Motorola One Hyper zaprezentowana. Jest lepiej, niż zapowiadały przecieki

Całkiem niedawno zaserwowaliśmy Wam nieoficjalne informacje na temat Motoroli One Hyper, najmłodszego dziecka marki. Smartfon został właśnie zaprezentowany. I mamy kilka niespodzianek. Sprawdźmy zatem, które przecieki się potwierdziły i co ponadto ma do zaoferowania nasza bohaterka.

Oficjalna specyfikacja Motoroli One Hyper

Na początek specyfikacja. „Pod maską” Motoroli One Hyper znajdują się:

 • ośmiordzeniowy Snapdragon 675,
 • 4 GB pamięci RAM,
 • GPU Adreno 612,
 • 128 GB pamięci masowej (z możliwością rozbudowy do 1 TB za pomocą kart mikro-SD),
 • bateria o pojemności 4000 mAh (nieoficjalne informacje mówiły o mniejszej) z wsparciem dla szybkiego ładowania 45 W (prawdopdobnie taka ładowarka nie znajdzie się jednak w zestawie).

Na zewnątrz mamy:

 • wyświetlacz 6,5” o rozdzielczości Full HD+, wykonany w technologii IPS, wypełniający 85% powierzchni przedniego panelu,
 • aluminiową ramkę,
 • umieszczony na tylnej ściance czytnik linii papilarnych,
 • chroniącą przed zachlapaniem powłokę oleofobową (nie ma jednak informacji o klasie odporności IP).
trzy wersje kolorystyczne motoroli one hyper
Źródło: pricebaba

Jeśli chodzi o aparaty, wygląda to tak:

 • tylny z dwoma obiektywami – 64 Mpix (przysłona f/1.8) oraz 8 Mpix (przysłona f/2.2 i kąt widzenia 118 stopni),
 • wysuwany przedni o rozdzielczości 32 Mpix (przysłona f/2.2) z obsługą trybu nocnego.

Generalnie można więc stwierdzić, że nieoficjalne informacje w dużej mierze okazały się trafne (nieoficjalna zapowiedź One Hyper), a nawet jeśli nie, to na korzyść nowej Motki. A jeszcze lepiej robi się, gdy spojrzymy na inne właściwości smartfona.

 

Drobiazgi, które cieszą

Motorola to marka, która wyróżnia się stawianiem na wygodne dla użytkownika rozwiązania – ot choćby gesty Moto. Co ciekawego ma tu do zaoferowania One Hyper?

Po pierwsze diodę świetlną otaczającą czytnik linii papilarnych (rozwiązanie znane na przykład z Motoroli One Zoom). Ma ona pełnić funkcję informacyjną i być w pełni personalizowana. Fajny bajer, jeśli ktoś ma w zwyczaju odkładać telefon pleckami do góry.

Druga rzecz to mechanizm automatycznego ukrywania wysuwanej kamerki selfie. W domyśle działa on tak, że chowa moduł zaraz po wykonaniu zdjęcia. Ma jednak jeszcze jedną cechę – gdy tylko telefon straci stabilność (na przykład wypadnie z dłoni) aparat także się wsunie. To powinno pomóc uniknąć przykrych sytuacji.

motorola one hyper wygląd
Źródło: androidauthority.com

Cena Motoroli One Hyper

Ile kosztuje Motorola One Hyper? Okrągłe 400 dolarów. Dużo? No to na koniec dodajmy, że smartfon także będzie objęty programem Android One, co gwarantuje mu dwie aktualizacje.

O dostępności nie poszczególnych rynkach póki co nie wiemy zbyt wiele. Mamy jedynie mglistą informację, że w Europie Motorola One Hyper pojawi się jeszcze w grudniu. Pewne jest za to, że w ofercie będą trzy wersje kolorystyczne: Deep Sea Blue, Dark Amber i Fresh Orchid.

Źródła: androidauthority.com, pricebaba.com, pressfrom.info