„Ghost of Tsushima 2” nadciąga? Tak sugerują ploty

Zdążyliście już ograć „Ghost of Tsushima”? Jesteście – podobnie jak nasz redakcyjny kolega Krystian – zachwyceni tym tytułem? Mamy dla Was dobre (acz póki co nieoficjalne) wieści. Wygląda na to, że Sucker Punch Productions pracuje już nad sequelem gry. A miałoby na to wskazywać pewne ogłoszenie…

Sequel Ghost of Tsushuma – jakie mamy poszlaki?

Główny trop to oferta pracy w Sucker Punch dla twórcy narracji. Prócz takich wymagań, jak doświadczenie w pisaniu fabuł gier, ucho do dialogów czy dogłębne zrozumienie procesu tworzenia napędzanych przez bohaterów i wywołujących oddźwięk historii, pojawiają się również bardziej konkretne kryteria. Otóż rekrutująca się osoba powinna chcieć pisać opowieści, których akcja rozgrywałaby się w feudalnej Japonii, a także wykazywać się wiedzą na temat tego okresu historycznego.

Pierwsze skojarzenie? Kontynuacja Ghost of Tsushima. Oczywiście ogłoszenie może być związane z zupełnie innym projektem. Biorąc pod uwagę całkiem dobre oceny, jakie zebrała gra, nie byłoby niczym dziwnym, gdyby Sucker Punch zabrało się za przygotowanie ciągu dalszego.

ghost of tsushima sequel
Źrodło: Sucker Punch Productions via PSU

Co o tym myślicie? Jesteście zainteresowani sequelem?

Przypominamy, że pierwszą i na razie jedyną część Ghost of Tsushima na PS4 można nabyć w sklepie x-kom.

Źrodło: PSU