Bloober Team zapowiada trzecią odsłonę Layers of Fear. Premiera już w 2022 roku

Polskie Bloober Team znajduje się ostatnio na fali wznoszącej. Głównym tego powodem jest ostatnia gra studia, The Medium, przepiękny wizualnie horror, który w dniu swojej premiery dostępny był w bibliotece Game Passa. Nie każdy jednak pamięta, że Bloober Team zaczęło swoją przygodę z grami od Layers of Fears. Podczas tegorocznego Tokyo Game Show dowiedzieliśmy się, że trwają pracę nad trzecią odsłoną serii. Gra jest tworzona na silniku Unreal Engine 5, a premierę zaplanowano na 2022 rok.s

Trzecia część Layers of Fear póki co bez tytułu

Znamy silnik, znamy przybliżony rok premiery, ale tytułu nowej odsłony Layers of Fear Bloober Team na razie nie ogłosiło. Czego możemy spodziewać się po samej grze? Biorąc pod uwagę to, jak zjawiskowo prezentowało się wydane w tym roku The Medium, oraz fakt, że trzecia część Layers of Fear tworzona jest na Unreal Enginge 5, wypada oczekiwać graficznych fajerwerków, które wycisną z siódme poty z pecetów, a przede wszystkim z konsol nowej generacji.

Przedsmak tychże mogliśmy zobaczyć w opublikowanym zwiastunie (a raczej teaserze). Ten może i zbyt wiele nie zdradza w kontekście zarówno fabuły, jak i mechaniki oraz warstwy wizualnej, ale to, co widać, daje nadzieję na doświadczenie niemalże fotorealistyczne. Zresztą zobaczcie sami:

Czym jest seria Layers of Fear

Jeśli Bloober Team, to od razu można się domyślić, że mamy do czynienia z horrorem (tak jakby sam tytuł franczyzy nie był wystarczająco sugestywny). Pierwsze dwie części, wydane kolejno: w 2016 i 2019 roku, opowiedziały nam historie, łączące w sobie elementy grozy z thrillerem psychologicznym. Gra przenosiła nas do nawiedzonych obszarów, które nieustannie się przeobrażały i deformowały, wprowadzając niepokój i zakłócając zmysł percepcji gracza.

W pierwszej części wcieliliśmy się w malarza przechodzącego przez artystyczne męki związane z próbami ukończenia swojego najnowszego arcydzieła. Sequel z kolei to już historia hollywoodzkiego aktora, który gra w filmie na pokładzie statku wycieczkowego.

Oba tytuły spotkały się raczej z mieszanymi opiniami ogółu, jednak zdołały zbudować wokół siebie wierną i silną społeczność fanów. Trzecia odsłona z pewnością spróbuje utwierdzić w przekonaniu przekonanych i przekonać tych, którzy dotąd patrzyli na dzieła Bloober Team sceptycznie.

Layers of Fear 3

Kiedy premiera Layers of Fear 3?

Dokładnej daty nie podano. W teaserze pojawia się jedynie 2022 rok. Można się spodziewać, że konkretna data premiery (prawdopodobnie z oficjalnym tytułem gry) zostanie podana do oficjalnej wiadomości pod koniec obecnego lub na początku przyszłego roku.

Na jakie platformy przygotowywana jest nowa odsłona Layers of Fear?

Tu również konkretnych informacji nie ma. Tropem na pewno może być ostatnia gra Bloober Team, czyli wspominane już wielokrotnie The Medium. Przypomnijmy: tytuł dostępny jest na Xbox Series X|S, PlayStation 5 oraz na komputerach osobistych. Raczej nikt nie będzie zdziwiony, jeśli trzecia odsłona serii Layers of Fears przygotowywana jest dokładnie na te same platformy. Szczególnie że gra ma działać na zaawansowanym Unreal Engine 5. No i teaser został opublikowany także na oficjalnym kanale PlayStation na YouTube.