Nowa wersja konsoli Game Boy? Poznajcie Analogue Pocket

„Chcieliśmy oddać hołd przenośnym grom od samego początku” – powiedział Christopher Taber, informując świat o najnowszej konsoli kieszonkowej spod szyldu The Analogue. Urządzenie jest małe, nowoczesne, kompaktowe i ma stanowić najnowocześniejszą wersję kultowego Game Boya.

Czym jest Analogue Pocket?

Producent twierdzi, że Analogue Pocket to nowa i najbardziej zaawansowana wersja Game Boya w historii. Urządzenie wygląda niemal identycznie względem swego pierwowzoru i dzięki specjalnemu czytnikowi uruchomi gry dedykowane Game Boy, Game Boy Color oraz Game Boy Advance. Ale co najważniejsze – w znacznie lepszej jakości.

analogue pocket
Źródło: theverge.com

Kilka informacji technicznych

Analogue Pocket wyposażono w 3,5-calowy wyświetlacz LCD o 10-krotnie większej rozdzielczości od tej, z którą mamy do czynienia w klasycznym Game Boyu. Jako bonus dostajemy również podświetlenie. Urządzenie będziemy ładować poprzez kabel USB-C. Dodatkowo zawiera gniazdo kart SD oraz słuchawkowe wejście mini jack 3,5 mm. Ciekawostką jest również, że przyciski umieszczone na nowej konsolce są wymienialne.

Dedykowana stacja dokująca? To możliwe

The Analogue zapowiedziało także, że do jego nowej wersji Game Boya będzie dostępna stacja dokująca HDMI. Takie rozwiązanie pozwoliłoby np. na przeniesienie gry na ekran TV, zamieniając sprzęt w stacjonarną konsolę.

analogue pocket
Źrodło: theverge.com

Analogue Pocket – kiedy i za ile?

Kieszonkowa konsola spod szyldu The Analogue zostanie wprowadzona w przyszłym roku i ma kosztować 199$.

Źródło: theverge.com