Jak urządzić pokój gracza? Inspiracje, porady i wskazówki na Twój gamingowy pokój

Pokój gracza. Ale taki gamingowy. Który inspiruje, zagrzewa do walki. Pozwala wtopić się w świat gry. A kiedy jest potrzeba – staje się przytulnym kątem, w którym serial i film smakują najlepiej. To funkcjonalna i klimatyczna przestrzeń, w której każdy gamer ma się czuć jak u siebie. Bo przecież jest u siebie. Jak więc stworzyć taki gamingowy pokój gracza?

Kiedyś to było… a raczej nie było żadnego pokoju gracza

Tak, kiedyś to było. Były ekrany kineskopowe, jakieś głośniczki komputerowe i szarobury komputer stacjonarny. Popijało się energetyka i jeździło na rajdy w World of Warcraft do późnych godzin porannych. Kiedyś to były czasy. Nostalgia potrafi zdziałać cuda zamazując wszystkie niedoskonałości przeszłości. Fajnie kiedyś było, ale dobrze, że się skończyło. Dzisiaj gaming to nie sobotnia czy poszkolna rozrywka, ale pełnoprawne hobby, sposób na życie i pasja, która zaczyna dotykać coraz większej liczby obszarów naszego życia.  

Zamieniliśmy ekrany CRT na monitory o regulowanej krzywiźnie, zamieniliśmy szarobure komputery na prawdziwie gamingowe desktopy, a słuchawki do wszystkiego na gamingowy sprzęt audio. I tutaj nostalgiczne wspomnienia blakną wobec tego, co możemy mieć dzisiaj. Możemy mieć prawdziwie gamingowy sprzęt, który nie będzie nas ograniczał, ale będzie wspierał w walce. W odkrywaniu świata gier. Sprzęt, który porządnie wygląda i tak samo sprawuje się przez lata użytkowania.

Budując pokój gracza warto nie kierować się nostalgicznymi wspomnieniami, ale skupić się na nowoczesnych rozwiązaniach, które przynoszą naprawdę sporo korzyści. Gaming ma to do siebie, że szybko się zmienia, ewoluuje, rozwija. To dynamiczna branża, która z niewielkiej niszy przerodziła się w ogromne, zrzeszone community. A co za tym idzie – powstają produkty, które graczom mają dostarczać jak najwięcej funkcjonalności, radości i przyjemności. Z ich posiadania i używania. Dlatego przy komponowaniu takiej przestrzeni nie warto iść na kompromisy. To ma być przestrzeń dla gracza. To ma być pokój gamingowy, który służy rozrywce, a nie przypomina średnio skomponowany pokój starszego brata.

Gamingowy pokój gracza vs Twój (obecny) pokój

Jak wygląda Twój pokój, to wiesz najlepiej Ty. Czy jest funkcjonalny? Jeżeli tak, to jak bardzo? Czy jest skomponowany w przemyślany sposób? Czy wszystko się w nim mieści? Jak gruntownej przeróbki potrzebuje? Zanim przystąpimy do wyposażania i designu Twojego nowego gamingowego pokoju gracza trzeba przyjrzeć się obecnemu stanowi. W Twoim starym pokoju może jeszcze jest miejsce na nieporządek; niepotrzebne, nieużywane i stare akcesoria, kable, które już nie działają czy gadżety z minionej epoki. W nowym pokoju trzeba będzie pozbyć się większości tych przedmiotów. Nie zrozum mnie źle. Maskotka dająca Ci +10 do szczęścia i kubek dobrej kawy (czy… czegoś innego) mają swoje miejsce jak najbardziej. Kluczem jest jednak wyrażenie „swoje miejsce”. Wszystko ma mieć swoje miejsce. Od kubka i maskotki, przez zbiór gier w kolekcjonerskich edycjach po komputer, konsolę i dwa ekrany.

Gamingowy pokój gracza, który zbudujemy będzie przystosowany nie tylko do zapalonej rozgrywki i długich, długich sesji gamingowych, ale też do relaksu, odpoczynku czy analogowej rozrywki. Fajnie jest przecież ze znajomymi nie tylko spróbować swoich sił w e-sporcie, ale też czasem rzucić kostką czy zjeść dobrą pizzę, nie? Dlatego zwrócimy uwagę nie tylko na zdrowe podejście do dłuższych i wymagających sesji gamingowych, ale też na strefę relaksu. Gamingowe meble dobrze wkomponowane w architekturę pokoju pozwolą nam uzyskać kompozycję o przemyślanym designie i funkcjonalności. To ostatnie daje swobodę poruszania się, a nie przeciskania i pozwala mieć wszystko zarówno uporządkowane, jak i pod ręką. Sądzisz, że to niemożliwe? Przeczytaj cały artykuł i przekonaj się, że to jak najbardziej możliwe. Wyposaż swój pokój gracza w x-komie.

Pokój gracza na Instagramie – inspiracja, nie dyktando

Ciekawym pomysłem może być inspirowanie się aranżacjami gamingowych pokojów na Instagramie. Nie ma w tym nic złego dopóki nie zatracisz się w tym niekończącym się feedzie. Jeżeli kiedyś złapiesz się na myśleniu, że co post, to lepszy pokój i już w sumie nie wiesz co wybrać, to zdecydowanie przesadzasz z przeglądaniem Instagrama.

W pewnym momencie kolejny post będzie przedstawiał jeszcze lepiej skomponowany pokój gracza, jeszcze bardziej pomysłowy i o lepszym, gamingowym charakterze. Ten będzie taki uniwersalny fajny, tamten prawdziwie oddany gamingowi – a przecież taki ma być; o a w tym dobrze będą czuli się znajomi i druga połówka. Stop. Nie na tym to polega. Inspirowanie się i czerpanie z cudzych rozwiązań pozwala uniknąć wynalezieniu koła na nowo. To prawda. Łatwo jednak przesadzić dochodząc do wniosku, że tak Ci się wszystko podoba, że już nie wiesz co chcesz mieć i co tak naprawdę Ci odpowiada. Używaj mediów społecznościowych rozsądnie.

Pokój gracza – Inspiracje, projekt i meble gamingowe

W pokoju gracza nie może zabraknąć prawdziwie gamingowych mebli, które będą swoim wystrojem wnosiły gamingowy klimat. Rzecz przecież nie tylko w ostatnio popularnym oświetleniu, ale w każdej rzeczy, która ma tam swoje miejsce. Nie może więc zabraknąć:

 • gamingowego biurka
 • fotela do gamngu
 • maty pod fotel
 • przynajmniej jednego gamingowego ekranu
 • odpowiednich akcesoriów (słuchawki, klawiatura, myszka, mouse bungee, podkładka pod mysz)
 • oświetlenia

Gamingowe biurko do pokoju gracza

Biurko gamingowe to centrum dowodzenia. Stąd zarządzasz wszystkim, co dzieje się w Twoim pokoju. Tutaj grasz, oglądasz serial, prawdopodobnie też jesz i rozmawiasz ze znajomymi. Biurko gamingowe różni się od tego standardowego, biurowo-domowego. Przede wszystkim wygląda inaczej. To brzmi trywialnie, ale różnica jest spora. Wchodząc do pokoju gracza, jego centralny obiekt nie może powiewać nudą. Gamingowe biurko wcale nie musi być czarne. Taki kolor pozwoli Ci wpasować ten mebel w praktycznie każdą przestrzeń, ale to wybierz według swojego uznania.

Gamingowe biurko ma być przede wszystkim funkcjonalne. Ma być odpowiednio szerokie, wysokie, o wielu ułatwieniach. Przyda się tutaj z pewnością organizer kabli. System porządkowania kabli to niesłychanie ważna rzecz zwłaszcza wtedy, kiedy nie korzystasz z bezprzewodowych akcesoriów. A im bardziej hardcorowo grasz, tym większe prawdopodobieństwo, że Twój sprzęt ma ogon.

Kolejnym fajnym urozmaiceniem jest wbudowany uchwyt na słuchawki i kubek. Oczywiście Uchwyt na słuchawki możesz kupić osobno (ten nawet może pełnić rolę hubu USB), ale ten wbudowany jest miłym dodatkiem. Również uchwyt na kubek jest, wbrew pozorom, dosyć potrzebny. Z jednej, prostej przyczyny. Odkładając pojemnik z napojem w jedno, specjalnie do tego przeznaczone miejsce, praktycznie niwelujesz szansę na zalanie sprzętu. A zalana klawiatura czy laptop to kosztowna strata. I po co się martwić? Po prostu kup biurko z uchwytem na kubek. Jeżeli decydujesz się pominąć tę funkcjonalność to pamiętaj – wyznacz miejsce na napój z dala od sprzętu i na pewno nie odkładaj takiego kubka w pobliżu myszki. Szkoda później zachodu…

Wielu z nas, graczy, ustawia biurko w kącie pokoju. To nie najlepsze rozwiązanie, zwłaszcza pod kątem akustyki, ale czasem nie ma innego wyjścia. Jeżeli więc Ty również swoje biurko umieszczasz w kącie pokoju, to doskonałym rozwiązaniem będzie wybór biurka narożnego. To zdecydowane poszerzenie przestrzeni roboczej i zwiększenie wygody.

O biurku gamingowym w skrócie: nie ustawiaj biurka w kącie. Jeżeli nie ma innej możliwości, dobrym wyborem jest kupno biurka narożnego. Pamiętaj, by wybrać biurko o szerokim blacie, by móc na nim zmieścić wszystko, co jest potrzebne. Takie dodatki jak uchwyt na słuchawki czy na kubek z napojem nie są obowiązkowe, ale dają +20 do porządku i wolnego miejsca na biurku.

Zobacz wszystkie gamingowe biurka w x-komie

Fotel gamingowy – zadbaj o zdrowie i wygodne granie

Ale mnie cztery litery bolą! Na pewno znasz to uczucie – wstajesz po długiej sesji gamingowej ze znajomymi, tylko po to, żeby rozprostować kości, dolać sobie czegoś dobrego. I zaczyna się. Boli Cię krzyż, łopatki, pewnie też ramiona, ale co najgorsze… boli Cię tyłek. Czasem lepiej nie wstawać, bo jak już się wstanie to trudno z powrotem usiąść. Któż z nas tego nie czuł? Słaby fotel to skazanie się na niewygodę, ból, a może i urazy.

Wybranie odpowiedniego fotela gamingowego ma szereg korzyści. Po pierwsze siadając w takim fotelu już można poczuć się jak zwycięzca. To efekt kształtu, designu i wykonania całości. Wybierz fotel, na widok którego chcesz wskoczyć w swój ulubiony tytuł. Wybierz gamingowy fotel, który woła Cię i zaprasza do przeżycia kolejnej przygody, wzięcia udziału w kolejnej rundzie meczu. Wybierz fotel, który wkomponowuje się w myśl pokoju gracza.

Fotel gamingowy

Po drugie, jak już zostało wspomniane, dobrze dobrany fotel sprzyja utrzymaniu odpowiedniej pozycji i nie powoduje urazów. Wybierając swój fotel do pokoju gracza zwróć uwagę na to, jak wysokie jest oparcie i jaka jest rozpiętość regulacji wysokości siedziska. Ważne jest, by dobrać fotel pod kątem swojego wzrostu. Dzięki temu zamontowane poduszki pod lędźwie i kark będą faktycznie spełniały swoją praktyczną funkcję, a nie jedynie estetyczną.

Do innych przydatnych funkcji fotela gamingowego zaliczyć możemy regulowane podłokietniki, odchylenie oparcia, funkcję bujania i materiał, z którego wykonano fotel (zwłaszcza siedzisko i oparcie). Warto wybrać fotel z regulowanymi podłokietnikami, by nie męczyć zbytnio łopatek i ramion utrzymywaniem rąk na blacie biurka przez cały czas. Funkcja bujania to przydatna funkcja występująca praktycznie tylko w fotelach gamingowych. Służy ona relaksowaniu ciała i umysłu. Docenią ją wszyscy ci, którzy po zawziętym rankingowym potrzebowali chwili relaksu, zanim przystąpią do kolejnej rozgrywki. Bujanie uspokaja i sprzyja kreatywności.

O fotelu gamingowym w skrócie: Wybierz fotel, który odpowiada Ci designem i rozmiarem. Po pierwsze ma być dopasowany do przestrzeni, koloru i Twojego gustu. Ma zagrzewać Cię do walki, do grania, eksplorowania wirtualnych światów i podejmowania się rankingowych wyzwań. Z drugiej strony ma być wygodny i funkcjonalny. Najważniejsze to dobrać wysokość oparcia i siedziska tak, by komfortowo siedzieć przez długie godziny. Ważnymi funkcjami są również: regulowane podłokietniki, funkcja bujania i możliwość odchylenia oparcia.

Kup swój gamingowy fotel w x-komie

Gamingowe słuchawki i głośniki do pokoju gracza

Szczegółowo o wyborze słuchawek do grania pisaliśmy w rankingu słuchawek dla graczy. Rozstrzygnęliśmy też spór o to czy do gamingu lepiej wybrać słuchawki, czy głośniki. Nie da się jednak mówić o pokoju gracza bez poruszenia tematu audio, prawda?

Słuchawki gamingowe to akcesorium, które nie ma większego znaczenia w przestrzeni pokoju. To znaczy, że design słuchawek nie wpływa znacząco na wygląd pokoju, a ich brzmienie i możliwości dźwiękowe są ważniejsze niż kolorystyczne wkomponowanie. Wybierz więc słuchawki zgodnie ze swoimi preferencjami.

Czy zależy Ci na słuchawkach nausznych o stonowanym wyglądzie, bardzo (bardzo) lekkich, o dosadnym brzmieniu i funkcji dźwięku 7.1? Wybierz Radon 800 od Genesis. A może szukasz słuchawek sporych, o niemal kinowym brzmieniu, o głębokich muszlach i funkcji 7.1? Wybierz więc Cooler Master MH670. Podświetlenie RGB to sprawa indywidualna. Kolor słuchawek również. Koniec końców subiektywny jest również odbiór warstwy dźwiękowej, więc wybierz słuchawki, które najbardziej Ci odpowiadają. Ich design nie musi być drapieżny.

Głośniki również mają przede wszystkim jak najlepiej reprodukować brzmienie, a dopiero potem wyglądać. Ich dźwięk ma być w pełni stereofoniczny, o dobrze zarysowanej scenie – ma być dynamiczny i iście gamingowy. Jeżeli w Twoim kryterium leży też ich podświetlenie, to wybierz takie, które oddają swój growy charakter. Jeżeli blat jest dosyć szeroki i pomieści większe głośniki, możesz zdecydować się na trochę większy sprzęt, który będzie dysponował większą mocą i zakresem częstotliwości, co pozwoli Ci urządzać kinowe wieczory w samym centrum Twojego pokoju gracza.

Jeżeli zależy Ci na wszechstronności Twojego systemu audio, to wybór soundbara stereo może okazać się strzałem w 10. To doskonałe wyjście dla tych, którzy bardzo lubią grać i poświęcają temu swój wolny czas, ale nie grają e-sportowo. Nie muszą mieć więc precyzyjnych gamingowych słuchawek, ale chcą utrzymać przestrzenność brzmienia. A po udanym gamingowym wieczorze zasiąść do kolejnego odcinka serialu. Dla wrażeń jak z kina domowego wybierz soundbar stereo. I jak najbardziej. Istnieją gamingowe soundbary z podświetleniem RGB i systemem audio 7.1.

O audio w pokoju gracza w skrócie: najważniejszy jest fakt brzmienia Twojego systemu audio. Wybierz słuchawki, które nie tylko dobrze wyglądają, ale przede wszystkim te, które spełniają Twoje potrzeby. Są o odpowiedniej wadze, rozmiarze i posiadają wymagany system audio – stereo, 7.1., czy 5.1. Jeżeli decydujesz się na głośniki, to pamiętaj o odpowiednim wygospodarowaniu miejsca na biurku. Jeżeli jest go mało (a blat wybraliśmy szeroki) wybierz mniejsze głośniki. Jeżeli miejsce pozwala Ci na większe głośniki – wybierz odpowiednio duże. Dla fanów soundbarów przygotowano gamingowe soundbary z oświetleniem RGB i systemem audio 7.1. Takie wyjście to uniwersalne rozwiązanie, które pozwoli Ci przygotować niezapomniane kinowe wieczory.

Zobacz cały arsenał gamingowego audio w x-komie

Gamingowa klawiatura – połączenie designu i użyteczności

Odpowiedna klawiatura na Twoim szerokim blacie to już element, który wyglądem, charakterem i podświetleniem mówi o swoim gamerskim przeznaczeniu. Klawiatura z podświetleniem RGB, kształtnymi, wysokimi, mechanicznymi klawiszami po prostu rzuca się w oczy. Stanowi praktycznie ikonę gamerskiego stylu. Nawet słabo zaprojektowany pokój gracza z odpowiednią klawiaturą daje informację o tym, że właściciel tego pomieszczenia lubi gaming i wie co wybiera.

Wybierz klawiaturę, która pozwoli Ci wyrazić siebie za pomocą kolorów. Klawisze mieniące się milionami (dosłownie) kolorów cieszą oko. To po prostu przyjemność, która daje satysfakcję z używania swojego sprzętu. Dynamiczne oświetlenie zmieniające się zgodnie z Twoimi preferencjami stanowi ogromną zachętę do dalszego grania i skutecznie trzyma Cię przy ogrywanym tytule.

Razer Huntsman V2 klawiatura podkładka

Do gamingu wybierz klawiaturę mechaniczną lub opto-mechaniczną. Jeżeli łączysz pracę (zwłaszcza twórczą – pisaną) z grami i chcesz mieć jedną klawiaturę do wszystkiego i wciąż zależy Ci na jej gamingowym charakterze, to sięgnij po klawiaturę hybrydową.

 • Klawiatura mechaniczna charakteryzuje się oddzielnymi przełącznikami pod każdym klawiszem z osobna. Aktywacja każdego przycisku zaczyna się w około połowie pełnego wciśnięcia klawisza, co jeszcze bardziej przyśpiesza reakcję gracza na zmieniającą się sytuację w grze. Klawiatury mechaniczne z reguły mają dosyć silne, charakterystyczne kliknięcia (chociaż istnieją modele pozbawione tej cechy). Ponadto cechują się wysoką żywotnością.
 • Klawiatura opto-mechaniczna to udoskonalona wersja swojego starszego brata. Tutaj za aktywację klawisza odpowiada wiązka lasera, którą przecina wciśnięty klawisz. Nie dochodzi więc do fizycznego styku mechanizmu. Za sprawą lasera, klawiatury opto-mechaniczne są precyzyjniejsze, szybsze, trwalsze… i droższe.

Rozmiar klawiatury również jest istotny. Niestety ten aspekt nie do końca jest uzależniony od Twoich preferencji. O tym na jak sporą klawiaturę możesz sobie pozwolić będzie przede wszystkim decydowało wolne miejsce na Twoim  biurku. Jeżeli Twoje biurko ma szeroki (przynajmniej 150 cm) i głęboki (przynajmniej 70 cm) blat, to spokojnie zmieścisz tam pełnowymiarową klawiaturę. Zostanie jeszcze sporo miejsca na szerokie ruchy myszką, komputer lub laptopa i ulubioną maskotkę. Jeżeli w swoim pokoju gracza musisz zamknąć się w mniejszym biurku, to niestety może zajść potrzeba wybrania mniejszej klawiatury. Świetnie spisać się mogą klawiatury 60 – 75%, które posiadają wszystkie najistotniejsze w grach przyciski, ale pozbawione są panelu bocznego, który przydaje się podczas wypełniania tabelek, ale nie podczas grania, nawet w skomplikowane RPG-i.

Więcej o wyborze właściwej klawiatury przeczytasz w poświęconym temu poradniku:


O klawiaturze gamingowej w pokoju gracza w skrócie: klawiatura to ikona gamingu. Zadbaj o to, by miała szeroką regulację podświetlenia RGB. Dzięki temu Twój pokój nabierze growego charakteru, a radość czerpana z tego sprzętu będzie jeszcze większa. Nudne czarne klawiatury zostaw w biurze. Rozświetlone mechaniczne przyciski to must have w pokoju gracza. Rozmiar tego akcesorium dostosuj do rozmiaru blatu. Większa klawiatura w gruncie rzeczy nie jest w grach aż tak potrzebna. Już 60% starcza do grania w FPS-y, a klawiatury 75% na co dzień nie dają odczuć, że którychś klawiszy nie ma.

Sprawdź wszystkie gamingowe klawiatury w x-komie

Myszka do gier w pokoju gracza

Drugie najważniejsze akcesorium leżące na biurku gracza to mysz. Tutaj liczy się precyzja, ergonomia i prędkość działania. Mysz nie musi mieć zjawiskowego podświetlenia RGB, chociaż są modele, które takie oferują. Najważniejszym aspektem przy wyborze myszki jest jej dopasowanie do oczekiwań użytkownika – gabaryty, funkcje, wygląd.

Wybierz mysz dopasowaną wielkością do Twojej dłoni. Za mała mysz będzie Cię irytowała i wymuszała niewłaściwy układ dłoni. Znów za duża mysz nie będzie właściwie reagowała na Twoje próby wciśnięcia klawiszy. W następnej kolejności zwróć uwagę na ciężar gryzonia. Tutaj w grę wchodzą Twoje preferencje. Czy cięższy model, czy ultralekki – zależy jedynie od Ciebie. Myszki oscylujące wokół 80 gramów można uznać za swego rodzaju złoty środek.

Kiedy fizyczne parametry zostały przez Ciebie już dobrane i masz pewność, że mysz świetnie wpisze się w design Twojego centrum dowodzenia oraz Twoje fizyczne wymagania, przyszedł czas na jej funkcjonalności. Bardzo przydaje się obsługa makr i możliwość programowania przycisków. Z początku możesz uważać to za zbytek – przecież wszystko masz na klawiaturze. Ale kiedy jesteś w stanie obsłużyć część czynności nie odrywając ręki ani od myszki ani od klawiatury (ręce nie zmieniają układu, dzięki temu pozostajesz w gotowości na każda sytuację) docenisz możliwości makr. Ponadto, kiedy mysz posiada możliwość ustawienia kilku profili ustawień, możesz sporządzić odpowiednie ustawienia dla różnych tytułów lub różnych gatunków gier.

O myszce gamingowej w pokoju gracza w skrócie: Podświetlenie RGB w myszce to miły dodatek. Większość gamingowych gryzoni ma jakieś elementy oświetlenia, więc na pewno znajdziesz model, który wizualnie wpisze się w Twoją przestrzeń. Jednak nie to powinno decydować o wyborze myszki. Najważniejszymi aspektami są:

 • Rozdzielczość myszy (im wyższa, tym kursor łatwiej daje się poruszać); w grach 20000 DPI wystarcza
 • Liczba przycisków (8 powinno wystarczyć)
 • Obsługa makr, budowanie własnych profili i przypisywanie przyciskom funkcji
 • Waga myszy (80 gramów to uniwersalna waga, która sprawdzi się praktycznie w każdym gatunku gier)

Wybierz swoją nową myszkę w x-komie

Mouse bungee – wyposaż się jak prawdziwy e-sportowiec

Jak już budować pokój gracza, to na całego. Uzupełnij swoje centrum dowodzenia o mouse bungee i zapomnij o drażniącym Cię kablu myszki. Jeżeli wybierasz myszkę bezprzewodową, to akurat to akcesorium nie będzie Ci potrzebne. Ale jeżeli w Twoim pokoju gracza znajduje się gryzoń z ogonem (odczepianym lub stałym) to mouse bungee jest świetnym uzupełnieniem zestawu.

Mouse bungee czyli stojak na kabel myszy ma jedno zadanie – usunąć kabel z drogi ruchu myszki. Gracze, zwłaszcza grający na niskim DPI co jakiś czas wykonują gest przesunięcia kabla, charakterystycznie zamachując myszką. Niektórzy odgarniają kabel z powrotem poza pole ruchu, inni przytrzymują kabel jakimś innym elementem. Tylko po co tak kombinować, skoro można kupić proste akcesorium rozwiązujące ten problem.

Mouse bungee pomaga w grach

Mouse bungee nie tylko ułatwi Ci granie ale też wzbogaci Twój pokój gracza o dodatkowy element. Ten, stojący na balcie biurka (mouse bungee nie zajmuje dużo miejsca, zmieści się nawet na mniejszym blacie) daje wszystkim znać, że osoba urzędująca w tym pokoju nie idzie na kompromisy w temacie gamingu i jest świetnie wyposażona. Dzięki temu elementowi urozmaicisz centrum dowodzenia w swoim pokoju gracza i raz na zawsze rozwiążasz problem szarpania się z kablem.

W x-komie masz szeroki wybór stojaków na kabel myszy. Wybierz taki, który najlepiej wkomponuje się w Twoją osobistą, oryginalną przestrzeń. Wybierz kształt, kolor, podświetlenie RGB, a nawet dodatkowe funkcje, np. hub USB.

O mouse bungee w pokoju gracza w skrócie: Ten element nie jest niezbędny jak klawiatura czy mysz. Spełnia jednak dwie funkcje – estetyczną i praktyczną. Z jednej strony dodaje sznytu profesjonalizmu do Twojego pokoju gracza. Stanowi ten szczegół, przy którym mówi się wow. Z drugiej strony stojak taki jest praktyczny – usuwa z drogi myszy kabel, który prędzej czy później zawinie się pod czujnik. Oczywiście nie wydarzy się to w lobby, ale w najbardziej gorącym momencie. Dlatego, żeby oszczędzić sobie nerwów i uzupełnić blat biurka o gamingowy dodatek, kup mouse bungee w-komie już teraz.

Kup mouse bungee w x-komie

Monitor do pokoju gracza – jaki wybrać?

Pamiętaj, by dobrać monitor zgodny z kartą graficzną. Jego parametry, przekątna i stosowane technologie to Twój osobisty wybór. W żaden sposób przecież nie wpływa to na Twój pokój. Dla swojej wygody i efektu wow możesz wybrać zakrzywiony monitor, a nawet monitor z regulowaną krzywizną.

Szukasz szczegółowej i fachowej pomocy przy wyborze swojego nowego monitora do grania? Zobacz poradnik jaki monitor dla gracza?

Mata pod fotel

Mata pod fotel to niuans, na który mało kto zwraca uwagę. Jeżeli myślisz również i o tym aspekcie, to praktycznie wszystko masz ogarnięte. Oczywiście ten aspekt ma sens wtedy, kiedy Twój pokój gracza ma panele lub inną powierzchnię możliwą do zarysowania. Jeżeli masz wykładzinę, to mata nie jest tak potrzebna. Po prostu wykładzina wygniecie się z czasem. Jest to jednak mniej kłujące w oczy (i w portfel) niż zajechane (dosłownie) panele.

Czy mata pod Twój fotel musi być nudna i szara? Nic podobnego! Wybierz w x-komie wzór, kolor, a nawet kształt i rozmiar idealny do Twojego gaming roomu. Taki element jeszcze bardziej podkreśli charakter przestrzeni i da znać o tym, że myślisz o szczegółach. Ponadto, spełniając swoją rolę, uchroni podłogę od zarysowań i przetarć.

Mata SPC Gear Floor Pad pod fotelem grafika

Wybierając swoją matę kieruj się swoimi upodobaniami. Czy wzór ma być abstrakcyjny, ma nawiązywać do jakiegoś konkretnego tytułu, czy ogółem ma oddawać gamingowy charakter? Kiedy zdecydujesz się już na konkretny design sprawdź, czy dany egzemplarz ma antypoślizgowy spód i solidne wykonanie. Te dwa aspekty zapewnią Ci komfortowe i długotrwałe użytkowanie maty.


O macie pod fotel w pokoju gracza w skrócie: Mata pod fotel przyda Ci się zwłaszcza wtedy, kiedy na podłodze położone są panele lub powierzchnia jest łatwa do zarysowania. Taki dodatek ochroni podłogę przed zarysowaniami, a ponadto świetnie dopełni design Twojego pokoju gracza. Jaką wybrać matę? Taką jaką chcesz. Jeżeli mata ma antypoślizgowy spód i wykonana jest porządnie, to jej wygląd, rozmiar i kształt pozostaje dobrać pod Twoje preferencje.

Wybierz najlepszą matę pod fotel w x-komie

PC, laptop, konsola – co wybrać do pokoju gracza?

W zasadzie wybierz to, co chcesz. Wybierz platformę, na której gra Ci się najlepiej i, na której chcesz grać. Najlepszym rozwiązaniem jest posiadanie dwóch platform gamingowych ze względu na uniwersalność tego rozwiązania; jego wszechstronność i dostęp do praktycznie wszystkich tytułów na rynku.

Kiedy myślimy o gamingu, to widzimy praktycznie dwa obrazy graczy. Pierwszy w pozycji półleżącej na kanapie z padem w ręku. To gracz casualowy, konsolowy. Drugi zaś z nosem w ekranie i rękoma na klawiaturze i myszce – to oczywiście PC-owy e-sportowiec. Możesz się rzecz jasna wpisać w archetyp któregoś z nich, ale nie musisz. Co przecież stoi na przeszkodzie, by wpiąć pada do komputera i pochillować przed monitorem bez większej napinki? Co stoi na przeszkodzie przed tym, by platynować konsolowego shootera? Nic i nic. Wybierz platformę, która sprosta Twoim wymaganiom i oczekiwaniom.

Wybierając konsolę robisz ze swojego gamingowego pokoju trochę bardziej uniwersalne wyjście. Konsola ma sporo możliwości multimedialnych, a telewizor może służyć przecież nie tylko do grania, ale też do oglądania materiałów z serwisów streamingowych i telewizji.

Nikt też nie powiedział, że do PC-a nie można wpiąć telewizora. Ależ można, jeszcze jak! Weź pada, odpal komputer i graj na telewizorze. Jeżeli podchodzisz do gamingu bardziej hardcorowo, to może być jednak drobny kłopot i tutaj lepiej zdecydować się na monitor.

Nie wiesz na co się zdecydować? Przeczytaj nasze poradniki:

chłodzenie wodne gamer elite aio 360 we wnętrzu obudowy z podświetleniem

PC  czy laptop do grania? Co lepsze do pokoju gracza?

Oczywistym jest, że laptop jest dla tych niedzielnych graczy, a PC dla prawdziwych gamerów. Dzisiaj już nie do końca. Dobry laptop będzie służył Ci ładnych parę lat, a jego mobilność docenisz nieraz. Jednak PC-a można złożyć samemu – indywidualnie dobierać podzespoły, wymieniać je i lepiej dysponować przeznaczonym budżetem. Ponadto komputer ma znacznie szersze pole manewru pod kątem oświetlenia RGB. A ponieważ w pokoju gracza oświetlenie RGB to dosyć istotna sprawa, to komputer zdobywa tutaj zdecydowaną przewagę.

Zobacz świecące przewody do komputera

W ramach wyglądu gamingowego zestawu, RGB to nie wszystko. Przyznać należy, że komputer stojący na biurku w pokoju gracza może być jego najpiękniejszym punktem. To po prostu killer, który świadczyć może o charakterze przestrzeni. Laptopy mogą wyglądać drapieżnie, ładnie, gamingowo. Ale to nie to samo co przeszklona ścianka obudowy za którą widać chłodzenie wodne czy mieniący się kolorami wiatrak. To nie to samo, co dumnie wyeksponowana karta graficzna. PC nadaje się do upgrade’owania, personalizacji i na dodatek może wyglądać zabójczo. Z racji tego, że tworzymy przestrzeń do grania i nie zależy nam na mobilności sprzętu, warto zdecydować się na desktopa.  


Chcesz wyposażyć się w możliwie najlepszy sprzęt i szukasz fachowej pomocy? Zapytaj naszych redaktorów, którzy są specjalistami w temacie hardware’u – Bartosza Woldańskiego i Bartłomieja Kwaśkiewicza. Uwaga! Rabini mogą być niezdecydowani 😉.

O platformach gamingowych w pokoju gracza w skrócie: ponieważ budujemy gamingowy pokój, to nie zależy nam na mobilności sprzętu. Na jego małych rozmiarach również (przynajmniej w tym wypadku). Dlatego w pokoju gracza decydujemy się na desktopa lub konsolę. Najlepiej to i to – by zachować możliwie największą wszechstronność w dobieraniu tytułów. Desktop ma jeszcze jedną zaletę – może w fantastyczny sposób podkreślić gamingowy charakter pomieszczenia dzięki szerokiemu wachlarzowi oświetlenia RGB.

Oświetlenie RGB pokoju gracza

Jak już zostało uzgodnione, oświetlenie RGB w komponowaniu pokoju gracza odgrywa sporą rolę. Fajnie jest czasem pograć czy obejrzeć film ze zgaszonym światłem, ale specjalnie zaprojektowane oświetlenie oddaje gamingowy charakter jak nic innego. To nie tylko zdecydowany efekt wow!. To też tworzenie niepowtarzalnego klimatu, który cieszy i zachęca do przebywania w takim pomieszczeniu. Dobrze dobrane oświetlenie pozytywnie wpływa na kreatywność, zmniejsza poczucie zmęczenia i sprawia, że pomieszczenie nabiera ciepła i staje się bardziej przytulne.

Oświetlenie komputera i akcesoriów

Oświetlać nie będziemy akcesoriów, ponieważ te wybraliśmy już z wbudowanymi funkcjami oświetlenia RGB. Tutaj jest spore pole do popisu i na pewno znajdziesz takie akcesorium, które zaskoczy Cię swoimi możliwościami.

Oświetlenie komputera natomiast to świetna okazja do podniesienia swojego pokoju gracza na wyższy poziom. Pięknie wyeksponowane komponenty, które mienią się milionami kolorów potrafią zaczarować patrzącego. Spraw, by komputer stał się jednym z najważniejszych elementów wystroju (a zarazem funkcjonalności) tak, by nie trzeba go było chować za biurkiem. Jeżeli nie chcesz bawić się w składanie komputera samemu, możesz skorzystać z usługi montażu w x-komie. Po prostu wybierz podzespoły, które Cię interesują, a resztą zajmą się specjaliści. Jeżeli natomiast nie chcesz bawić się w dobieranie komponentów, a wciąż chcesz, by Twój komputer był niezawodny i wyglądał jak prawdziwe centrum Twojego pokoju gracza, to sięgnij po komputer G3M4R. Zapewnij sobie najpiękniejszą wydajność.

Wybierając komponenty pod względem wydajności i kompatybilności, zwróć też uwagę na ich wygląd. Tutaj dobra będzie obudowa z przeszklonym panelem bocznym. Kartę graficzną dobierz do rozdzielczości monitora. Ładnie podkreślona karta graficzna za pomocą przewodów świecących z pewnością wpisze się w zjawiskowo wyglądający komplet.

stanowisko z lampą yeelight pro rgb

Jak oświetlić biurko w pokoju gracza?

Jeżeli decydujesz się na gamingowe biurko bez oświetlenia, to warto ten mebel oświetlić samemu. Z racji tego, że jest to centrum dowodzenia, szkoda by było, by stało nudne i ciemne, podczas gdy komponenty i komputer rozświetlone są milionami barw. Dodaj odrobinę sznytu biurku i ciesz się ze swojego dobrze skomponowanego pokoju gracza.

Tutaj przydatne będą taśmy LED, które w łatwy sposób przykleisz do biurka. Gdzie najlepiej montować światła? Najlepiej montować je na rogach, obrzeżach i od spodu przy ścianie. Wtedy światło równomiernie rozleje się tworząc przyjemny efekt. Jeżeli nie chcesz jedynie zaznaczyć światłem biurko i potraktować to minimalistycznie, zdecyduj się na podklejenie taśmy LED od strony ściany. Ta odbije trochę światła, co pozwoli Ci uzyskać równomierny efekt rozmycia kolorów. Nie stosuj światła od strony siedzenia, ponieważ to nie wygląda dobrze i może Ci przeszkadzać w graniu.

Oświetlenie sufitowe i lampy RGB do pokoju gracza

By rozświetlić całe pomieszczenie, a nie jedynie jego fragment, zastosuj całkiem proste rozwiązanie – inteligentne żarówki i inteligentne lampy. Te akcesoria praktycznie nie wymagają od Ciebie żadnego nakładu pracy, a efekt, który uzyskasz może być wprost zjawiskowy.

Inteligentne żarówki możesz wkręcić do lamp, które już są zamontowane. Ponadto kolory możesz łączyć tworząc fantastyczne połączenia. Inteligentne żarówki dają się sterować za pomocą aplikacji co jeszcze bardziej podnosi komfort użytkowania. Wybierając taki produkt nie decydujesz się na jedną barwę – możesz wybrać czy aktualnie zależy Ci na kolorowym oświetleniu, białym, czy żółtym; niekiedy możesz regulować również jasność i temperaturę światła.

Dobrym rozwiązaniem jest też inteligentna lampa. Może być mniejsza, biurkowa; może być wolnostojąca czy nawet sufitowa. Wybierz taką, która najlepiej odpowiada Twoim potrzebom. Dzięki temu rozwiązaniu całe pomieszczenie będzie zaaranżowane w spójny, niepowtarzalny i gamingowy sposób. Dobieraj odpowiedni rodzaj oświetlenia do każdej czynności, gatunku gry czy filmu i steruj oświetleniem z poziomu smartfona. Stwórz swój wymarzony pokój gracza.

Jak zaprojektować swój gamingowy pokój gracza? Od projektu gaming roomu do wykonania. Inspiracje, tipy i sposoby na urządzenie pokoju

Zaczynając budowę swojego gaming roomu trudno pomyśleć o wszystkim od razu. Dlatego przydatny może okazać się projekt lub lista rzeczy, których potrzebujesz. Na pewno trzeba wymierzyć poszczególne elementy, np. długość i szerokość blatu biurka, czyli po prostu sprawdzić na jak duże biurko możesz sobie pozwolić. Czy biurko narożne się zmieści? Jeżeli tak, to czy będzie sporo miejsca na fotel?

Stawiając biurko nie dosuwaj go zupełnie do ściany. Odsuń je kilka centymetrów. Dzięki temu zamontowane oświetlenie RGB ładnie rozleje się po ścianie za monitor. Jeżeli zdecydujesz się na głośniki (zwłaszcza większe) to również warto odsunąć je trochę od ściany. Dzięki temu dźwięk nabierze bardziej dynamicznego i mniej mulistego brzmienia. Już na etapie zakupu biurka sprawdź, czy interesuje Cię gamingowy soundbar. Jeżeli tak, to dobrym pomysłem będzie umieszczenie monitora na uchwycie. To pozwoli Ci na podłożenie soundbara pod ekran i stworzenie prawdziwie gamingowej konfiguracji, a nie upychanie jednego na drugim.

Jeżeli Twój nowy pokój gracza powstaje od zera, to pomyśl o oświetleniu już teraz. Wybierz inteligentne lampy RGB (np. na sufit), które dają Ci zdecydowanie więcej możliwości. Jeśli przerabiasz zwykłe pomieszczenie na gaming room i lampy są już zamontowane, to wymień zwykłe żarówki na te inteligentne żarówki LED, stwórz zespół żarówek i uzyskaj taki efekt, jakby wszystko zostało pomyślane od samego początku. Efekt wow gwarantowany. Do tego możesz dokupić biurkową lampę RGB, która będzie bardziej kameralna i świetnie sprawdzi się nie tylko tworzenia klimatu gaming roomu.

Inteligentne taśmy LED możesz poprowadzić sufitem i ścianą. Wygodniej jednak jest montować je na gamingowych meblach. Takie mocowanie będzie łatwiejsze, trwalsze, lepiej będzie odprowadzane ciepło i, jeszcze raz, będzie łatwiejsze. Oświetlenie zamontuj na biurku (jeżeli wybrane przez Ciebie gamingowe biurko nie ma już oświetlenia), fotelu i szafkach.

Czy wybierając telewizor skazujesz się na zamontowanie go na ścianie lub ustawienie na półce już na zawsze, a przynajmniej do kolejnego remontu? Ależ nie. Weź pod uwagę uchwyt podłogowy, który możesz przesuwać zgodnie ze swoimi potrzebami. To idealne rozwiązanie zwłaszcza do mniejszych pomieszczeń.