Nowa wersja OxygenOS 10.0 trafiła do pierwszych użytkowników OnePlus

Kilka dni temu firma OnePlus potwierdziła, że jest gotowa na wprowadzenie nowej wersji systemu dla swoich flagowych modeli. Zaktualizowana wersja oprogramowania nosi nazwę OxygenOS 10.0 i w całości bazuje na Androdzie w 10-tej odsłonie. Więcej o zmianach kluczowych dla użytkowników smartfonów OnePlus dowiecie się poniżej.

Nowy system dostaną OnePlus 7 i OnePlus 7 Pro

Zaktualizowaną wersję oprogramowania od One Plus dostaną póki co najnowsze smartfony wymienionego producenta, czyli OnePlus7 i OnePlus 7 Pro. Na chwilę obecną, wersja demo trafiła w ręce losowych użytkowników. Z kolei „na dniach” będzie sukcesywnie wdrażana u pozostałej części. Zanim jednak to nastąpi, firma liczy na ewentualny feedback ze strony Klientów, chcąc upewnić się, że OxygenOS 10.0 jest pozbawiony poważniejszych błędów. 

Zapowiedziano również, że producent już teraz pracuje nad podobną aktualizacją dla pozostałych smartfonów ze swojego portfolio.

OxygenOS 10.0 – system i blokada spamu

Główną zmianą systemową – widoczną na pierwszy rzut oka – jest aktualizacja do Androida 10 oraz  całkowita zmiana interfejsu urządzenia. Nowa funkcja personalizacji, podarowana OnePlus7 i One Plus 7 Pro pozwala np. wybrać kształty ikon, które będą wyświetlane w tzw. szybkich ustawieniach. Co więcej, w tym samym miejscu będziemy mogli zablokować spam według słów kluczowych dla wiadomości tekstowych, które otrzymujemy.

Nie zapomniano również o kluczowej w dzisiejszych czasach kwestii prywatności i ulepszono proces dostępu do lokalizacji, wprowadzając w nim dodatkowe zabezpieczenia. Twórcy OxygenOS 10.0 podkreślają, że wdrożone zmiany opierają się na sugestiach Klientów korzystających dotychczas z ich urządzeń. I takie podejście to my szanujemy. 

oxygenos 10.0
Żródło: OnePlus

Inteligentny wyświetlacz i gesty pełnoekranowe w OxygenOS 10.0

Na uwagę w przypadku zaktualizowanej wersji oprogramowania zasługują również dopracowane gesty, które zaczytywane będą od tej pory przez flagowe modele OnePlus. W OxygenOS 10.0 będziemy mogli przesunąć obraz od lewej do prawej strony, aby wrócić do poprzedniego widoku.

Dodano także pasek nawigacyjny na dole urządzenia, a ten z kolei umożliwia przełączanie się w prawo lub lewo podczas korzystania z aplikacji. Wyświetlacz OnePlus 7 i OnePlus 7 Pro po aktualizacji będzie natomiast stanowił inteligentną przestrzeń, na której znajdziemy informacje o godzinach, lokalizacjach i zdarzeniach.

OxygenOS 10.0 to również przestrzeń dla graczy

Nowa wersja systemu dla OnePlus i OnePlus 7 Pro zapewnia również perfekcyjną platformę do gier. Wprowadzono w niej bowiem funkcję Game Space, która łączy wszystkie najważniejsze dla użytkownika tytuły w jednym miejscu, zapewniając porządek i łatwiejszy dostęp do rozrywki.

Zobacz smartfony OnePlus dostępne w x-kom

Źródło: OnePlus.