Poznajcie Mibro Air, czyli nowy smartwatch z rodziny Xiaomi

Marka Mibro to jedna z odnóg rozwidlonego ekosystemu Xiaomi, która właśnie pokazała nowy smartwatch o nazwie Mibro Air. Warto go poznać, bo jak wiadomo Xiaomi, będące w tym przypadku firmą „matką”, czuje się w sektorze urządzeń wearables niczym ryba w wodzie, proponując wysokiej jakości i konkurencyjne cenowo sprzęty. Czy zatem i tak będzie tym razem?

Smartwatch Mibro Air

Submarka Xiaomi ogłosiła, że światowa premiera nowego smartwatcha Mibro Air nastąpi już 30 listopada 2020. Zapowiedziane urządzenie z kategorii wearables ma oferować multibarwny, 1,28-calowy, okrągły wyświetlacz TFT o sporej rozdzielczości, w pakiecie z imponującym stosunkiem ekranu do obudowy, wynoszącym aż 95%. 

Ponadto zapowiedziano, że konstrukcja zegarka będzie otoczona metalową ramką, która przetrwa naprawdę wiele, chroniąc urządzenie przed nieprzewidzianymi zarysowaniami i poważniejszymi uszkodzeniami. Smartwatch będzie też wodoszczelny, co potwierdzono certyfikatem IP68.

Co więcej, szczęśliwi posiadacze Mibro Air będą mogli skorzystać z zestawu dedykowanych tarcz, które pozwolą im dostosować wygląd urządzenia do indywidualnych preferencji, konkretnego outfitu lub po prostu do określonych okoliczności.

mibro air nowy smartwatch xiaomi
źródło: gizchina.com

Funkcje sportowe i monitoring zdrowia

Wszystkie dotychczasowe smartwatche Xiaomi to sprzęty, które doskonale nadają się do pracy nad kondycją oraz do monitorowania parametrów organizmu. Nie inaczej jest również w tym przypadku.  Nowy Mibro Air ma oferować aż 12 trybów sportowych. Co więcej, pozwoli przy tym na śledzenie różnych aktywności, takich jak m.in.: rower treningowy, tenis, bieganie, czy po prostu spacer.

Dodatkowo smartwatch otrzymał również czujnik tętna 24/7. Bez problemu prześledzi też jakość snu, wraz ze wszystkimi fazami odpoczynku.  

Nowy Mibro Air wyświetli wszystkie pieczołowicie zebrane informacje na swoim wyświetlaczu i w dedykowanej aplikacji Mibro Fit, będącej pochodną znanego Mi Fit od Xiaomi.

mibro air nowy smartwatch xiaomi
źródło: gizchina.com

Energia i potencjał do zadań specjalnych

O nieprzerwaną pracę Mibro Air zadba bateria 200 mAh, która zapewnia do 25 dni użytkowania w trybie gotowości i ponad 10 dni z aktywnymi wszystkimi funkcjami.

Warto również wspomnieć, że najnowszy smartwatch ze stajni Xiaomi ma zaimplementowany Bluetooth 5.0, pozwalający nie tylko sprawować się ze smartfonem, ale również krzystać z funkcji telefonicznych z poziomu własnego nadgarstka – np. otrzymywać powiadomienia ze wszystkich aplikacji w telefonie.

Cena i dostępność Mibro Air

Obecnie nowy smartwatch dostępny jest jedynie w ofercie przedsprzedażowej na oficjalnej stronie producenta. Do regularnej sprzedaży ma trafić 30 listopada 2020. Póki co nie wiadomo, kiedy pojawi się w Polsce.

Na chwilę obecną polecam jednak sprawdzić ofertę smartwatchy Xiaomi w x-kom

Źródło: gizchina.com, xiaomitoday.it