Od kieszonkowych potworów do wielkich robotów. Gra „Transformers” od twórców „Pokemon GO”

Niantic, czyli studio, które odpowiada za wyciągnięcie ludzi na poszukiwania stworków w świecie rzeczywistym w „Pokemon GO”, będzie próbowało powtórzyć swój sukces z Autobotami i Decepticonami. Mobilna gra „Transformers: Heavy Metal” ma, podobnie jak „GO”, wykorzystywać rozszerzoną rzeczywistość oraz zachęcać do eksplorowania okolicy. W jakim celu? I czy Transformery będą miały tyle szczęścia, co Pokemony?

Jak przedstawia się zarys gry?

W Transformers: Heavy Metal gracze dołączą do Sieci Strażników, czyli organizacji, która współpracuje z Autobotami na Ziemi. Ich zadaniem będzie badanie zakątków naszej planety w celu znalezienia cennych złóż (w domyśle – do przetworzenia na paliwo Transformerów, energon) oraz walka z Decepticonami (w pojedynkę lub ze znajdującymi się w pobliżu przyjaciółmi) w turowych starciach.

gra Transformers: Heavy Metal walka
Źrodło: Niantic via TFWiki.net

Przeznaczona na Androida oraz iOS-a gra powstaje przy współpracy ze studiem  Very Very Spaceship, które obejmie główną rolę w tworzeniu tytułu. Całość ma również błogosławieństwo Hasbro. Możemy zobaczyć już wstępne grafiki oraz szkice.

Bumblebee szkic gra Transformers
Źrodło: Niantic via The Verge

Warto wspomnieć, że nadchodząca gra Transformers nie jest pierwszą próbą wykorzystania złotej formuły Pokemon GO przy innej marce. Inny projekt Niantic to rozgrywający się w świecie Harry’ego Pottera Wizards Unite. Studio pracuje także nad mobilną grą AR w świecie Pikmin, czyli innej z franczyz należących do Nintendo, a rezultaty mamy zobaczyć jeszcze w tym roku

Kiedy gra Transfomers: Heavy Metal trafi na urządzenia mobilne?

Również w 2021 roku możemy spodziewać się premiery gry z wielkimi robotami. Niantic planuje również wcześniejszą miękką premierę w wybranych rejonach. Na stronie projektu studio zachęca do zapisania się do newslettera, celem otrzymania powiadomień o tym, kiedy i gdzie gra będzie dostępna. Postępy w pracach na Heavy Metal i udostępnienia tytułu graczom można również obserwować w social mediach – na Facebooku, Twitterze, Instagramie czy YouTube.

gra Transformers Heavy Metal
Źródło: Facebook

Czy Transformery będą miały the Touch w mobilnej grze AR?

Transformers: Heavy Metal nie będzie pierwszym tytułem na urządzenia mobilne, w którym występują roboty Hasbro. Na swoim koncie mają między innymi popularnego karcianego bitewniaka Transformers Legends, miks z Angry Birds,  Transformers: Earth Wars, określone jako „Transformery spotykają Clash of Clans” czy bijatykę RPG Transformers: Forged to Fight, po którą sam chętnie sięgam przy okazji testów smartfonów. Czy Heavy Metal pozytywnie zapisze się w historii? Fani przekonają się już w tym roku.


Zapraszamy ich także do odwiedzin sklepu al.to, gdzie znajdą figurki Transformers oraz z wielu innych geekowskich uniwersów (w Strefie Fanów).

Źródło: The Verge, TFWiki.net, Transformers: Heavy Metal