14-calowy monitor ważący 600 gramów? Lenovo „prosi, by potrzymać mu piwo”, i wprowadza na rynek przenośny ThinkVision 2K M14d

Mobilne monitory raczej nie figurują w topkach najbardziej pożądanych sprzętów elektronicznych, jednak nie brakuje entuzjastów, którzy potrafią je kreatywnie wykorzystać. To dla nich ¬przede wszystkim – choć nie tylko dla nich – Lenovo przygotowało właśnie bardzo ciekawą propozycję. Lenovo ThinkVision 2K M14d to 14-calowy monitor, który na status „mobilnego” zapracował przede wszystkim wagą, wynoszącą zaledwie 600 gramów.

Jeśli już na starcie macie obawy, że Lenovo wypuszcza „półprodukt”, który nie jest ani mobilny, ani w ogóle pełnowartościowy, uspokajamy. ThinkVision M14d Mobile to sprzęt dla profesjonalistów, którzy lubią popracować w terenie i stale są w ruchu.

Specyfikacja monitora ThinkVision M14d

Lenovo ThinkVision M14d to monitor o rozdzielczości 2K (2240 x 1400 pikseli) i proporcjach wyświetlacza 16:10. Mamy tu oczywiście 100-procentowe pokrycie gamy kolorów sRGB. Jasność maksymalna jest raczej przeciętna, bo wynosi 300 nitów, ale wsparcie tutaj stanowi powłoka antyodblaskowa IPS WLED z podświetleniem. Częstotliwość odświeżania ekranu wynosi 60 Hz, czas reakcji – 6 ms, a współczynnik kontrastu – 1500:1.

Do tego oczywiście dochodzą również technologie ochrony wzroku, tutaj konkretnie „naturalnie słabe niebieskie światło”, redukujące zmęczenie oczu podczas pracy przed ekranem.

Prawdziwym „gamechangerem” jest jednak waga. Wszystko to, o czym właśnie wspomniałem, zamknięte zostało w konstrukcji ważącej skromne 600 gramów (ok. 1,3 funta), a to chyba najlepsze świadectwo mobilności monitora.

Oczywiście nie obyło się bez kompromisów. Jedynymi portami, jakie Lenovo ThinkVision M14d posiada, są dwie sztuki USB Typu-C. W dodatku urządzenie nie ma wbudowanej baterii i musi korzystać z zewnętrznego źródła zasilania.

Lenovo ThinkVision 2K M14d

Kiedy premiera Lenovo ThinkVision M14d? Jaka cena?

Sprzedaż mobilnego ThinkVision M14d ma wystartować już w lipcu 2022 roku. Przewidywana cena to 299 dolarów.