Need For Speed: Hot Pursuit Remastered – data premiery i wymagania sprzętowe

Już 6 listopada przyjdzie nam skończyć obżerać się pączkami i postawić koguta na dach naszego Porsche 911 Turbo, by udać się w pościg za Lamborghini Gallardo. EA właśnie potwierdziło wersję remaster Need For Speed: Hot Pursuit – jednego z najlepiej przyjętych „NFS-ów” w historii.

Need For Speed: Hot Pursuit w nowym wydaniu

Odświeżona wersja Need For Speed: Hot Pursuit (oczywiście tego wydanego w 2010 roku, a nie w 1998 roku) zadebiutuje na konsolach obecnej generacji już 6 listopada. Po 10 latach będzie można opowiedzieć się po stronie policjanta lub pirata drogowego na PC, PlayStation 4 oraz Xbox One. Gra na Nintendo Switch pojawi się tydzień później – 13 listopada.

Powracający tytuł niestety jest określany jako remaster, a nie remake.  Gra będzie zatem odświeżona pod względem graficznym i nieco usprawniona, ale generalnie to będzie wciąż ta sama gra, co przed 10-laty.

Zobaczcie najnowszy trailer Need For Speed: Hot Pursuit Remastered. Jest całkiem zabawny:

Wymagania sprzętowe Need For Speed: Hot Pursuit

W zależności od specyfikacji PC doświadczymy pościgów nawet w 4K przy 60 klatkach na sekundę.

Wymagania minimalne:

 • OS: Windows 10 (64-bitowy)
 • Procesor: (AMD) Phenom II X4 965 lub lepszy; (Intel) Core i3-2120 lub lepszy
 • RAM: 8 GB RAM
 • Karta graficzna: (AMD) Radeon HD5750 lub lepsza; (Nvidia) GeForce GTS 450 lub lepsza
 • DirectX: Wersja 11
 • Przestrzeń na dane: 45 GB

Wymagania rekomendowane:

 • OS: Windows 10 (64-bitowy)
 • Procesor: (AMD) FX-8350 lub lepszy; (Intel) Core i5-350K lub lepszy
 • RAM: 8 GB RAM
 • Karta graficzna: (AMD) Radeon R9 270x lub lepsza; (Nvidia) GeForce GTX 660 lub lepsza
 • DirectX: Wersja 11
 • Przestrzeń na dane: 45 GB

Dla PlayStation 4 Pro i Xboxa One X będzie to 4K/30 fps lub 1080p/60 fps. Bazowe modele konsol pozwolą na rozgrywkę maksymalnie w 1080p i 30 klatkach na sekundę. Nintendo Switch to natomiast 1080p/30 fps w trybie zadokowanym i 720p/30 fps w trybie mobilnym. Do tego poprawiono interfejs, zwiększono rozdzielczość odbić, poprawiono tekstury i efekty AA/SSAO.

Need For Speed: Hot Pursuit policja

Co nowego?

Najważniejszą informacją jest to, że dostaniemy rozgrywkę multiplayer w trybie cross-playowym. W ramach znanej funkcji Autolog zagramy i porównamy nasze czasy przejazdów z graczami z wszystkich platform.

Ponadto do gry będą dodane wszystkie DLC, jakie wyszły po premierze w 2010 roku. Oznacza to, że już na starcie gra zaoferuje dodatkowych 6 godzin rozgrywki i ponad 30 nowych wyzwań. Zawartość gry będzie wzbogacona także o nowe kolory samochodów, naklejki, tryb foto i galerię oraz nowe aktualizacje dbające o jakość rozgrywki.

Za co fani pokochali Need For Speed: Hot Pursuit?

Ta część NFS była szczególnie popularna ze względu na możliwość obrania dwóch stron konfliktu: pirata drogowego i policjanta. Przemierzając Seacrest County można było więc być tym dobrym lub złym, ale każdy z nich miał swoje „zabawki”, które utrudniały jazdę przeciwnikowi. Remaster ma zaoferować rozbudowany tryb dla pojedynczego gracza z fabułą oraz ulepszonymi wozami i broniami. Mimo wszystko to zabawa w multiplayerze wydaje się najbardziej pociągająca – zwłaszcza z opcją cross-playa.

Poznaj serię Need For Speed w x-kom