Nokia 7.2. Co wiemy? Czego się spodziewać?

Przypuszcza się, że najnowsze Nokie zadebiutują już 5 września na targach IFA w Berlinie. Internet grzmi, że właśnie wtedy poznamy aż trzy modele, w tym najbardziej wyczekiwaną Nokię 7.2. Co wiemy o niej na ten moment, a z czym musimy poczekać do września?

Nokia 7.2 – ale to już było?

Jeśli wierzyć plotkom, Nokia 7.2 ma do złudzenia przypominać smartfony Motorola. Przypuszczenia te argumentuje się zdjęciami sprzętu, które niedawno pojawiły się w sieci, a o podobieństwie do Moto świadczy aparat główny, który umieszczony został w charakterystycznym dla tego producenta okręgu. 

Ze zdjęć można również wywnioskować, że Nokia 7.2 prawdopodobnie będzie wyposażona w potrójny aparat. Tuż pod nim ma natomiast znajdować się czytnik linii papilarnych. W związku z tym, spekulanci odpuścili wersję, że będzie on zintegrowany z ekranem.

nokia 7.2
Źródło: gsmarena.com

Co jeszcze wiadomo na temat nowej Nokii 7.2?

Tak naprawdę niewiele. Szczególną tajemnicą otoczona jest specyfikacja. Główne dyskusje dotyczą natomiast aparatu głównego, który – jeśli im wierzyć – ma oferować obiektyw o rozdzielczości aż 48 Mpix i soczewkę szerokokątną. Z dotychczasowych informacji wynika również, że wersja 6.2 pod kątem designu identyczna jak Nokia 7.2. Jak będzie w praktyce dowiemy się prawdopodobnie już 5 września.

Jeżeli interesują Was smartfony spod szyldu tego producenta, zajrzyjcie również do tekstu: Nokia zapowiada swoje pierwsze smartfony 5G. Kiedy wejdą na rynek i ile mogą kosztować?

Źródło: gsmarena.com, rootblog.pl