Gry na Playstation 4 zupełnie za darmo – Sony zachęca graczy, aby pozostali w domu

Po wysypie świetnych tytułów całkowicie za darmo na komputerach osobistych przyszła pora na konsole. Sony zaoferowało graczom całkowicie za darmo Uncharted: Kolekcja Nathana Drake’a i Journey, czyli tytuły, które każdy szanujący się fan Playstation musi ograć chociaż raz.

Uncharted: Kolekcja Nathana Drake’a

Jeżeli jesteś fanem przygód Lary Croft, uwielbiasz buszować po starych ruinach i szukasz ciekawej, zabawnej i niekiedy poruszającej historii, seria Uncharted jest dla Ciebie. Oprócz klasycznego zwiedzania grobowców będziesz rozwiązywać zagadki, walczyć z przeciwnikami i odkrywać tajemnice artefaktów, nieraz zakrawające o paranormalne zjawiska.
 
W skład kolekcji wchodzą 3 pierwsze zremasterowane na potrzeby konsoli Playstation 4 części, czyli Uncharted: Drake’s Fortune, Uncharted 2: Among Thieves i Uncharted 3: Drake’s Deception. Wszystkie te tytuły zapewnią wam dziesiątki wyśmienitej zabawy. Bardzo dobrze o tym wiem, bo sam przeszedłem każdą z tych części i nie żałuję ani minuty spędzonej w skórze Nathana.

Journey

Ta niewielka z pozoru gra jest naszpikowana metaforycznymi odniesieniami. Tytułowa „Podróż” skłania do refleksji nad swoim życiem i ludźmi, którzy nas otaczają. Niestandardowo zbudowana rozgrywka, w której gracz może przejść cały tytuł wraz z nieznajomym kompanem w formie prostej kooperacji, jest czymś niezwykłym.

Piękna, baśniowa grafika, niezwykle klimatyczna muzyka i więź, jaką tworzy się z własną postacią i przypadkowo spotkanymi innymi podróżnikami stawia ten tytuł na równi z filozoficznymi utworami literackimi. Jeżeli lubisz zrelaksować się przed ekranem, jednocześnie zastanawiając się nad głębią swojego życia, jest to gra zdecydowanie dla Ciebie.

Jak zdobyć te gry na PS4 za darmo?

Udostępnienie świetnych tytułów, jakimi są Uncharted: Kolekcja Nathana Drake’a i Journey to wspaniała inicjatywa ze strony Sony. Dzięki temu firma zachęca graczy, aby zostali w domu i relaksowali się przed ekranem, zamiast narażać się na niebezpieczeństwa w trakcie pandemii. Jak jednak skorzystać z tej oferty?

Wystarczy zalogować się na swój profil na konsoli, przejść do sklepu Playstation Store, wybrać te dwa tytuły i dodać je do swojego konta. Ważne informacje:

  • Promocja ruszy od 16 kwietnia 2020 roku i potrwa aż do 6 maja 2020 roku
  • Nie wymagane jest posiadanie wykupionego abonamentu Playstation Plus
  • Po dodaniu gier do swojego konta zostaną one tam na zawsze, nie jest więc to czasowa dostępność

Konsole Playstation 4 dostępne w x-kom