Technics prezentuje słuchawki z obsługą LDAC i podwójną redukcją szumów

Nowy rok, nowe słuchawki. Tym razem od Technicsa. Renomowana marka zaprezentowała właśnie bezprzewodowe, wokółuszne Technics EAH-A800 NC. Jeśli w lodówkach zostały Wam jakieś szampany, to spokojnie, możecie jeszcze trochę je potrzymać. Bunkrów bowiem nie ma. Ale i tak jest co najmniej interesująco.

Technics EAH-A800 NC, czyli ładne i wygodne?

Na to wychodzi. Słuchawki są utrzymane w klasycznej stylistyce, a umieszczony w centralnych punktach nausznic napis Technics nie krzyczy ani nie straszy. Do wyboru są dwie wersje kolorystyczne – biała i czarna. Nie wiem, czy otrzymają jakieś fantazyjne nazwy na potrzeby marketingu, ale koniec końców dopasowanie EAH-A800 ANC do biznesowego stroju nie powinno być problemem. Dlaczego o tym piszę? Ponieważ Technics przedstawia swój nowy produkt jako propozycję dla ludzi aktywnych, którzy przystosowali się do nowego trybu pracy – z dowolnego miejsca na Ziemi.

To oczywiście pociąga za sobą pełną mobilność sprzętu. Słuchawki można złożyć, schować do futerału i wrzucić do plecaka czy torby.

Źródło: Technics

A co z wygodą? Mają ją gwarantować zakrzywione muszle 3D, które okolono zapamiętującą kształt głowy pianką. Słuchawki są oczywiście wokółuszne, co powinno zapewniać większy komfort długotrwałych odsłuchów (lub pracy, jak kto woli). Dodatkowo producent zapewnia, że wewnątrz pałąka umieścił wykonaną z drutu sprężynę. Tak żeby czasem nie uciskało za mocno.

Czym zagrają Technics EAH-A800 NC?

Dźwięk dostarczą przetworniki dynamiczne o średnicy 40 mm. Producent informuje tylko o tym, że są wykonane z materiałów, które zapewniają odpowiednią wytrzymałość i elastyczność. Cóż, za wiele to nie mówi. Ale wspomnę jeszcze o polimerowych, wielowarstwowych kondensatorach, które stabilizują napięcie w obwodach audio, co ogranicza zniekształcenia i generuje dźwięk wysokiej jakości. To akurat sprawdzone rozwiązanie Technicsa, stosowane w najlepszych produktach tej marki.

prezentacja przetworników słuchawek technics eah-a800-nc
Źródło: Technics

Świetną informacją jest za to fakt, że słuchawki są kompatybilne z kodekiem LDAC, który umożliwia przesyłanie sygnału 96 kHz / 24 bity.

ANC, jakość rozmów, bateria

Skoro mowa o słuchawkach przeznaczonych (także) do pracy, wypada pochylić się nad ANC i jakością rozmów. W przypadku Technicsów EAH-A800 NC obie te funkcje mają być na topowym poziomie. W ich przypadku za redukcję szumów odpowiadają bowiem filtr akustyczny i mikrofon ze sprzężeniem zwrotnym oraz filtr cyfrowy i mikrofon ze sprzężeniem do przodu. Oprócz ANC „na pokładzie” są jeszcze Tryb Naturalnego Otoczenia oraz Tryb Uwagi (np. do nasłuchiwania komunikatów lotniskowych).

Nad jakością rozmów z kolei czuwać będą cztery mikrofony MEMS oraz cztery mikrofony kształtujące wiązkę. Wsparciem dla nich ma być technologia redukcji szumów.

Została jeszcze bateria. Tutaj producent deklaruje nawet 60 godzin czasu pracy oraz funkcję szybkiego ładowania, która w 10 minut uzupełni energię na kolejne 10 godzin odsłuchów.

czarne słuchawki Technics EAH-A800-NC
Źródło: Technics

Technics EAH-A800 NC – cena i dostępność

Te informacje dopiero zostaną podane. Oczywiście wrócę do Was za aktualizacją. Ale chyba już teraz można „strzelać”, że polska cena będzie o kilkaset złotych wyższa niż modelu TECHNICS EAH-F70NE-K ANC (choć wielu zmian nie ma). Czyli tysiąc raczej uda się przekroczyć.

Źródło: Technics