, wejście audio HDMI oraz wejście i wyjście audio 3,5 mm.

Frontowy port mikrofonowy usuwać ma potrzebę miksowania dźwięku, gdyż pozwala na korzystanie z jednego mikrofonu na dwóch PC lub komputerze i konsoli. Oznacza to, że można jednocześnie komentować rozgrywkę, jak i komunikować z innymi graczami. Wbudowany system audio likwidować ma natomiast możliwe opóźnienia w przesyłaniu dźwięku i brak synchronizacji.

Co sądzicie o Razer Ripsaw HD? Czy planujecie zaopatrzenie się w taką kartę przechwytującą?

Źródła: Razer, The Verge, TechSpot, PC Format, Hexus