Europejskie Badanie Zdrowia HUAWEI 2023: smartwatche są przyszłością w budowaniu zdrowych nawyków

Czy zastanawialiście się kiedyś, jak technologia może wpłynąć na nasze zdrowie? Ostatnie wyniki Europejskiego Badania Zdrowia HUAWEI 2023 rzucają nowe światło na tę kwestię, szczególnie w kontekście użytkowania smartwatchy. Zebrane dane pokazują, że te małe, ale wyjątkowo zaawansowane urządzenia do noszenia mają ogromny wpływ na poprawę naszych nawyków zdrowotnych. Sprawdźmy szczegóły.

Zdrowie to priorytet

Nie jest tajemnicą, że kwestia zdrowia traktowana jest przez nas coraz bardziej świadomie. Niestety, jak wynika z raportu marki Huawei, zaledwie połowa Europejczyków jest zadowolona ze swojego stanu zdrowia. To alarmujący sygnał, biorąc pod uwagę, że aż 91% z nas chce poprawić przynajmniej jeden aspekt swojego stylu życia. Co więcej, ponad połowa ankietowanych osób przyznała, że zaniedbuje regularne badania lekarskie.

Dla wielu osób priorytetem były takie aspekty jak: redukcja stresu, utrzymanie prawidłowej wagi, zdrowe odżywianie, zapewnienie odpowiedniej ilości snu czy codzienne ćwiczenia. Mimo szczerej chęci, aż72% Europejczyków przyznało także, że potrzebuje dodatkowej motywacji do przestrzegania wybranych przez siebie zdrowych nawyków oraz bodźca, który ją skutecznie utrzyma przez dłuższy czas. 

Postanowiliśmy dowiedzieć się, czy obywatele Europy aktywnie skupiają się na swoim zdrowiu i czy rozpoznają kluczowe wskaźniki zdrowotne mające największe znaczenie dla ich ogólnego samopoczucia (...)Nasze badania ujawniły pewne niepokojące obserwacje, ale też jednoznacznie pokazały, jak duży wpływ na nasze nawyki prozdrowotne mogą mieć smartwatche wyposażone w wiarygodne funkcje badania wielu parametrów zdrowotnych
William Tian
prezes Huawei Consumer Business Group na Europę
fot. Huawei

Smartwatche w służbie zdrowiu

Co może być motorem napędowym do zmiany? Według raportu Huawei, to właśnie smartwatche mają być kluczowymi narzędziami w budowaniu świadomości zdrowotnej. Aż 88% przepytanych osób przyznaje, że korzysta z inteligentnego zegarka i jest przekonanych, że takie urządzenie skutecznie pomaga w poprawie zdrowia fizycznego. Co więcej nie dotyczy to pojedynczych parametrów, tylko ich pełnego zbioru, który zostaje poddany głębokiej analizie. Ta z kolei pozwala na kompleksowe, holistyczne podejście do zdrowia. 

Jak wiadomo, wszystko zaczyna się od małych kroków, więc specjaliści podkreślają także wagę pracowania nad mikronawykami dnia codziennego oraz konsekwencji w dążeniu do celu. Tu także sprawdzą się zaawansowane urządzenia wearables. Okazuje się bowiem, że aż 87% ankietowanych użytkowników smartwatchy potwierdziło, że to właśnie za pomocą zegarków wprowadziło co najmniej dwa nowe, zdrowe nawyki, które w efekcie skutkowały np. zwiększeniem aktywności fizycznej czy poprawą jakości snu. 

huawei zdrowie raport smartwatche 2023
fot. Huawei

Chcesz wpływać na swoje zdrowie? Wybierz Huawei

Huawei już od dekady rozwija wiodące na świecie portfolio technologii do noszenia, obejmujące sprzęt, oprogramowanie i usługi. Nieustanne zaangażowanie w badania i innowacje w zakresie technologii zdrowia i fitness umożliwiło znanej i lubianej marce opracowanie m.in. zaawansowanych i bardzo precyzyjnych inteligentnych czujników pomiarowych.

W efekcie nieustannych badań i rozwoju produktów wearables Huawei powstały aż dedykowane im laboratoria zdrowia – dwa w Chinach i jedno w Finlandii. Pracują w nich najlepsi eksperci, którzy badają kwestie m.in. z dziedziny fizjologii, sztucznej inteligencji, uczenia maszynowego, testowania oprogramowania czy inżynierii oprogramowania. To właśnie tam dzieje się prawdziwa „technologiczna magia” i projektowane są urządzenia, mogące realnie zmieniać życie na lepsze. 

⌚Pełne możliwości zegarki Huawei kupisz w x-komie 

Źródło: informacja prasowa Huawei