Google Camera wśród użytkowników smartfonów z Androidem innych niż Pixele jest doceniany przede wszystkim za zdjęcia w słabym oświetleniu i całkowitej ciemności oraz w trybie portretowym. Jeśli często robicie tego typu zdjęcia, to ten port może być właśnie dla Was.
Dla kogo jest Google Camera?
No właśnie – GCam zdecydowanie nie jest dla każdego i próg wejścia w ten świat jest dosyć spory. Trzeba przejść przez przynajmniej 4 poziomy wtajemniczenia:
Czy w ogóle tego potrzebujesz?
Najwięcej korzyści z portu kamery od Google będą mieli użytkownicy nieco starszych smartfonów, którym przydałby się boost w postaci lepszego oprogramowania aparatu. To właśnie w ich przypadku różnica może być najbardziej widoczna. Najnowsze smartfony zazwyczaj mają aparaty i oprogramowanie naprawdę dobrej jakości, więc GCam może jedynie podbijać jakość zdjęć, ale raczej nie da dużego skoku jakościowego.
W niektórych przypadkach zrezygnowanie ze stockowej aplikacji na rzecz tej od Google może wręcz zmniejszyć możliwości aparatu. Może się okazać, że wgrany port nie będzie obsługiwać niektórych możliwości kamery, np. trybu ultraszerokokątnego. Z drugiej strony wystarczy wtedy przełączyć się na oryginalną aplikację aparatu, więc nawet korzystając na co dzień z GCama, warto mieć także i ją pod ręką.
Czy masz kompatybilny smartfon?
Nie każdy smartfon będzie dobrze współpracował z Google Camera. Nie powinno być problemów z działaniem dla smartfonów wyposażonych w procesory Qualcomm Snapdragon i Samsung Exynos. Problemy natomiast mogą wystąpić w przypadku procesorów Mediatek i Kirin od Huaweia. Duże znaczenie ma także wsparcie interfejsu Camera2 API. Jeśli smartfon obsługuje ten interfejs, to jest spora szansa, że będzie współpracował z aplikacją Google Camera.
Wygląda ciekawie i z chęcią bym spróbował, ale zastanawiam się jak to jest z bezpieczeństwem instalacji takiej modowanej aplikacji (przykładowo korzystania z aplikacji bankowej na tym samym telefonie).
Pacjent OnePlus 6. Zainstalowany GCam z przedniej kamery robi zdjęcia w rozdzielczości 2304×1728. Oryginalny stockowy aparat 4608×3456.
Nie jestem w stanie tego nigdzie zmienić.
Główny aparat robi zdjęcia w większej rozdzielczości (4000×3000).
Oczywiście ustawienia Camera photo resolutions – pełna rozdzielczość
Poprzednio wersja 7, obecnie wersja 8.1.101
Na Redmi Note 7 działa OK – selfie jest w dużej rozdzielczości.
Nie testowaliśmy Google Camera w wersji dla OnePlus 6. Spróbuj wybrać inną kompilację aplikacji dla Twojego modelu – możliwe, że to rozwiąże problem.
Różnica w rozdzielczościach występuje dlatego że telefony pixel mają bazowo znacznie m niejsze rozdzielczości rzędu 48mpx main cam gdzie konkurencja powiedzmy daje 64 i w górę. Żeby gcam obsługiwał pełne rozdzielczości trzeba się bawić w instalacje poprzez magisk. Korzystałem z obydwu main i gcam na Xiaomi mi10 i szczerze polecam. Nie ma co się ekscytować rozdzielczością bo w 99% nikt tych zdjęć nie drukuje na ściany czy fototapety żeby miała być tak wielka. Co do aplikacji bankowych nie spostrzegłem problemów a korzystam kawał czasu na różnych urządzeniach.
Pozdrawiam wszystkich
Dlaczego ta apka w trybie astronomicznym ustawia się na 4min.? Można to jakoś zmienić?
Ustawia się w zależności od ilości światła. Zostaw telefon nieruchomo na te 4 minuty a zobaczysz cuda…
Da włączyć Język Polski na tym GCam ? pobrałem plik apk dla Zenfona 8 zrobiłem uptade tego pliku xml już