Philips Hue i Razer Chroma – oświetlenie, dzięki któremu stworzysz magiczny pokój gracza

Pokój gracza to miejsce, w którym gra staje się czymś więcej niż tylko wirtualną rzeczywistością. Porównać można go do świątyni, która pozwala w pełni zanurzyć się w świecie gry i zapomnieć o tym, co dzieje się wokół. Ale pokój może stać się miejscem jeszcze bardziej wyjątkowym, jeśli wyposażyć go w inteligentne oświetlenie. I nie mamy na myśli standardowego podświetlenia, które da się zaprogramować lub modyfikować ręcznie, ale takie, które synchronizuje się z komputerem. Mowa tutaj o Philips Hue i Razer Chroma, które w połączeniu sprawią, że Twój pokój będzie żył razem z tym, w co grasz.

Pokój gracza i oświetlenie zsynchronizowane z komputerem

Czego nie może zabraknąć w pokoju gracza? To pytanie, na które większość zgodnie odpowie, wskazując profesjonalny i zaawansowany sprzęt do grania czy streamingu. Ponadto każdy szanujący się gamer zadba o wygodny fotel, na którym będzie mógł przesiadywać godzinami podczas długich batalii. Nie bez znaczenia jest też biurko gamingowe, na którym trzeba umieścić niezbędne akcesoria.

Ale jest jeszcze coś, co sprawia, że pokój gracza staje się bardzo oryginalnym miejscem, na którego widok może opaść szczęka. Mowa tutaj o oświetleniu, bo przecież, czym byłaby świątynia gamera bez niepowtarzalnego klimatu, jaki mogą stworzyć żarówki, listwy czy podświetlenia.

Pewnie każdy, przeglądając sprzęt dedykowany graczom, choć raz zwrócił uwagę, że są to produkty, które wyróżniają się różnego rodzaju świecącymi elementami. Można je dowolnie programować – od ustawiania kolorów, aż po rozbudowane sekwencje, automatycznie zmieniające barwy czy jasność. Dzięki temu każdy gracz może dostosować oświetlenie akcesoriów, stanowiska czy całego pokoju do swojego aktualnego nastroju albo stylu, który preferuje.

Jednak nowoczesne podświetlenie daje graczom (i oczywiście nie tylko im) jeszcze większe możliwości. O czym konkretnie mowa? O synchronizacji oświetlenia z tym, co dzieje się na ekranie komputera. Jest to możliwe dzięki Philips Hue, które dodatkowo da się zintegrować z Razer Chroma, jeszcze bardziej rozszerzając efekt. Próbkę możliwości takiego rozwiązania przygotował nasz dział mediów społecznościowych:

Połącz Philips Hue z Razer Chroma i uzyskaj niepowtarzalny efekt

Już samo korzystanie z oświetlenia Philips Hue z pewnością wprowadzi do Twojego gamingowego pokoju magię, jakiej potrzebujesz, by możliwie jak najmocniej wciągnąć Cię do świata ulubionej gry. Ale pójście o kolejny krok dalej, czyli sparowanie Hue z akcesoriami Razer Chroma, to zastosowanie efektów świetlnych, gwarantujących niemal całkowitą immersję.

Sprawdź także: Jak urządzić pokój gracza? Inspiracje, porady i wskazówki na Twój gamingowy pokój

Dopasuj oświetlenie do swojego stylu

Gra staje się jeszcze bardziej emocjonująca, kiedy wydarzenia rozgrywające się na ekranie rozszerzone są na całą ścianę albo i cały pokój. Oczywiście nie mówimy tutaj o dosłownym przeniesieniu obrazu poza monitor, ale o dostosowaniu światła w taki sposób, by dopasowywało się do tego, co na ekranie.

Wyobraź sobie, że wirtualny bohater, którym pokonujesz kolejne levele, musi uzupełnić energię. Standardowo poinformuje Cię o tym wskaźnik lub informacja na ekranie monitora. Ale dzięki synchronizacji oświetlenia, taki alert może przenieść się nie tylko na myszkę czy klawiaturę, ale również na całe oświetlenie, jakie podłączysz. W momencie, kiedy musisz znaleźć wirtualną apteczkę, całe oświetlenie może migotać, alarmując Cię o tym. A to tylko jeden z mnóstwa przykładów, ponieważ wszystko zależy od Twojej kreatywności.

philips hue razer chroma oświetlenie

Inteligentne oświetlenie Philips Hue

Taki efekt pomogą Ci uzyskać taśmy LED, które przymocujesz do tylnego panelu monitora, krawędzi biurka albo innych mebli, jakie masz w Twoim centrum gamingowym. Kolejnym świetnym rozwiązaniem jest zastosowanie lamp. Te z kolei nie tylko nadają pomieszczeniu kolorów, ale spełniają też funkcję wystroju wnętrza.

Akcesoria gamingowe Razer Chroma

I na koniec akcesoria, takie jak klawiatura, myszka, podkładka czy słuchawki, które nie tylko oferują funkcje, do których zostały stworzone, ale również świetnie uzupełniają oświetlenie stanowiska czy całego pokoju gracza. W tym wypadku szczególnie warto zwrócić uwagę na urządzenia Razer Chroma, które zsynchronizujesz z Philips Hue.

Zmieniaj podświetlenie jednym kliknięciem

Oczywiście oświetlenie pokoju sprawdzi się nie tylko podczas wielogodzinnych batalii w ulubionych grach. Możesz dostosować barwę czy jasność światła w taki sposób, by sprzyjały pracy albo nauce. A ponieważ ustawienia światła możesz zapisywać, każda jego zmiana jest ekspresowa. Jednym kliknięciem wrócisz do rzeczywistości, a później ponownie przeniesiesz się do wirtualnego świata.

Synchronizacja inteligentnego oświetlenia z komputerem. Czego potrzebujesz?

Skoro wiesz już, jakie możliwości daje oświetlenie Philips Hue i Razer Chroma, czas sprawdzić checklistę, która odpowie na pytanie, co zrobić, by to zadziałało. Proponowane produkty poznałeś już wcześniej, a teraz czas je połączyć.

By zsynchronizować oświetlenie Philips Hue i Razer Chroma z komputerem potrzebujesz aplikacji Hue, która służy do sterowania oświetleniem Philipsa. To w niej znajdziesz tzw. miejsca rozrywki, gdzie później dostosujesz podświetlenie. Drugim niezbędnym elementem układanki jest oprogramowanie Razer Synapse, czyli aplikacja komputerowa, która pozwoli Ci sparować komputer z mostkiem Philips Hue (również niezbędnym do całej zabawy), a tym samym z całym oświetleniem. Proces parowania jest bardzo łatwy, a wszystkie instrukcje, które podpowiedzą Ci, co zrobić krok po kroku, zobaczysz na ekranie komputera.

Po pomyślnym sparowaniu otrzymujesz dostęp do wszystkich opcji oświetlenia. Możesz zmieniać ustawienia dla pojedynczych lamp, listw czy akcesoriów albo większych sekcji, w zależności od tego, co preferujesz. Zmieniaj kolory, jasność i wybieraj efekty, zgodnie z którymi zmieniać ma się oświetlenie. Nieskończone możliwości dostosowywania oferuje aplikacja Chroma Studio, czyli narzędzie, z którym stworzysz niestandardowe efekty świetlne na urządzeniach obsługiwanych przez Synapse. Oczywiście możesz wybierać spośród wstępnie skonfigurowanych efektów.

Jeśli chcesz iść dalej i zsynchronizować oświetlenie z grami, sprawdź, jakie tytuły są kompatybilne z Razer Chroma. Wśród nich znajdziesz wiele znanych produkcji, a w tym: Forspoken, Halo Infinite, Gotham Knights, Uncharted, Cyberpunk 2077, The Sims 4, Apex Legends, Mortal Kombat 11, Fortnite, Minecraft, Call of Duty, Counter-Strike, a także wiele, wiele innych świetnych gier.

Gotowe! Twój gaming room wskoczył na nowy, wyższy poziom i wyróżnia się od innych nowoczesnym oświetleniem. Teraz pozostaje tylko zapomnieć o sprawach codziennych i pozwolić sobie na całkowite zanurzenie w świecie gry.

Produkty Philips Hue i Razer kupisz w x-komie.