Assassin’s Creed Mirage – kiedy premiera, jak prezentuje się rozgrywka, kim jest główny bohater i wszystko, co na ten moment wiemy o grze Ubisoftu

Assassin’s Creed Mirage, najnowsza odsłona popularnej serii gier od Ubisoftu, zapowiada się jako powrót do korzeni, które przyciągnęły graczy na początku. Zanurzmy się w tym, co wiemy o tej produkcji.

Data wydania i platformy, na których pojawi się Assassin’s Creed Mirage

Ubisoft potwierdził, że Assassin’s Creed Mirage zostanie wydany na PS5 i PS4, Xbox One i Xbox Series X/S oraz na PC przez sklepy Ubisoft i Epic Games. Nie podano jeszcze oficjalnej daty, ale potwierdzono, że gra pojawi się jeszcze w 2023 roku.

Jak Assassin’s Creed Mirage prezentuje się na zwiastunach?

Do tej pory Ubisoft opublikował naprawdę sporo trailerów Assassin’s Creed Mirage. Znalazły się wśród nich zarówno te stricte „filmowe”…

…jak również takie, które zdradzają nam sporo na temat gameplayu nowej odsłony o asasynach.

Fabularny i gameplayowy powrót do korzeni

Assassin’s Creed Mirage to gra, która ma na celu przypomnieć graczom o początkach serii. Zamiast skupiać się na otwartym świecie i eksploracji, jak to było w przypadku ostatnich tytułów, takich jak Assassin’s Creed Origins, Odyssey i Valhalla, Mirage wraca do klasycznego modelu rozrywki, opartego głównie na skradaniu, parkourze i skrytobójstwach, a więc elementach, które zdefiniowały początki serii.

Główny bohater i fabuła Asassin’s Creed Mirage

Głównym bohaterem gry jest Basim Ibn Ishaq, postać, którą gracze mogą pamiętać z Assassin’s Creed Valhalla. Gra opowiada o jego młodości, kiedy był złodziejem na ulicach Bagdadu, aż do momentu, gdy zostaje znaleziony przez Ukrytych – wczesnej iteracji Asasynów Poznajemy też drogę Basima do stania się Asasynem. Gra ma bardziej liniową i skoncentrowaną na narracji strukturę niż poprzednie tytuły, z wyraźnym początkiem i końcem.

AC Mirage Basim

Świat przedstawiony gry

Akcja Mirage rozgrywa się w Bagdadzie między 860 a 870 rokiem n.e. Gra jest znacznie mniejsza niż Valhalla, ponieważ cała akcja rozgrywa się w mieście, które jest podzielone na cztery unikalne dzielnice. Gracze będą mieli również okazję odwiedzić Alamut, położony tuż za miastem, który jest bazą założycieli Asasynów.

Rozgrywka w Assassin’s Creed Mirage

Rozgrywka w Assassin’s Creed Mirage to powrót do wcześniejszych gier z serii Assassin’s Creed – z  mniejszym i bardziej gęsto upakowanym otoczeniem, możliwością skradania się, parkourem i skrytobójstwami. Innymi słowy nowa odsłona będzie się znacznie różnić od poprzednich trzech gier z serii.

Warto wspomnieć o tym, iż Ubisoft potwierdził, że tempo parkouru zostało przyspieszone, aby zachęcić graczy do eksploracji miasta i śledzenia celów w ten sposób.

Assassin’s Creed Mirage zapowiada się jako ekscytujący powrót do korzeni serii. Z Basimem Ibn Ishaq jako głównym bohaterem, akcją rozgrywającą się w Bagdadzie i elementami gameplayowymi, za którymi zdążyliśmy się stęsknić, gra ma potencjał, aby przypomnieć graczom, co sprawiło, że zakochali się w serii na początku. Czekamy na więcej informacji od Ubisoftu w najbliższych miesiącach.

Czekacie na Assassin’s Creed Mirage? Myślicie, że gra przełamie skostniałą i zdecydowanie rozwleczoną formułę poprzednich odsłon? Dajcie znać w komentarzach.