Powstał pierwszy sprzęt od Spotify. Posłuży wyłącznie do testów

Urządzenie, o którym mowa, nosi nazwę Car Thing i przeznaczone jest do używania w samochodzie. Spotify potwierdziło, że pierwszy sygnowany swoją marką sprzęt przeznacza wyłącznie do testów, mających na celu analizę rynku i potrzeb potencjalnego klienta serwisu.

Czym jest Car Thing?

Car Thing to zgrabny sprzęt przeznaczony do nawigacji muzyką z serwisu Spotify podczas jazdy samochodem. Urządzenie posiada niewielki, okrągły ekran i 4 przyciski. Co więcej, reaguje na komendę głosową „Hej, Spotify” – po jej wydaniu daje się również obsłużyć głosowo. Pracuje przy podłączeniu do gniazda zapalniczki samochodowej. Z kolei ze smartfonem łączy się poprzez wbudowany modem Bluetooth. Osobiście nie mogę oprzeć się wrażeniu, że do złudzenia przypomina doceniony już na rynku transmiter

Spotify nie zwalnia

Premierowy sprzęt od Spotify ma posłużyć do analizy potrzeb potencjalnego odbiorcy serwisu, a później rozwoju platformy. Nawyki podczas jazdy, sposób słuchania muzyki i odtwarzania podcastów podczas jazdy – to tylko niektóre z rzeczy, które ma weryfikować.

W tym miejscu warto zaznaczyć, Spotify jako nadrzędny cel urządzenia zaznacza rozwój platformy audio – nie ma zamiaru stawiać na produkcję sprzętów przeznaczonych do ogólnego obrotu.

spotify

Nie dla wszystkich

Car Thing będzie dostępny wyłącznie dla grupy wybranych klientów Premium w Stanach Zjednoczonych. Na chwilę obecną nie ma planów, by wprowadzić go do sprzedaży. 

Źródło: newsroom.spotify.com