LG WebOS: teraz także na inteligentnych monitorach

LG przekształca świat inteligentnych monitorów, wprowadzając webOS Hub 2.0S poza granice telewizorów. Marka otwieraj nowe możliwości dla użytkowników i producentów sprzętu. Z nowymi funkcjami, takimi jak zdalne zarządzanie pracą, streaming multimediów i wsparcie dla ekosystemu Apple, webOS Hub 2.0S ma na celu zrewolucjonizować sposób, w jaki korzystamy z inteligentnych monitorów, dostosowując się do indywidualnych potrzeb użytkowników.

WebOS Hub 2.0S na monitory. Rozszerzenie poza Smart TV

LG Electronics, znany producent sprzętu elektronicznego, ogłosił rozszerzenie swojej platformy webOS Hub 2.0S na inteligentne monitory. To poszerzenie jest strategiczną odpowiedzią na ewoluujące wymagania rynku. Rozwijający się rynek inteligentnych monitorów oraz wzrost liczby jednoosobowych gospodarstw domowych, gdzie tradycyjne telewizory są zastępowane przez bardziej kompaktowe urządzenia.

Ma zaspokajać potrzeby studentów, którzy nie potrzebują dużych telewizorów, oraz specjalistów, którzy pracują zdalnie czy hybrydowo.

menu webOS hub 2.0s na tv i monitorze
Źródło: LG newsroom

Kluczowe funkcje webOS Hub 2.0S

Nowa wersja systemu webOS Hub 2.0S, początkowo przeznaczona dla telewizorów, teraz dostępna jest również dla inteligentnych monitorów. Oferuje ona:

  • Większą adaptacyjność sprzętu: Możliwość integracji z różnorodnymi urządzeniami, co jest atrakcyjne zarówno dla użytkowników indywidualnych, jak i dla partnerów biznesowych LG.
  • Usługi streamingowe: Oferuje dostęp do platform takich jak Netflix i YouTube, a także do muzyki z aplikacji Spotify czy z pamięci USB, zaspokajając potrzeby zarówno studentów, jak i profesjonalistów.
  • Wsparcie dla pracy hybrydowej: Funkcja Remote PC umożliwia łatwe przełączanie się między domowym a biurowym środowiskiem pracy.
  • Wideorozmowy i konferencje: Obsługa kamer USB ułatwia prowadzenie wideorozmów i konferencji.
  • Kompatybilność z Apple:System jest kompatybilny z Apple Home i AirPlay. Umożliwia bezpieczne sterowanie akcesoriami inteligentnego domu i płynne streamowanie z urządzeń Apple​​​​.
  • Personalizacja doświadczenia użytkownika: Dzięki aplikacji Card App Home Hub & Music, użytkownicy mają szybki dostęp do szerokiej gamy usług jednym kliknięciem.
Źródło: LG newsroom

Umocnienie pozycji na rynku

LG konsekwentnie wzmacnia swoją pozycję na rynku przez ostatnie trzy lata. Integracja webOS Hub z produktami ponad 300 marek świadczy o zaangażowaniu LG w dostarczanie wszechstronnych i wysokiej jakości usług. Rozszerzenie na inteligentne monitory umacnia pozycję firmy w branży. Odzwierciedla jej zaangażowanie w zapewnienie bezproblemowego dostępu do webOS Hub na różnorodnych urządzeniach​

lg webos hub 2.0s na monitor
Źródło: LG newsroom

Zobacz wszystkie monitory LG i telewizory LG dostępne w x-komie

Źródła:
  • https://www.lgnewsroom.com/2023/11/lg-expands-platform-business-with-new-webos-hub-2-0s/
  • https://informitv.com/2023/11/17/lg-extends-webos-to-smart-monitors/
  • https://lgnews.pl/271113-system-webos-20s-dostepny-na-inteligentnych-monitorach