Lenovo Tab P12 – korzystaj z tabletu jak z laptopa

Flagowe tablety to obecnie urządzenia, które bardzo dobrze sprawdzają się w formie 2 w 1. A dokładniej – łączą w sobie funkcje tabletu i laptopa. I właśnie taki jest Lenovo Tab P12. Oprócz możliwości podłączenia do niego dedykowanej klawiatury i udogodnień z tym związanych, ma także wiele innych zalet, które sprawiają, że korzystanie z tego urządzenia jest bardzo wygodne. Dowiedz się, dlaczego warto kupić Lenovo Tab P12.

Lenovo Tab P12 to gwarancja wysokiej wydajności

Szybkie działanie systemu i aplikacji to sprawa niemal pierwszorzędna. Tablet musi pozwalać na komfortową pracę i wygodną rozrywkę, a w przypadku Lenovo Tab P12 gwarantuje to procesor MediaTek Dimensity 7050, który wspomagany jest przez układ graficzny Mali-G68 oraz 8 GB pamięci RAM. Co taki zestaw daje w praktyce?

Aplikacje i narzędzia potrzebne do pracy uruchamiają się w mgnieniu oka, a jeśli potrzebujesz przełączać się pomiędzy nimi, zrobisz to bez najmniejszych problemów. Przeglądasz internet, za chwilę tworzysz notatkę w Wordzie, następnie uzupełniasz tabelkę w Excelu, znowu wracasz do przeglądarki – wszystko to wymaga niezawodności, by nie wybijać Cię z rytmu pracy czy nauki. I właśnie do tego przygotowany jest Lenovo Tab P12.

Ale tablet to również świetnie urządzenie do rozrywki. MediaTek Dimensity 7050 jest procesorem, który umożliwi Ci uruchomienie gier mobilnych o wysokich wymaganiach, a dzięki temu z najgorętszych tytułów wyciągniesz wszystko to, co najlepsze.

lenovo tab p12 gry

Pracuj, ucz się i odpoczywaj z Lenovo Tab P12

Lenovo Tab P12 działa na Androidzie 13. Producent gwarantuje dwie duże aktualizacje oraz aktualizacje zabezpieczeń przez cztery lata od premiery sprzętu. Dlatego jest to tablet na kilka lat, ponieważ korzystanie z niego jest bezpieczne, a aktualne oprogramowanie sprawi, że nie zabraknie najnowszych funkcjonalności czy rozwiązań.

Teorię trzeba jednak przełożyć na praktykę. Dlatego teraz przejdźmy do tego, jak Lenovo Tab P12 wykorzystasz na co dzień. A możliwości jest naprawdę dużo.

Zmiana tabletu w laptopa

Czy tablet może zastąpić laptopa? Jest to jedno z najczęściej zadawanych pytań przez osoby, które zastanawiają się czy lepiej wybrać jedno albo drugie. I jak się okazuje, na przykładzie Lenovo Tab P12, może to być nawet urządzenie 2 w 1. Do tabletu podłączysz dedykowaną klawiaturę (sprzedawaną osobno), która wyposażona jest również w gładzik, a dodatkowo świetnie sprawdza się jako etui ochronne.

lenovo tab p12 jako laptop

Jeśli korzystasz z aplikacji biurowych Google Workspace czy Microsoft 365, rozwiązanie w postaci zmiany tabletu w laptopa sprawdzi się bardzo dobrze. Dzięki temu pisanie dokumentów tekstowych czy tworzenie prezentacji jest niezwykle wygodne. Ponadto ekran w dalszym ciągu działa dotykowo i korzystać możesz z rysika (dołączonego do zestawu), który ułatwi Ci np. rysowanie.

Co ważne, ekran da się podzielić lub uruchomić aplikacje w oknach. Jeśli śledzisz na bieżąco ważne dane, nic Ci nie umknie, ponieważ wszystko będzie na widoku.

lenovo tab p12 dzielenie aplikacji

Dodatkowy monitor przez Lenovo Freestyle

Tablet możesz również z powodzeniem wykorzystać jako dodatkowy monitor do swojego laptopa lub komputera. Przyda się do tego specjalna aplikacja Lenovo Freestyle, którą znajdziesz w menu. Dzięki niej w łatwy sposób zyskasz dodatkowy obszar roboczy w postaci drugiego monitora bezprzewodowego.

Rozrywka. Z dużym ekranem da się więcej

Nie tylko obowiązkami człowiek żyje, a więc po pracy czy nauce tablet wykorzystasz do celów typowo rozrywkowych. Duży ekran świetnie sprawdzi się do oglądania filmów oraz zdjęć, przeglądania mediów społecznościowych czy grania w ulubione gry. Dlatego jeśli YouTube, Netflix, Facebook, TikTok, Instagram czy inne podobne serwisy to Twoje ulubione miejsca na spędzanie wolnego czasu, z powodzeniem włączysz je na Tab P12 i rozluźnisz się.

I jeszcze jedno! Tryb czytania, który sprawi, że na tablecie komfortowo przeczytasz e-booki. Lenovo Tab P12 został zaprojektowany tak, by poprawić wrażenia z czytania poprzez symulację matrycy kolorów imitującej strony w drukowanej książce – dostosowuje kolory. Zmniejszy to zmęczenie oczu podczas czytania, a więc możesz wciągnąć się na długi czas do świata książki.

Kamera do wideorozmów

Tablet to raczej nie jest urządzenie, które zostało stworzone z myślą o robieniu zdjęć, ale nic nie stoi na przeszkodzie, by wykorzystać zamontowane aparaty. Tab P12 wyposażony jest w kamerę 8 Mpix z tyłu, którą możesz np. zeskanować dokumenty oraz 13-megapikselowy obiektyw z przodu idealny do wideorozmów.

Korzystaj ze świetnego wyświetlacza i głośników

Lenovo Tab P12 gwarantuje duży obszar roboczy – przekątna ekranu to aż 12,7 cala, co sprawia, że jest to jeden z większych tabletów dostępnych na rynku. Wyświetlacz typu IPS o rozdzielczości 3K (1840 x 2944) to gwarancja obrazu pełnego szczegółów, dobrze odwzorowanych kolorów i płynności. Jeśli oglądasz filmy i potrzebny jest Ci do tego przenośny sprzęt, Tab P12 sprawdzi się idealnie.

Uzupełnieniem ekranu są cztery głośniki zaprojektowane przez JBL, a więc firmę specjalizującą się w świecie audio. Głośniki wspierają technologię Dolby Atmos, która dodaje efekt przestrzenności do dźwięku. Dlatego brzmienie w połączeniu z doskonałym obrazem sprawia, że Lenovo Tab P12 to wręcz przenośne kino.

lenovo tab p12 wyświetlacz

Nie musisz martwić się o czas pracy baterii

Czas pracy baterii na jednym ładowaniu to jedna z kluczowych kwestii dla urządzeń przenośnych. Nie zawsze możesz mieć możliwość szybkiego podładowania urządzenia, dlatego tablet po prostu musi umożliwić pracę przez wiele godzin. I w tym miejscu warto wyróżnić Lenovo Tab P12, który wyposażony jest w baterię o pojemności 10200 mAh.

Wielogodzinny seans filmowy nie jest mu straszny – wytrzyma do 10 godzin na włączonym bez przerwy ekranie. A to przecież kilka albo nawet kilkanaście odcinków serialu. Nie inaczej jest w przypadku intensywnej pracy. A długi czas pracy baterii przyda się szczególnie, jeśli obowiązki wykonujesz w podróży. Zaś umiarkowane korzystanie sprawi, że tablet naładujesz raz na kilka dni (w zależności od obciążenia).

Kiedy już nadejdzie ten czas i sprzęt upomni się o świeżą dawkę energii, wykorzystasz dołączoną do zestawu ładowarkę o mocy 30 W. Niewiele ponad 2 godziny ładowania i znów 100% gotowości.

Lenovo Tab P12 cechuje się solidną konstrukcją

Tablet to urządzenie przenośne, a więc konstrukcyjnie musi być gotowe do transportu. Metalowa obudowa Lenovo Tab P12 skutecznie chroni sprzęt przed uszkodzeniem, a dzięki temu swobodnie możesz z nim podróżować. Oczywiście nie jest to urządzenie pancerne, dlatego mimo wszystko, podobnie jak w przypadku smartfonów, warto założyć etui. Bezpieczeństwa nigdy za wiele.

Sprawdź Lenovo Tab P12 w x-komie

Artykuł powstał we współpracy z Lenovo.