Kingston FURY zostało niezależną serią. Poznaj premierowe modele pamięci RAM

Każdy gracz lub entuzjasta marki Kingston z pewnością kojarzy kultową serię HyperX. Teraz jej dziedzictwo przejęło Kingston FURY, które zadebiutowało na rynku z przytupem. Linia zaprezentowała rozbudowaną ofertę modeli pamięci RAM DDR3 i DDR4 do komputerów stacjonarnych, laptopów, a nawet NUC-ów i miniPC. Sprawdź propozycję amerykańskiej marki i zdecyduj się na produkt dostosowany do Twoich oczekiwań.

Kingston FURY zostaje następcą kultowego HyperX

Choć kultowy HyperX głęboko zakorzenił się w sercach graczy, jednak cały czas trzeba iść naprzód, więc do gry wkracza Kingston FURY. Firma postawiła na śmiały krok i postanowiła na zmiany, wprowadzając na rynek nową serię. Jeśli jej nazwa obiła Wam się już o uszy, to pozwolę sobie Was naprowadzić. Jest ona obecna już od 2014 roku przede wszystkim na popularnych pamięciach RAM, jednak te zawsze były produkowane pod logiem HyperX.

Kingston FURY chce teraz stworzyć jeszcze wydajniejsze i tak samo niezawodne produkty. Wśród nich znajdą się nie tylko kości RAM, ale także pamięć masowa flash oraz dyski SSD. Aby dostarczyć pasjonatom i graczom to, co najlepsze, marka wkrótce ogłosi listę drużyn e-sportowych, które dołączą do Kingston FURY m.in. w roli testerów.

Nowe modele pamięci RAM DDR3 i DDR4 w oczekiwaniu na DDR5

Jak wiadomo, moduły DDR5 nadchodzą dużymi krokami. Jak każda nowa generacja i ta będzie z pewnością dużym skokiem wydajności. Aktualnie firma prowadzi szeroko zakrojone testy kompatybilności i weryfikację z udziałem producentów płyt głównych. Niestety na premierę wyczekiwanych modeli będziemy musieli poczekać do IV kwartału tego roku. Zanim to nastąpi, Kingston przedstawił nową ofertę modułów pamięci DDR3 i DDR4, która także ma sporo do zaoferowania.

Dzięki nieustannej pracy inżynierów i ponad 3 dekad doświadczenia marki w dziedzinie pamięci operacyjnej. Seria FURY mogła z przytupem zadebiutować na rynku, szczycąc się zróżnicowaną częstotliwością taktowania i kilkoma poziomami timingu. Dzięki szerokiemu wachlarzowi propozycji, gracze i pasjonaci mogą dobrać idealny komponent, który zamontują w swoim komputerze.

Tak prezentują się pierwsze modele pamięci Kingston FURY:

Kingston FURY Renegade

Ultraszybka pamięć DDR4 jest gwarancją najwyższej wydajności. To doskonały produkt dla graczy i specjalistów, którzy oczekują najwyższej jakości połączonej z dbałością o detale. Kingston FURY Renegade występuje w kilku wersjach. W zależności od oczekiwanych opóźnień możemy wybrać klasę od CL13 do CL20, natomiast częstotliwość taktowania osiągnie od 2666MHz do bagatela 5333MHz. Użytkownik może także wybrać czy chce, aby produkt był zaopatrzony w diody RGB, czy też nie.

Efektowny, stalowy czarny radiator jest gwarancją najniższych temperatur nawet podczas najbardziej wymagających operacji. Moduły pamięci DDR4 posiadają certyfikat Intel XMP, co oznacza, że są one doskonale zoptymalizowane do najnowszych chipsetów firmy Intel. Wystarczy wybrać w BIOS-ie jeden z predefiniowanych profilów i od razu wskoczyć do gry. Dodam, że moduły można kupić pojedynczo o pojemności od 8 do 32GB lub w komplecie 2,4 lub 8, które w połączeniu zaoferują od 16 do aż 256GB.

Kingston FURY Renegade

Kingston FURY Beast

Kingston FURY Beast jest połączeniem zaawansowanej technologii z przystępną ceną. Ten model świetnie sprawdzi się podczas długich rozgrywek, tworzenia zaawansowanych projektów graficznych, czy też renderowania filmów w wysokiej rozdzielczości. Jak w przypadku wyżej opisywanego produktu, ten także występuje w dwóch wariantach – bez podświetlenia RGB i z podświetleniem. Oferuje on nie tylko kości DDR4, ale także DDR3. Jest to świetna wiadomość, jeśli ktoś z Was posiada płytę główną starszego typu i chce niskim kosztem polepszyć wydajność swojego komputera.

W przypadku serii Beast możemy wybierać pomiędzy częstotliwością 2666MHz a 3733MHZ oraz timingiem na poziomie od CL15 do CL19. Dla DDR3 jest to odpowiednio od 1600MHz do 1866MHz, a jedyną klasą jest CL10. Pojemność pojedynczego modułu wynosi od 4 do 32GB natomiast w zestawie produkt można kupić w konfiguracji od 8 do 128GB RAM. Warto dodać, że pamięć operacyjna współpracuje tak samo dobrze zarówno z rozwiązaniami od Intela, jak i AMD.

Kingston FURY Beast

Kingston FURY Impact

Kingston FURY Impact to seria pamięci SODIMM skierowana głównie do posiadaczy notebooków, choć świetnie sprawdzi się także w NUC-ach i miniPC. Została ona wykonana w technologii automatycznego przetaktowania Plug N Play. Oznacza to, że już po umieszczeniu w slocie dostosuje się do najwyższej obsługiwanej częstotliwości, bez konieczności naszej ingerencji. Dodatkowo jest kompatybilna z BIOS-ami procesorów Intel i AMD. Dzięki minimalistycznemu, czarnemu radiatorowi i niskiemu napięciu wynoszącemu zaledwie 1,2V, system osiągnie wyższą wydajność bez zauważalnych wzrostów temperatur ani hałasu.

Podobnie jak przy modelu Beast, tutaj także mamy do dyspozycji kości DDR3 i DDR4. Częstotliwość taktowania i timing przy tych pierwszych wyniesie od 1600MHz do 1866 MHz oraz CL9 i CL15, natomiast przy drugich od 2666MHz do 3200MHz i od CL15 do CL20. Pamięci RAM występują w pojedynczych wariantach od 4GB do 32GB, natomiast w komplecie można je kupić od 8GB do 64GB.

Warto także dodać, że każdy z wyżej wymienionych produktów posiada dożywotnią gwarancję producenta.

Kingston FURY Infrared Sync. Zsynchronizuj swoje podświetlenie

Dzięki autorskiej technologii, jaką jest Kingston FURY Infrared Sync każdy użytkownik jest w stanie precyzyjnie kontrolować podświetlenie swojego komputera. Wykorzystuje ona podczerwień do synchronizacji pracy RGB w pamięci RAM, dzięki czemu konieczność korzystania z dodatkowych kabli zostaje wyeliminowana. Tworzenie dynamicznych efektów i przejść prawdopodobnie jeszcze nigdy nie było tak proste, zwłaszcza że do dyspozycji otrzymujemy dedykowaną aplikację NGENUITY.

Trzeba przyznać, że premierowa oferta Kingston FURY prezentuje się naprawdę zacnie. Zwłaszcza że producent przygotował dla klientów nie jeden, a kilka modeli w zależności od zapotrzebowania na moc i posiadane fundusze. Kingston poinformował także, że do procesu tworzenia i testowania nowych rozwiązań zostały zaproszone także liczne drużyny e-sportowe, jednak ich nazwy poznamy dopiero w przyszłości. Teraz pozostaje nam tylko czekać na IV kwartał tego roku i premierę długo wyczekiwanych modułów DDR5. Po udanej premierze pamięci DRAM od Kingston FURY atmosfera jest rozgrzana, a wymagania graczy i sympatyków marki wysokie.

Sprawdź pamięci RAM Kingston FURY w x-kom