Plotki okazały się prawdą. Redmi pokaże pierwszego gamingowego laptopa w swojej ofercie

Potwierdziło się to, o czym plotkowano od jakiegoś czasu. Redmi wkracza na rynek mobilnego gamingu z pierwszym w swoim portfolio laptopem dla graczy. Dokładna specyfikacja Redmi G nie jest jeszcze znana, wiemy jedynie, że notebook będzie napędzany procesorami Intela. Urządzenie pojawiło się na grafikach promocyjnych chińskiego producenta, a jego gamingowy charakter zdradza specyficzny, agresywny design.

Nowy gracz na rynku laptopów gamingowych?

Już od jakiegoś czasu po sieci krążyły plotki o tym, że Redmi szykuje się do gamingowej ofensywy. Pogłoski nabrały na sile po tym, jak ujawniono, że chiński producent przygotowuje się do zaprezentowania laptopa z niewydanym jeszcze układem Intel Core i5-10200H lub nieco mocniejszym w stosunku do procesorów Comet Lake i5-10300H. Tak wydajne jednostki miały sugerować, że Redmi przygotowuje coś więcej niż kolejnego notebooka do zastosowań biurowych lub biznesowych.

Teraz otrzymaliśmy częściowe, choć wciąż nieoficjalne, potwierdzenie tych rewelacji. Na fotografiach marketingowych opublikowanych w sieci Redmi „przemyciło” nowego laptopa o nazwie Redmi G. Choć o specyfikacji nie wiemy prawie nic, już sam design sugeruje, że mamy do czynienia z urządzeniem zaprojektowanym z myślą o graczach.

Redmi G wygląda na laptopa na tyle dużego, by był w stanie pomieścić dedykowane chłodzenie. Do tego dochodzą ostre krawędzie obudowy, nawiązujące stylistycznie do gamingowych maszyn innych producentów. Ciekawostką, choć prawdopodobnie niezbyt praktyczną, jest kamera umieszczona na dolnej ramce laptopa, tuż pod logotypem Redmi G.

Redmi G grafika promocyjna

Co wiadomo o specyfikacji Redmi G?

Na grafikach promocyjnych przewija się logo Intela. Wygląda więc na to, że konfiguracji z Ryzenami od AMD nie zobaczymy w Redmi G. Przynajmniej na razie. O układzie graficznym nie wiemy nic. Jeśli jednak Redmi G został zaplanowany jako budżetowy laptop do gier, można spodziewać się na pokładzie rozwiązań pokroju NVIDIA GeForce GTX 1650.

Więcej informacji Redmi powinno ujawnić już jutro.

Źródło: NotebookCheck.net