Odwiedziłem siedzibę Microsoft, aby poznać jesienne nowości – Surface Pro 7, Surface Pro X oraz Surface Laptop 3

W piątek, gdy większość osób żyła targami Poznań Game Arena 2019, ja skorzystałem z zaproszenia Microsoft i pojechałem do Warszawy. Celem wizyty była prezentacja nowych produktów, które pojawią się w ofercie od 22 października. Muszę przyznać, że zapowiada się ciekawie. W tekście znajdziesz relację i informacje o testach.

Polska prezentacja produktów Microsoft Surface

Oficjalna prezentacja jesiennego portfolio giganta z Redmond obyła się 2 października 2019, ale produkty jeszcze nie trafiły do rąk Klientów. Dlatego zaproszenie na polską — zamkniętą prezentację nowości przyjąłem z radością, że jako jeden z pierwszych będę mógł zobaczyć, dotknąć, ale też przetestować te urządzenia.

microsft surface prezentacja
Sprawdź nasze podsumowanie październikowej konferencji Microsoft.

Czterech Królów tej jesieni, a łączy ich…

Podczas eventu poznałem trzy z czterech nowości tej jesieni. Surface Pro 7, Surface Laptop 3 13.5″, oraz 15″ pojawią się w sprzedaży już jutro — tj. 22 października. Natomiast Sufrace Pro X będzie dostępny trochę później — z początkiem grudnia. Przeczytaj recenzję Surface Pro X Linia Surface trafiła do sprzedaży dwa lata temu i od samego początku stara się wyznaczać trendy mobilnej oraz wydajnej pracy. Prezentowane produkty są różne, ale łączą je wspólne cechy — niespotykany w tej klasie urządzeń User Experience. Poniższe rozwiązania znajdziesz w każdym z nowych urządzeń Microsoft Surface.

Fast Charging w urządzeniach Microsoft Surface

Szybkie ładowanie w smarfonach zna chyba każdy. Od tego roku rozwiązanie trafia do wszystkich nowości Microsoft Surface. Co to oznacza? Urządzenia ładują się do 80% w godzinę, a jest to aż o 40% szybciej niż w przypadku poprzednich generacji. Dodatkowo pojemna bateria zapewnia pracę urządzenia przez cały dzień. To niezwykle ważne np. dla osób podróżujących, które za wszelką cenę chcą uniknąć rozładowania komputera.

Instant-on, czyli natychmiastowe wybudzenie

U wymagających użytkowników stanowi to podstawę wydajnej pracy. Nowe urządzenia Surface wybudzają się ze stanu uśpienia w ułamku sekundy. W połączeniu z Windows Hello wystarczy np. dotknąć klawiatury, spojrzeć się na ekran i już można rozpocząć pracę. Dla niektórych może to być niuans, ale po kilku dniach korzystania z Surface Laptop 3 — przyznaję, że uwielbiam to rozwiązanie.

Alcantara 2.0

W tegorocznej serii produktów Surface — Alcantara występuje w nowej, udoskonalonej formie — została pokryta dodatkową wierzchnią warstwą, aby stała się jeszcze bardziej odporna na zabrudzenia. Jest ona wyczuwalna, a co najważniejsze zapewni jak najdłuższe zachowanie świeżości każdego z produktów. Przejdźmy do poszczególnych modeli:

Klasyk Microsoft, czyli Surface Pro 7

Najpopularniejszy produkt linii Surface może chwalić się w tym roku kosmetycznymi zmianami. Zawdzięcza to swojej doskonałości — niezwykle mobilnej konstrukcji i bogatej funkcjonalności. Surface Pro 7 zgodnie z doroczną tradycją zyskuje mocniejszy — nowy procesor Intel 10 generacji oraz dwa złącza USB-C. Maksymalną produktywność można osiągnąć dzięki korzystaniu akcesoriów: Dodatkowo akcesoria są dostępne nie tylko w klasycznym platynowym i czarnym odcieniu, ale też w kolorze niebieskim oraz czerwonym. Dzięki czemu możesz jeszcze bardziej spersonalizować swój Surface Pro 7.

Zobacz dostępne konfiguracje w x-kom:

Dwie twarze Microsoft Surface Laptop 3

Wśród klientów szukających wydajnego, solidnego i lekkiego laptopa, na którym można pracować przez cały dzień, bez zmartwić o ładowarkę — mogą szukać spełnienia wszystkich oczekiwań w nowej generacji Microsoft Surface Laptop.

Już na pierwszy rzut oka widać minimalizm i jakość wykonania na najwyższym poziomie. Jest to rzecz oczekiwana w urządzeniu klasy premium — detale mają znaczenie. Ekran i obudowa Surface są połączone ze sobą w najbardziej estetyczny sposób, stwarzając wrażenie jednej spójnej tafli. Totalną estetykę można znaleźć we wszystkich elementach Surface Laptop 3:

  • jaśniejszy, dotykowy ekran PixelSence z zachowaniem proporcji 3:2
  • zabudowane głośniki Omnisonic Dolby Audio Premium i podwójne mikrofony far-field Studio Mics zapewniające najwyższą jakość dźwięku
  • wzbogacenie urządzenia o złącze USB-C oraz pozostawienie USB-A, oraz złącza stacji dokującej
  • 20% większa przestrzeń touchpada i udoskonalona klawiatura z wyczuwalnym skokiem 1.3 mm, co zapewnia większy komfort pracy
  • możliwość wymiany dysku SSD i naprawialność

Microsoft Surface Laptop 3 13.5″

Nowa generacja to nie tylko opisane wcześniej cechy, ale też wydajniejszy procesor — Intel i5 lub i7 — 10 generacji ze zintegrowaną grafiką Graphics 950, oraz mniejsza waga (1.25 kg) i lepsza mobilność dzięki smukłości urządzenia. Surface Laptop 3 posiada wyświetlacz wielkości 13.5″ obsługujący pióro Microsoft. Bateria tego modelu może pracować nawet 11.5 godziny bez potrzeby ładowania.

Sprawdź mój test Microsoft Surface Laptop 3 13.5″

Zobacz konfiguracje dostępne w x-kom:

surface 3

Microsoft Surface Laptop 3 15″

W tym roku Surface Laptop po raz pierwszy pojawia się w wariancie 15-calowym. Dzięki temu jest największą nowością jesiennej konferencji. Jego waga to zaledwie 1.5 kg, a w środku znajduje się przygotowany przez AMD specjalnie dla Microsoft procesor Ryzen 5 3580U z kartą graficzną Radeon Vega 9 lub Ryzen 7 3780U z  grafiką Radeon Vega 11.

Wydajność procesorów AMD i zintegrowanej grafiki, co prawda nie czyni z niego laptopa gamingowego, na którym zagrasz w najnowsze tytuły AAA. Natomiast w wolnym czasie bezproblemowo urozmaicisz swój czas z grami takimi jak Rocket League lub League of Legends. Natomiast oferowana moc przełoży się na wydajną pracę w aplikacjach Adobe Premier Rush. 

Przeczytaj moją recenzję Microsoft Surface Laptop 3 15″

Zobacz konfiguracje dostępne w x-kom:

nowy surface laptop

Podsumowanie nowości Microsoft

W trzech słowach – warto było pojechać. Co prawda większość informacji o produktach była dostępna w Internecie po oficjalnej konferencji Microsoft z 2 października, ale nic nie jest w stanie zastąpić prawdziwych wrażeń ze sprzętem. W mojej ocenie o dojrzałości i klasie premium produktów Surface świadczą niewielkie zmiany i poszerzanie portfolio. Co najważniejsze pojawiające się udoskonalenia wynikają z oczekiwań i potrzeb użytkowników poprzednich generacji Surface.

Jeśli cenisz sobie mobilność, wydajność oraz jakość wykonania — powinieneś zapoznać się z tegorocznymi urządzeniami Microsoft Surface.  

Sprawdź nowości Microsoft Surface w x-kom