Graliście w Quake II RTX? Nvidia przygotuje kolejne remastery gier z Ray Tracingiem

Jeśli zastanawialiście się kiedyś, jak wyglądałyby pecetowe klasyki, gdyby obsługiwały ray tracing, to musicie wiedzieć, że Nvidia pochyliła się nad tą kwestią przed Wami. Żeby było zabawniej, firma stworzyła nawet specjalne studio, które będzie wydawać remastery gier, wzbogacone o RTX.

Jeśli remasterować, to z rozmachem

Największa bolączka kart graficznych GeForce RTX? Bez wątpienia mała biblioteka gier wykorzystujących technikę śledzenia promieni w czasie rzeczywistym. Niedawno pisaliśmy na łamach Geeksa o remasterze Quake II z zaimplementowanym ray tracingiem przygotowanym przez Nvidia. Teraz okazuje się, że był to tylko początek, bo „Zieloni” powołali do życia specjalne studio, które ma się zajmować remasterowaniem innych klasyków.

Quake II rtx

Jaki tytuł zostanie ray tracing jako pierwszy?

Na to pytanie na razie Nvidia nie chce odpowiadać. Program remasterowania ma rozpocząć na dobre gra „znana i lubiana”. Tyle wiemy. Reszta ma być niespodzianką. Póki co projekt znajduje się na etapie poszukiwań programistów, artystów 3D i specjalistów od renderingu. Ogłoszenie o pracę zauważone przez portal Dark Side of Gaming zostało opublikowane 25 września tego roku, co każe nam sądzić, że na przejście od zapowiedzi do konkretów przyjdzie nam jeszcze trochę poczekać.

Nie zapomnijcie sprawdzić oferty kart graficznych RTX w sklepie x-kom