Forza Horizon 5 – rewelacyjna szybkość. Błyskawiczny sposób na punkty biegłości

Forza Horizon 5 to jedna z najgorętszych premier w 2021 roku. Miliony graczy mkną niczym wiatr przez Meksyk, za nic mając sobie przepisy ruchu drogowego. Możesz być jednak spokojny – w Forzie za przekroczenie prędkości nie dostaniesz punktów karnych, a wręcz zostaniesz nagrodzony punktami biegłości. Jak zdobyć je szybko i bez wysiłku?

Punkty biegłości w Forza Horizon 5 – co to?

Punkty biegłości wykorzystywane są do wykupowania dodatkowych zalet, które wpływają na jazdę wybranym samochodem. Możesz je również przeznaczyć na takie profity jak kredyty, punkty umiejętności, losowania, a nawet samochody. Każdy z posiadanych przez Ciebie wozów ma osobną tablicę biegłości, odpowiadającą charakterowi pojazdu. Znajdziesz ją w zakładce „Samochody” w menu gry.

Jak zdobyć punkty biegłości w grze Forza Horizon 5? Pozornie prosto – musisz wykonywać różne sztuczki na drogach, łącząc je w łańcuchy. Im większa kombinacja efektownych tricków wykonanych jeden po drugim, tym więcej punktów zdobędziesz, gdyż wzrośnie ich mnożnik. Punkty zarobisz między innymi za takie czynności jak niszczenie otoczenia, driftowanie, niebezpieczne manewry drogowe, wyskoki z rampy, jazdę z dużą prędkością i wiele innych. Im bardziej unikalny i lepiej wykonany trick, tym wyższy mnożnik i więcej punktów biegłości na Twoim koncie.

Screenshot z gry Forza Horizon 5
BMW driftujące na przedmieściach? Takie rzeczy też w Meksyku.

Punkty biegłości zdobywasz niezależnie od tego, czy uczestniczysz w wyścigu, czy swobodnie eksplorujesz mapę. Twój wynik łańcucha umiejętności jest zawsze widoczny u góry ekranu. Po przerwaniu łańcucha punkty są sumowane i pojawia się pasek z symbolem punktu biegłości. Punkt otrzymujesz po wypełnieniu paska.

Biegłość „Rewelacyjna szybkość” – jak zdobyć punkty?

„Rewelacyjna szybkość” to najwyżej punktowane ignorowanie ograniczeń prędkości w Forzie Horizon 5. Próg, powyżej którego prędkość uznana jest za rewelacyjną, zależny jest od prowadzonego samochodu, ale najwięcej punktów otrzymasz za kierownicą najszybszych wozów. Dlatego wybierz pojazd z wysokimi atrybutami prędkości i przyspieszenia – najlepiej sprawdzi się klasa A lub jeszcze lepiej S1 i S2. Teraz pozostaje wybrać trasę, na której rozpędzisz się bez żadnych przeszkód.

Świetnym miejscem jest autostrada biegnąca przez rejon Baja California. Odcinek ma długość prawie 5 km i jest niemal idealnie prosty. Aby dostać punkty za „rewelacyjną szybkość” rozpędź się powyżej ok. 310 km/h i utrzymaj tę prędkość przez kilka sekund, aż u góry ekranu pojawi się poniższy komunikat. Następnie możesz zrobić efektowny drift, albo skosić kilka mniejszych palm. Na Twoje konto trafi kilka tysięcy punktów biegłości, prawie bez żadnego wysiłku. Czynność możesz powtarzać wielokrotnie.

Forza Horizon 5 w Game Pass

Forza Horizon 5 miała premierę 9 listopada 2021 i trafiła na komputery z systemem Windows, Xboxy One, Xboxy Series X/S, a także do usługi Xbox Cloud Gaming. Jeżeli jeszcze nie miałeś okazji w nią zagrać, wystarczy Ci abonament Game Pass, w którym gra jest dostępna bez dodatkowych opłat. Warto go wykupić dla nowej Forzy – gra zebrała fenomenalne noty od recenzentów (92/100 na Metacriticu) i działa świetnie niezależnie od platformy.

Zobacz także: