Najciekawsze premiery gier w lutym. Kącik gracza

Wjeżdża kolejne zestawienie najciekawszych premier gier w lutym. Nowych produkcji jest sporo i każdy powinien znaleźć coś dla siebie. W artykule znalazły się m.in. FPS-y, RPGi i city buildery. Sprawdź, jak będziesz mógł spędzić wolny czas w tym zimnym miesiącu, nie wychodząc z domu.

W jakie gry zagramy w lutym?

Jak co miesiąc zebrałem wszystkie najciekawsze premiery gier w jednym miejscu. Wśród nadchodzących tytułów znalazły się kolejne odsłony popularnego FPS’a, jakim jest Far Cry 6, druga część Realpolitiks, a także sequel Little Nightmares. Nie wiesz co podarować drugiej połówce na walentynki, ale chcesz, żeby to była gra? To zestawienie pomoże dokonać Ci właściwego wyboru, bowiem wśród propozycji znalazły się gry dostępne zarówno na PC-ty, Switcha, a także nowe generacje konsol Xbox oraz PlayStation.

Najlepsze premiery gier w lutym

Rok 2021 pomimo utrudnionej sytuacji podczas tworzenia gier przyniesie nam kilka fantastycznych produkcji. Pisałem niedawno o tym, że niestety wbrew wielu przeciekom, w najbliższych miesiącach nie zagramy w Diablo 4 i Overwatch 2. Jak to mówią, nie ma tego złego, co by na dobre nie wyszło. Taki zabieg może sprawić, że gry będą bardziej dopracowane, a co za tym idzie, dostarczą nam więcej frajdy. Sprawdźmy więc, w jakie gry na pewno będziemy mogli zagrać w tym miesiącu.

Destruction AllStars

Na wstępie warto zaznaczyć, że Destruction AllStars jest produkcją ekskluzywną tylko dla posiadaczy PlayStation. Jeśli konsolę posiadacie, to możecie wskoczyć do ciekawego świata z futurystycznymi pojazdami w roli głównej, której głównym celem jest pokonanie samochodów przeciwnika. Oczywiście derby samochodowe nie są główną kwintesencją gry, bowiem są nią tytułowe gwiazdy.

Destruction AllStars

Do dyspozycji mamy 16 bohaterów pochodzących z całego świata, a do każdego z nich została wykreowana specjalna historia. Postacie mogą wykonywać wciągające sekwencje parkourowe i realizować cele dostępne w danym konkursie. Mechanika jest ciekawa, ponieważ nie stawia tylko na poruszaniu się pojazdem, możemy to robić także pieszo, a nawet przeskoczyć do auta przeciwnika i go z niego wyrzucić.

Niestety do gry nie został zaimplementowany tryb wieloosobowy, jednak gracze nie powinni się nudzić, ponieważ w grze jest dostępnych ponad 50 różnych wydarzeń i osiągnięć, które można zdobyć w miarę postępów w rozgrywce.

Platformy: PS5

Data premiery: 2 lutego 2021

Control

Wspominając o najciekawszych premierach tego miesiąca, nie możemy pominąć gry Control. Co prawda jej premiera odbyła się już w 2019 roku, jednakże teraz będą w nią mogli zagrać posiadacze konsol nowych generacji. Strzelanka swoją popularność zawdzięcza otoczce, jest to połączenie strzelanki sci-fi z grą logiczną, która stawia na rozwiązywanie zagadek.

Control gra

Nowojorskie Federalne Biuro Kontroli zostało zaatakowane przez przestępców z podziemia, w wyniku czego zginął dyrektor zarządzający instytucją. W nieoczekiwanym momencie władze musiała przejąć Jesse Faden, główna bohaterka. Teraz postanowiła sobie jedno zadanie, jakim jest przedarcie się przez brutalistyczne lokacje Najstarszego Domu (taką nazwę nosi wieżowiec, w którym znajduje się siedziba) i odzyskać kontrolę nad Biurem.

Gracz do dyspozycji ma ciekawy ekwipunek i moce specjalne takie jak telekineza czy lewitacja. Oczywiście wiele z tych elementów w trakcie gdy można modyfikować. Studio stojące za grą szczyciło się, że przywiązali dużą wagę do zarysów postaci oraz odpowiedniej mimiki twarzy, aby wzmocnić immersję świata.

Platformy: PS5, XSX

Data premiery: 2 lutego 2021


Little Nightmares II

Gotowy na kolejną odsłonę małych koszmarów? No dobra, polskie tłumaczenie nie brzmiałoby już tak mistycznie, więc zostańmy przy nazwie Little Nightmares. Tytuł jest kontynuacją platformówki utrzymanej w konwencji horroru, która została wydana w 2017 roku. Kolejna część także dostarczy fanom sporą dawkę niepowtarzalnego klimatu, przynajmniej tak sądzą gracze, którzy mieli okazje pograć w demo gry dostępne na platformie Steam od jakiegoś czasu.

Little Nightmares II

W przeciwieństwie do jedynki najnowsza produkcja będzie posiadać dwóch grywalnych bohaterów. Tym razem Szóstka będzie przewodniczką głównej postaci, którą jest chłopiec imieniem Mono. Przyjaciele muszą wspólnie stawić czoła czyhającym z każdej strony zagrożeniom i dostać się do Wieży Sygnałowej, z której ciągle nadawana jest tajemnicza transmisja.

Rozgrywka opiera się głównie na rozwiązywaniu zagadek i tym podobnych łamigłówek. Dużą rolę odgrywa mroczna, ciężka szata graficzna i przygrywająca w tle ponura muzyka z dziwnymi odgłosami. Niestety pomimo zaimplementowania dwójki grywalnych bohaterów, Little Nightmares II jest w dalszym ciągu grą jednoosobową.

Platformy: PC, PS4, XONE (w późniejszym czasie także na PS5 oraz XSX)

Data premiery: 11 lutego 2021


Super Mario 3D World + Bowser’s Fury

Czy na widowni znajdzie się ktoś, kto nigdy nie grał w Mario? Zapewne nie, Super Mario 3D World + Bowser’s Fury, to odświeżona wersja platformówki z 2013 roku o najpopularniejszym hydrauliku na świecie. Dodatkowo dodano nowy tryb gry, usprawniono mechanikę rozgrywki, a także unowocześniono grafikę, czyż to nie brzmi dobrze?

Super Mario 3D World + Bowser's Fury

Fabuła będzie opierać się jak zwykle na tym samym, czyli uratowaniu porwanych przez Bowsera księżniczek Sprixie. Mario wraz ze swoim przyjacielem musi opuścić Królestwo Grzybów, aby ruszyć na ratunek zaginionym dziewczynom. W dodatku Bowser’s Fury gracz będzie musiał przemierzyć jezioro Lapcat i zebrać Cat Shines. Jednak nie będzie robił tego ze swoim bratem, a synem Bowsera, Bowserem Juniorem. Ten nie mogąc już znieść tyranii ojca, postanawia go pokonać i przywrócić królestwu spokój.

Rozgrywkę prowadzimy głównie z widoku trzeciej osoby, jednakże w pewnych momentach perspektywa będzie się zmieniać na widok z boku, tak jak to miało miejsce w  pierwszych odsłonach kultowej serii. Produkcja Nintendo będzie niestety dostępna tylko na Switchu.

Platformy: SWITCH

Data premiery: 12 lutego 2021

Nabuchadnezzar

Nabuchadnezzar co prawda nie jest wysokobudżetową produkcją, która daje nam o sobie znać, w co trzeciej reklamie na YouTube, jednak jest w niej coś wyjątkowego. Tym czymś jest niepowtarzalny klimat city builderów, które swoją premierę miały jeszcze w ubiegłym wieku. Do takich produkcji zalicza się m.in. kultowy Faraon.

Nabuchadnezzar gra

Najnowsza, a zarazem debiutancka produkcja Nepos Games osadzona w czasach starożytnych, kiedy to rodziła się cywilizacja Mezopotamii. Fabuła obejmuje nie tylko początki osadnictwa w dolinie Eufratu i Tygrysu, ale także moment podbicia Babilonu przez Persję. Także w kampanii będziemy mieli do dyspozycji wiele okresów historycznych i miejsc, w których narodziła się jedna z pierwszych cywilizacji.

Gracz będzie musiał zwrócić uwagę na wiele aspektów ekonomicznych i społecznych, aby miasto, którym zarządza, funkcjonowało poprawnie. Jeśli wykonamy dobrą robotę, nasi poddani dadzą nam o tym znać, jeśli popełnimy błąd, również się o tym przekonamy, jednak w bardziej drastyczny sposób. Co ciekawe, twórcy sami zachęcają graczy do tworzenia własnych modyfikacji i rozwoju gry. Swoista piaskownica udostępniona przez studio, jeszcze bardziej zachęca do przetestowania nadchodzącego tytułu.

Platformy: PC

Data premiery: 17 lutego 2021

King of Seas

Cumy rzuć, żagle staw i wyrusz na nieznane wody w poszukiwaniu przygody. Nieźle się zrymowało, tak jak nieźle zapowiada się King of Seas, czyli gra dla prawdziwych wilków morskich. Sandboksowy RPG przeniesie Cię do ery piratów, wielkich armad i łopoczących na wietrze want. Gra co prawda ma zadatki na dobry multiplayer, jednak twórcy postanowili skupić się na trybie dla jednego gracza.

King of Seas premiera

Rezygnacja z wieloosobowej rozgrywki była prawdopodobnie spowodowana chęcią stworzenia świata, który będzie generował się losowo. Także internetowe poradniki nie podpowiedzą, gdzie należy popłynąć, aby zdobyć najlepsze łupy. W świecie gry nie zabraknie natomiast wysp ze skrzyniami pełnymi skarbów, przeciwników, którzy zapragną przeszkodzić naszej korsarskiej eskapadzie, a także miast, w których spieniężymy zdobyte wcześniej fanty.

Mechanika gry stawia na ciągły rozwój umiejętności załogi jak i wyposażenia okrętu. W bitwach morskich liczy się zarówno umiejętna obsługa dział, jak i zręczne manewrowanie, aby wymijać salwy nieprzyjaciela.

Platformy: PC, PS4, XONE, SWITCH

Data premiery: 18 lutego 2021

Persona 5 Strikers

Dołącz do grupy Phantom Thieves of Hearts w grze Persona 5 Strikers i rozwiąż serię dziwnych zdarzeń mających miejsce w Japonii. Grupą złodziei dowodzi Joker, bohater poprzedniej odsłony gry, który przebywa na wakacyjnej wyprawie w gronie bliskich znajomych, w momencie gdy w Tokio zaczynają dziać się niewyjaśnione rzeczy. W sprawę zaplątana jest także tajemnicza dziewczyna imieniem Sophia.

Persona 5 Strikers

Studio Omega Force po raz kolejny postawiło na niezwykle dynamiczny i zręcznościowy system walki, którego podstawą będą niezliczone ilości combosów wykonywanych na falach nacierających przeciwników. Nie obędzie się także bez elementów eksploracji i oczywiście wykonywaniu zadań. Oczywiście tytułowe Persony, czyli duchy towarzyszące graczom można rozwijać i nadawać im unikatowe zdolności oraz cechy. Aby to zrobić, trzeba zebrać odpowiednie punkty, które zdobywamy zbierając maski, pozostawiane przez niektórych przeciwników.

Jeśli znudzi Ci się jedna postać, bez problemu możesz wybrać inną należącą do grupy Fantomowych Złodziei Serc. Będziesz musiał zadbać także o relacje pomiędzy bohaterami i nieustannie wzmacniać ich więzi, dzięki czemu późniejsza współpraca przebiega sprawniej, a starcia stają się mniej chaotyczne.

Platformy: PC, PS4, SWITCH

Data premiery: 23 lutego 2021


Realpolitiks II

Na zakończenie gra, której dokładna data premiery nie jest jeszcze znana, jednak ze wcześniejszych ustaleń wynika, że będzie to luty. Realpolitiks II jest zapewne jedną z najbardziej wyczekiwanych gier strategicznych 2021 roku, wszystko to za sprawką świetnej pierwszej odsłony z 2017. Co ciekawe za tym całym zamieszaniem stoi polskie studio o wdzięcznej nazwie Jujubee.

Realpolitiks 2

Produkcja polega przede wszystkim na sprawnym zarządzaniu ekonomią i prowadzeniu działań wojennych. Nie obędzie się także bez odpowiednich działań na relacji dyplomatycznej pomiędzy państwami. Jako gracze będziemy mogli wybierać pomiędzy jednym z 216 państw, aby ostatecznie doprowadzić je do światowej dominacji. Nowością jest możliwość tworzenia własnych scenariuszy, więc nic nie stoi na przeszkodzie, aby wziąć udział w Zimnej Wojnie lub w konfliktach na Bliskim Wschodzie.

Jednak aby odnieść spektakularne zwycięstwo, dużą uwagę trzeba przykuć do machiny wojennej, czyli odpowiedniemu wyszkoleniu jednostek, a także dobraniu strategii dostosowanej pod pole bitwy. Mówiąc pole, nie mam na myśli tylko ziemi, bowiem w najnowszej odsłonie Realpolitiks może być to także morze lub powietrze.

Platformy: PC

Data premiery: luty 2021

Jak widzicie, już w lutym czeka na nas wiele ciekawych tytułów, w których będziemy mogli spędzić mroźne wieczory. Początek tego roku nie rozpieszcza nas dużymi, wysokobudżetowymi grami, jednak nawet niektóre „indyki” są w stanie zapewnić nam wiele godzin wybornej rozgrywki.

Jeśli jakaś ciekawa produkcja, która zadebiutowała lub to zrobi w tym miesiącu, a nie została uwzględniona w przeglądzie, to podziel się nią w sekcji komentarzy.

Przypomnij sobie premiery gier ze stycznia 2021 roku