Honor X8 5G – nowy budżetowiec z obsługą sieci 5G

Honor w ostatnim czasie nie zasypuje nas nowościami, ale w końcu przyszedł czas, by pokazać światu coś świeżego. Po wiosennej premierze Honora X8 4G przyszła pora na wersję z 5G. Specyfikacja urządzenia jest typowo budżetowa, a więc skierowana głównie do tych użytkowników, którzy twierdzą, że telefon ma służyć głównie do dzwonienia i wymieniania wiadomości. I faktycznie trudno od Honora X8 5G wymagać więcej.

Honor X8 5G – szybszy od poprzednika, ale z gorszym aparatem

Sercem Honora X8 5G będzie procesor Qualcomm Snapdragon 480+. Moduł ten jest więc typowo budżetowy, a jego moc powinna wystarczyć do najbardziej podstawowych zadań – dzwonienie, wiadomości, media społecznościowe. Wsparciem dla procesora jest układ graficzny Adreno 619 oraz 6 GB pamięci RAM, co wydaje się być odpowiednim uzupełnieniem. Smartfon oferuje też 128 GB pamięci wewnętrznej, a to w zupełności wystarczy tym, którzy sporadycznie robią zdjęcia czy nagrywają filmy smartfonem, a do tego nie instalują dziesiątek aplikacji.

Przejdźmy do ekranu. Honor X8 5G otrzyma 6,5-calowy IPS o rozdzielczości HD+. Takie rozwiązanie w zupełności wystarczy do wspomnianych wyżej zadań, ale trzeba zaznaczyć, że ten sam model z modułem 4G otrzymał 6,7-calowy wyświetlacz z rozdzielczością Full HD+.

Honor X8 5G to smartfon budżetowy, a więc trudno oczekiwać od niego zdjęć, którymi można podbić Instagrama (chyba że po odpowiedniej obróbce). Potrójny zestaw aparatów z tyłu (48 + 2 + 2 Mpix) oczywiście wystarczy do tego, by uwiecznić nim ważne i ciekawe chwile w życiu, ale nie jest to już propozycja dla fanów mobilnej fotografii. Podobnie zresztą jest w przypadku przedniego sensora (8 Mpix) – nie można wymagać zbyt wiele.

Duża bateria i gniazdo mini-jack

Atutem smartfona z pewnością będzie bateria. Pojemność 5000 mAh przy umiarkowanym korzystaniu ze smartfona pozwoli ładować go raz na dwa dni. Samo ładowanie o mocy 22,5 W, choć nie jest zbyt pokaźne, jak na dzisiejsze standardy, to ciągle gwarancja uzupełnienia energii od zera do setki w mniej niż godzinę. Mając na uwadze sporą baterię, nie powinno to być ujmą.

Honor X8 5G otrzyma Wi-Fi 5, Bluetooth 5.2, NFC, DualSIM, czyli tak naprawdę wszystko, co niezbędne w przypadku łączności. Ponadto dostępne będzie również gniazdo mini-jack 3,5 mm dla użytkowników posiadających słuchawki przewodowe. Smartfon ma pracować na Androidzie 11 z nakładką Magic UI 4.2.

W sprzedaży pojawią się dwa kolory: Ocean Blue i Midnight Black. Na cenę Honora X8 5G musimy jeszcze zaczekać, ale mając na uwadze specyfikację, będzie to jeden z tańszych telefonów, dostępnych na rynku.

hohnor x8 5g
Źródło obrazka: Honor

Honor X8 5G – pełna specyfikacja

 • Procesor: Qualcomm Snapdragon 480+
 • Grafika: Adreno 619
 • Pamięć RAM: 6 GB
 • Pamięć wewnętrzna: 128 GB
 • Ekran: 6,5-calowy IPS o rozdzielczości HD+
 • Aparat główny: 48 Mpix (f/1.8) + 2 Mpix (czujnik głębi) + 2 Mpix (makro)
 • Aparat przedni: 8 Mpix (f/2.0)
 • Bateria: 5000 mAh
 • Ładowanie: 22,5 W
 • Dodatkowe informacje: 5G, Wi-Fi 5, Bluetooth 5.1, NFC, DualSIM, USB-C, mini-jack 3,5 mm
 • System: Android 11 z Magic UI 4.2
 • Waga: 194 g
 • Wymiary: 164 x 75 x 9 mm

Źródło: Honor

Urządzenia Honor kupisz w sklepie x-kom