Nowe oczyszczacze powietrza Sharp z bezpieczną jonizacją powietrza

Smog, bakterie, wirusy atakują? Sharp wysuwa do walki z nimi nowe modele oczyszczaczy powietrza Ultimate Air – UA-KIL60E-W i UA-KIL80E-W. Cechują się one korzystaniem z ulepszonej technologii bezpiecznej jonizacji powietrza – Plasmacluster Ion 25000. Na czym konkretnie ona polega?

Jak w naturalnym środowisku

Nowe oczyszczacze powietrza Sharp to urządzenia przeznaczone zarówno do użytku domowego, jak i biurowego. W tych zamkniętych pomieszczeniach proces oczyszczania powietrza przebiega podobnie do tego, jaki zachodzi w środowisku naturalnym, gdzie emitowana jest taka sama liczba jonów dodatnich i ujemnych. A to za sprawą technologii Plasmacluster, przygotowanej do walki z alergenami, bakteriami, wirusami, grzybami czy najbardziej uciążliwym w bieżącym sezonie smogiem. Nie jest to zupełna nowość, jednak bieżąca wersja chwali się wyższą skutecznością.

Jak podaje producent, Plasmacluster Ion 25000 wytwarza i emituje jony w wyższym stężeniu niż było to w przypadku wersji wcześniejszej (Plasmacluster Ion 7000), co może przełożyć się na nawet trzy razy krótszy czas potrzebny do efektywnego działania oczyszczacza.

Sharp Ultimate Air w pokoju

Co jeszcze potrafią nowe oczyszczacze Sharp Ultimate Air?

Wprowadzane na rynek modele mają również znacznie szybciej usuwać nieprzyjemne zapachy czy zmniejszać elektryczność statyczną. Maksymalna ogarniana przez nie przestrzeń to – zależnie od oczyszczacza – 50 i 62 metry kwadratowe. Nadają się one więc – jak wspomnieliśmy wyżej – nie tylko do domów, ale i większych biur czy pomieszczeń użytkowych. Poziom nawilżania szacowany jest na 660 czy nawet 700 mililitrów na godzinę.

Oczyszczacze te wyposażone są także w czujniki temperatury, wilgotności, kurzu, zapachu i światła. Oferują także zróżnicowane tryby pracy, w dużej mierze działając automatycznie i dostosowując się do warunków panujących w otoczeniu. Sharp mówi też o inteligentnych trybach pracy, ale tyczy się to zapewne raczej wspomnianej automatyzacji. Brak jest informacji o dostępności aplikacji czy sterowaniu oczyszczaczem za jej pomocą. Wiemy natomiast, że model UA-KIL80E-W może automatycznie czyścić filtr wstępny (czyli ten, który wyłapuje największe cząstki zanieczyszczeń).

Przypominamy, że oczyszczacze powietrza – nie tylko firmy Sharp – znaleźć można w sklepie al.to.

Źródło: Sharp