Jak odblokować iPhone’a?

Dziecko dopadło telefon i został całkowicie zablokowany? Nie pamiętasz kodu? Nie masz alternatywy w postaci odblokowania za pomocą odcisku palca lub rozpoznawania twarzy? Jeśli skończyły Ci się opcje, a Twój iPhone został całkowicie zablokowany, podpowiadamy, jak go odblokować.

Zablokowany iPhone

Domyślnie telefony iPhone umożliwiają dziesięciokrotne wpisanie kodu w różnych odstępach czasowych. Jeśli ostatnia próba zakończy się niepowodzeniem, urządzenie zostanie całkowicie zablokowane. Odblokowanie możliwe będzie jedynie poprzez zresetowanie telefonu. Niestety, tego procesu nie da się obejść.

Czy tworzysz kopię zapasową za pomocą iTunes lub iCloud? Jeśli tak, Twoje dane zostaną uratowane i będziesz mógł przywrócić stan telefonu sprzed resetu. Jeśli tego nie zrobiłeś, a trafiłeś do tego artykułu, wiesz już, że był to ostatni raz, kiedy nie stworzyłeś backupu. 

Telefon blokada

Jak odblokować iPhone’a?

Poniżej przedstawię trzy sposoby na odblokowanie iPhone’a. Konieczne będzie również przełączenie telefonu w tryb awaryjny. W zależności od modelu tryb ten najczęściej wywołuje się poprzez jednoczesne przytrzymanie przycisku bocznego oraz regulacji głośności. 

Znajdź mój iPhone

Sposób zadziała, jeśli wcześniej w telefonie uruchomiona była funkcja „Znajdź mój iPhone”. Jeśli nie ustawiłeś jej, przejdź do kolejnego punktu. 

W pierwszej kolejności zaloguj się do usługi iCloud. Znajdź i wybierz telefon, który chcesz zresetować, a następnie wykonaj zdalne czyszczenie. Z urządzenia zostaną wymazane wszystkie dane i ustawienia. Po uruchomieniu będziesz mógł przywrócić kopię zapasową poprzez iTunes lub iCloud, jeśli oczywiście o niej pamiętałeś. 

Odblokowanie za pomocą iTunes

Za pomocą kabla podłącz iPhone do komputera, z którym telefon jest zsynchronizowany. Uruchom aplikację iTunes i zaczekaj, aż urządzenia połączą się ze sobą. Jeśli zostaniesz poproszony o podanie kodu, przejdź do ostatniego sposobu. Chyba, że telefon zablokował się przez przypadek i pamiętasz kod. Następnie skorzystaj z opcji „Odtwórz z backupu iTunes”. Wybierz odpowiednią kopię zapasową i zaczekaj, aż telefon zostanie przywrócony do stanu sprzed backupu. 

iTunes

Odblokowanie bez użycia kopii zapasowej

Ostatnią deską ratunku pozostaje odblokowanie iPhone poprzez wymazanie danych bez przywrócenia kopii zapasowej. 

Podłącz iPhone do komputera za pomocą kabla, a następnie uruchom aplikację iTunes. Teraz należy całkowicie zresetować telefon, klikając w opcję „Odtwórz”. Następnie iTunes pobierze i zainstaluje najnowsze oprogramowanie dla Twojego iPhone’a. Po zakończeniu procesu telefon wyjdzie z trybu awaryjnego i będziesz mógł korzystać z urządzenia z całkowicie czystym systemem. Z pewnością nie skorzystasz z tego sposobu kolejny raz.