Pokémon GO – jak złapać Ditto i jego wersję Shiny

Ditto to dopiero szczwany lis. Ale często w swoich przemianach nie taki szczwany i z wyglądu nie taki lis. Ditto w Pokémon GO to też nie jest jakaś rzadkość, ale trzeba wiedzieć, w jaki sposób go złapać. I temu zagadnieniu poświęcę niniejszy tekst. Czas ruszać na łowy, trenerze.

Jakim Pokémonem jest Ditto?

Ditto to Pokémon typu normalnego. Został wprowadzony już w Generacji I, zwanej także generacją koloru. Pochodzi zatem z regionu Kanto. Nie wiadomo, czy posiada własną ewolucję. Ale to, co wiemy na temat tego jasnofioletowego amorficznego Pokémona jest to, że Ditto jest w stanie przekształcić się w dowolny obiekt. Jeśli spróbuje przy tym sięgnąć pamięcią, to nietrudno będzie odgadnąć, czy widziany Pokémon jest prawdziwym – przemiana nie zawsze wychodzi mu właściwie.

ditto w serii pokemon pierwsza generacja

W Pokémon GO Ditto nie brakuje. I jak można by się tego spodziewać, nie pojawia się na wolności w swojej własnej postaci, a jest pod przykrywką innych Pokémonów. A kolekcja bez Ditto w Pokémonach nie jest żadną kolekcją, dlatego tak wielu graczy Pokémon GO chce go złapać za wszelką cenę. Jeszcze nie masz Ditto? A może poszukujesz wersji Shiny? Przejdźmy więc do rzeczy.

Jak złapać Ditto w Pokémon GO?

Aby złapać Ditto w Pokémon GO potrzeba przede wszystkim szczęścia i odrobiny wiedzy. Wiedzy, bo Ditto przyjmuje postać różnych Pokémonów. A ich lista, pod którymi skrywa się nasz jasnofioletowy stworek, regularnie ulega zmianie.

ditto w pokemon go

Na maj 2022 Ditto chowa się pod postacią Pokémonów:

  • Gastly
  • Finneon
  • Ekans
  • Surskit
  • Lillipup
  • Swirlix
  • Dwebble
  • Natu

Twoim zadaniem jest łapać ww. Pokémony z nadzieją na złapanie Ditto. O tym, czy złapałeś Ditto dowiesz się dopiero po pomyślnie ukończonych łowach: zamiast komunikatu „Gotcha!” przeczytasz „Oh?”, by następnie cieszyć się kwestią „Ditto was caught!”.

Jak zwiększyć szanse na złapanie Ditto?

W tym celu w Pokémon GO możesz użyć przynęt i kadzideł. A nuż przez wspomniane przedmioty w grze przyciągniesz Pokémony z listy i okaże się nim Ditto. Oprócz tego zwiększone szanse występują przy eventach w grze. Tak było z Prima Aprilis w 2022 roku, którego twarzą (?) został rzeczony stworek.

Jak wygląda Shiny Ditto i jak go złapać?

Shiny Ditto w Pokémon GO został wypuszczony na wolność we wrześniu 2021 roku. Jak już zwykły Ditto jest nieco rzadki, to szczególnie większym wyzwaniem jest właśnie jego wersja Shiny. Na którą nie ma wymyślniejszego sposobu i trzeba po prostu mieć fart. Tak czy owak, lśniącego Ditto rozpoznasz bez problemu – jest niebieski.

shiny ditto w pokemon go

Czy masz już swojego Ditto?

źródło: pokemon.fandom, GosuNoob