Forza Horizon 5 – glitch na nielimitowane kredyty i punkty doświadczenia

Forza Horizon 5 to ogromna gra wyścigowa z otwartym światem. W przypadku takich produkcji nietrudno o większe lub mniejsze błędy i glitche. Część z nich może uprzykrzyć rozgrywkę, ale są gracze, którzy próbują obrócić je na swoją korzyść. Jednym z nich jest glitch w wyścigu Goliath, który pozwala wycisnąć miliony kredytów i punktów doświadczenia przy minimalnym wysiłku. Jak wykorzystać tę lukę w grze?

Wyścig Goliath – glitch dla cierpliwych

Glitch w wyścigu Goliath w grze Forza Horizon 5 pozwala na prowadzenie wyjątkowo długiego rajdu bez konieczności samodzielnego prowadzenia samochodu i bez ryzyka przegranej. Ujawnił go TikToker POPGarage i błyskawicznie zebrał setki tysięcy wyświetleń na tej platformie. Już 40-minutowy wyścig pozwala zarobić ponad 180 tysięcy PD i niemal milion kredytów, ale prawie 10-godzinny wyścig to już ponad 3 miliony punktów doświadczenia, prawie 7 milionów kredytów i aż 179 losowań. Jak skorzystać z glitcha Goliath?

Glitch Goliath w Forza Horizon 5 krok po kroku

Odblokowanie wyścigu Goliath

Na początku musisz odblokować wszystkie wydarzenia sceny głównej Festiwalu Horizon, do czego będą potrzebne punkty wyróżnienia. Wyścig Goliath odblokuje się na wschodnim wybrzeżu, niedaleko Riviera Maya. W gruncie rzeczy glitch ten można wykorzystać w dowolnym z końcowych wyścigów, ale to Goliath sprawdza się do tego najlepiej, ponieważ jest stosunkowo prosty.

Screenshot z gry Forza Horizon 5

Przygotowanie samochodu

Zanim przystąpisz do wyścigu, porządnie ulepsz swój samochód, gdyż dobrze wpłynie to na mnożnik punktów doświadczenia. Warto wybrać samochody Forza Edition, które możesz zgarnąć w losowaniach – gwarantują one bonusowe punkty. Jeżeli kupiłeś Forzę Horizon 5, a nie korzystasz z wersji dostępnej na Game Passa, otrzymasz w podziękowaniu BMW X5 M Forza Edition 2011, który świetnie się nada do wyścigu Goliath.

Screenshot z gry Forza Horizon 5
Źródło: GGRecon.com

Przygotowanie trasy w Horizon EventLab

Powinieneś odpowiednio przygotować trasę, aby wycisnąć jak najwięcej punktów doświadczenia i kredytów. Przejdź do EventLab i przygotuj swój projekt wyścigu Goliath. W ustawieniach wydarzenia zmniejsz liczbę drivatarów do zera, a liczbę okrążeń ustaw wedle uznania. Zasada jest prosta, im więcej, tym lepiej, ale pamiętaj, że maksymalna liczba 50 okrążeń to prawie 10 godzin bez dostępu do konsoli.

Screenshot z gry Forza Horizon 5
Źródło: GGRecon.com

Ustawienia prowadzenia

Zanim siądziesz za kierownicą, koniecznie zajrzyj do ustawień poziomu trudności rajdu Goliath i wybierz następujące opcje:

  • Włącz wspomaganie hamowania, automatyczne prowadzenie i zmianę biegów.
  • Wyłącz kontrolę trakcji i stabilności.
  • Tor jazdy ustaw na „tylko hamowanie”.

Jeżeli w ustawieniach trasy wybrałeś brak drivatarów, podniesienie ich poziomu trudności mimo wszystko nadal zwiększy mnożnik premii.

Najważniejsze to nałożyć gumkę. Recepturkę oczywiście

Jeżeli wszystkie ustawienia wprowadziłeś prawidłowo, wystarczy wcisnąć spust RT i za żadne skarby go nie puszczać, aby glitch w wyścigu Goliath zadziałał prawidłowo. Możesz wykorzystać do tego gumki do włosów, gumki recepturki, albo zakleić RT taśmą. W przypadku większej liczby okrążeń co jakiś czas poruszaj analogami, aby kontroler nie wyłączył się.

Kontroler Xbox z nałożoną gumką do włosów
Nieważne, jak wygląda. Ważne, że działa.

I voilà! Punkty doświadczenia i kredyty wpadają na Twoje konto, garaż wypełnia się samochodami z losowań, a inni gracze tylko patrzą na Ciebie z zazdrością.

Zobacz także lokalizację zapomnianych wozów w Forza Horizon 5

Źródło: GGRecon.com