Rainbow Six Mobile – darmowa strzelanka od Ubisoftu zapowiedziana

Jesteś fanem Rainbow Six: Siege i jedyne o czym marzysz to zagranie w swoją ulubioną grę na smartfonie? To świetnie, bo Ubisoft zapowiedział port tej gry na urządzenia mobilne z systemem iOS i Android. Póki co rejestrować się można tylko za pośrednictwem strony Ubisoftu. Aha, jest jeszcze zwiastun produkcji, ale ten oglądacie na własną odpowiedzialność.

Po co Ubisoft tworzy Rainbow Six Mobile?

Dla pieniędzy. To oczywiste. A poza tym dla pieniędzy i zaspokojenia rynku mobilnego. A to już nam, graczom, może wyjść całkiem na zdrowie.

Studiem odpowiedzialnym za tę część gry jest Ubisoft Montreal. To o tyle pocieszające, że w tym studiu znajdują się osoby, które pracowały nad oryginalną wersją gry. Miejmy nadzieję, że z tej bliskości wyjdzie coś dobrego. Ubisoft zarzeka się, iż R6S jest taki dobry, że nie mogą przeżyć tego, że nie mogą zabrać gdziekolwiek tylko chcą swojej ulubionej rozgrywki. Z tego powodu tworzą mobilniaka. I cóż, trochę prawdy w tym jest. Gry mobilne mają to do siebie, że można grać w swoje ulubione tytuły na smartfonie. Tak jest z np. Genshin Impact, Call of Duty, czy League of Legends. I chociaż mobilniaki mają dużo uproszczeń, to jednak dobrze zrobiona gra mobilna ma ten sam klimat, co jej starszy brat.

Miejmy więc nadzieję, że mobilna wersja Rainbow Six: Siege udźwignie brzemię ogromnego sukcesu i będzie jej dobrym odpowiednikiem. Jak wiemy, z dobrego, taktycznego shootera łatwo zrobić szybki team deathmatch pozbawiony jakiejkolwiek taktyki.

google play rainbow six mobile
Google Play jest podekscytowany. Czy my też powinniśmy?

Jakie mapy będzie posiadał Rainbow Six Mobile?

Póki co wiemy o dwóch mapach, które mają się pojawić w grze – Bank i Granica. Ma być ich więcej, ale Ubi trochę skąpi informacji. Prawdopodobnie wszystkie będą znane z oryginalnej części gry.

Wymagania gry

Wymagań jeszcze nie znamy, ale żeby pograć w rozsądnych klatkach z przyjemną dla oka grafiką na pewno będzie potrzebny mocniejszy telefon.

Zagraj we wszystkie mobilne tytuły w 120 Hz


Operatorzy

Bohaterowie wyglądają trochę inaczej niż w Siege ale nie są to rażące zmiany. Klimat każdego operatora jest zachowany, a uproszczenia w mobilniakach są na porządku dziennym, dlatego skórki bohaterów to chyba ostatnia rzecz o którą trzeba będzie się martwić.

Martwić się jednak można o liczbę operatorów do wyboru. Póki co wiemy o pięciu bohaterach dla atakujących i pięciu dla broniących. W wersji na konsole i PC-y liczba operatorów na każdą ze stron przekracza 30, więc tutaj wygląda to krucho. Czy Ubisoft będzie systematycznie dokładał operatorów do swojej mobilnej produkcji? Miejmy nadzieję, że tak. Riot w mobilnym LoL-u dokłada systematycznie nowych bohaterów i nowe eventy, więc dlaczego Ubisoft miałby zostać w tyle?

W Rainbow Six Mobile na ten moment będzie posiadało:

  • Dla broniących: Caveira, Bandit, Smoke, Valkyrie, Mute
  • Dla atakujących: Ash, Sledge, Twitch, Thermite i Hibana

Zwiastun gry

Zwiastun gry, jak już zostało powiedziane, każdy ogląda i słucha na własną odpowiedzialność. Nikt nie ponosi odpowiedzialności za łzy rozlane nad udźwiękowieniem tego zwiastuna. Sama rozgrywka wygląda bliźniaczo podobnie do tej z konsoli czy PC-a i to tylko dobrze. Niestety soundtrack do tego trailera jest oderwany od całego klimatu gry. Bardziej pasuje do team deatchmatchowej sieczki, niż do taktycznego FPS-a, co trochę martwi.  Niemniej, chętni mogą obejrzeć zwiastun poniżej.