QuakeCon 2021 z okazji 25-lecia marki Quake. Poznaj harmonogram wydarzenia

QuakeCon 2021 odbędzie się już za kilka dni. Z tej okazji Bethesda opublikowała harmonogram wydarzenia. W planach są różnego rodzaju turnieje, panele i zapowiedzi – w tym najprawdopodobniej odświeżonej wersji Quake’a sprzed 25 lat, na co najbardziej liczą gracze. QuakeCon 2021 oczywiście odbędzie się w pełni wirtualnie. Zobacz, jakie niespodzianki przygotowała Bethesda.

QuakeCon 2021 – kiedy się odbędzie?

QuakeCon 2021 odbędzie się w dniach 19-21 sierpnia. Data wydarzenia jest symboliczna, ponieważ w 2021 roku marka Quake obchodzi swoje 25-lecie. Z tego powodu fani z całego świata prześcigają się w domysłach, czy MachineGames wraz z id Software zaprezentują odświeżoną wersję tej kultowej gry, czyli Quake Reboot. Jeśli gra rzeczywiście miałaby się pojawić, to przecież nie będzie lepszej okazji do ogłoszenia jej niż właśnie QuakeCon 2021. Tym bardziej że w harmonogramie wydarzenia jest kilka paneli, na których taka zapowiedź spokojnie mogłaby mieć miejsce.

Co ciekawe, Nvidia udostępniła Quake II RTX, czyli remaster gry ze wsparciem dla ray tracingu

Harmonogram QuakeCon 2021   

Plan wydarzeń podczas QuakeCon 2021 prezentuje się następująco:

harmonogram QualeCon 2021 globalny
Źródło: Bethesda

Wydarzenia zaznaczone na pomarańczowy kolor to panele deweloperskie. Godziny są podane w czasie EDT, więc jeśli chcecie obejrzeć konferencję w Polsce, musicie dodać do każdego wydarzenia 6 godzin.

Bethesda zorganizuje jednak mały polski QuakeCon 2021. W piątek i sobotę na kanale Bethesdy na Twitchu odbędą się bowiem wydarzenia w języku polskim i w bardziej przystępnych godzinach. Oto harmonogram polskich wydarzeń na QuakeCon 2021:

harmonogram QualeCon 2021 piątek
Źródło: Bethesda
harmonogram QualeCon 2021 sobota
Źródło: Bethesda

Deathloop, The Elder Scrolls Online i Doom Eternal – czego można się spodziewać?

Poza wspomnianym Quake Reboot, które zapewne będzie największą niespodzianką imprezy, fani czekają na nowe informacje dotyczące gier Deathloop, The Elder Scrolls czy Doom Eternal. Szczególnie ciekawy wydaje się temat tego ostatniego, ponieważ najprawdopodobniej deweloperzy zapowiedzą nowe rozszerzenia do gry. Między panelami odbędą się różne turnieje, streamy i quizy. Uszczęśliwieni zostaną nawet fani cięższych brzmień, ponieważ w piątek dla odwiedzających stream Bethesdy na żywo zagra zespół Trivium.

Polski stream poprowadzą Kin i Lech. Podczas niego będzie można obejrzeć mecz niespodziankę z udziałem zaproszonych graczy czy wziąć udział w urodzinowym quizie z nagrodami na temat Quake’a.

QuakeCon 2021 – gdzie oglądać?

Atrakcji będzie sporo, a co najlepsze – to wszystko za darmo. QuakeCon 2021 można bowiem oglądać za darmo na dwóch kanałach Bethesdy, w zależności od streama:

  • Polski stream: Twitch.tv/Bethesda_PL
  • Globalny stream: Twitch.tv/Bethesda