Luigi’s Mansion 2 HD na Switcha z oceną ESRB. Premiera już za kilka miesięcy

Wyczekiwana odnowiona wersja HD gry Luigi’s Mansion 2 na Nintendo Switch, uwielbianej przez fanów przygodówki z łapaniem duchów, właśnie otrzymała oficjalną ocenę od Entertainment Software Rating Board (ESRB). Premiera, szykowana na lato 2024 roku, zbliża się wielkimi krokami.

Ocena ESRB i okno wydania Luigi’s Mansion 2 HD

ESRB ocenił Luigi’s Mansion 2 HD jako grę odpowiednią dla wszystkich, co świadczy o jej szerokiej atrakcyjności i przyjazności dla rodziny. W przygodówce z bratem Mario w roli głównej gracze eksplorują nawiedzone domy, wyposażeni w latarkę i odkurzacz do łapania duchów.

Spotkania z duchami wahają się od kreskówkowych do umiarkowanie intensywnych, ale pozostają odpowiednie dla wszystkich grup wiekowych. Chociaż dokładna data wydania nie została jeszcze potwierdzona, gra jest obecnie zaplanowana na lato 2024 roku​​.

Luigi's Mansion 2 HD

Odświeżony klasyk

Pierwotnie hit na Nintendo 3DS, „Luigi’s Mansion 2”, znany w niektórych regionach jako „Luigi’s Mansion: Dark Moon”, zostaje przeportowany na Nintendo Switch. Ta odnowiona wersja ulepsza grafikę gry, zbliżając ją do jakości graficznej „Luigi’s Mansion 3”.

Co istotne, wersja HD będzie zawierać głosy Charlesa Martineta dla Luigiego i Mario, dodając warstwę nostalgii dla fanów. Gra będzie jednolicie używać swojej europejskiej i oceanicznej nazwy, „Luigi’s Mansion 2”, we wszystkich regionach, ujednolicając jej branding​​​​.

Rozgrywka w Luigi’s Mansion 2 HD

Odnowiona wersja HD obiecuje wciągające doświadczenie, w którym gracze eksplorują wiele nawiedzonych posiadłości, każda z unikalnymi zagadkami i duchami. Gracze będą używać Poltergust 5000, supermocnego narzędzia do łapania duchów, aby zasysać duchy i wchodzić w interakcje ze środowiskiem, odkrywając sekrety i postępując w fabule.

Fabuła skupia się wokół tajemniczego Ciemnego Księżyca, który wcześniej miał uspokajający wpływ na duchy z Doliny Evershade. Jednak jego rozbicie sprawia, że niegdyś przyjazne duchy stają się wrogie, zmuszając Luigiego do misji przywrócenia harmonii​​.

Rozgrywka wieloosobowa

„Luigi’s Mansion 2 HD” wprowadza również współpracę w trybie ScareScraper. Maksymalnie czterech graczy może łączyć siły, lokalnie lub online, aby zmierzyć się z nawiedzonym budynkiem pełnym unikalnych duchów i wyzwań, których nie znajdziemy w głównej fabule.

Tryb ten dodaje znaczącą wartość ponownego grania i zachęca do pracy zespołowej, gdy gracze wspólnie wspinają się po ScareScraper, konfrontując się z jego upiornymi mieszkańcami​​.

Kolejny udany remaster od Nintendo?

„Luigi’s Mansion 2 HD” na Nintendo Switch zapowiada się jako kompleksowy pakiet, oferujący połączenie przygód solo i wieloosobowych. Atrakcyjny dla wszystkich grup wiekowych, z ulepszoną grafiką i angażującą rozgrywką, ma szansę podbić serca zarówno długoletnich fanów, jak i nowych graczy. Czy tak się stanie? Tego dowiemy się najwcześniej latem 2024 roku.