EA Sports FC rozgrzewa się przed pierwszym gwizdkiem. Dziś pełna prezentacja gry

Zobaczyliśmy już pierwszy zwiastun EA Sports FC 24. Wiemy, jak będzie wyglądać okładka gry. To jednak tylko przedsmak tego, co czeka nas dzisiaj. 13 lipca, 18:30. Zanotujcie sobie tę datę, bo to właśnie wtedy rozpocznie się pełna prezentacja następcy gier z serii FIFA od EA Sports. Kto wie, być może producent przygotował dla nas jakąś miłą niespodziankę…

FIFA 24? EA Sports FC! Prezentacja gry już dzisiaj o 18:30. 

To nie będzie zwykła prezentacja, bo i gra jest na swój sposób niezwykła. Jak wiadomo już od dawna, EA Sports zakończyło współpracę z FIFA, a ostatnią grą tworzoną na licencji Międzynarodowej Federacji Piłki Nożnej była FIFA 23. I choć rdzeń rozgrywki nie zmieni się znacząco, to i tak możemy mówić o nowym początku, restarcie formuły, tym razem jednak już pod zmienionym szyldem – EA Sports FC.

Na ile będzie to restart, na ile odświeżenie, a na ile ewolucja – tego dowiemy się już dzisiaj, 13 lipca. O 18:30 EA Sports zaplanowało pełną prezentację swojej nadchodzącej gry piłkarskiej. Prezentacja będzie ogólnodostępna i zobaczymy ją chociażby na portalu YouTube.

Link do wydarzenia znajdziecie poniżej. Już teraz możecie w niego kliknąć, żeby ustawić sobie przypomnienie o dzisiejszej prezentacji. Tak, aby nic Was nie ominęło.

Znamy okładkę EA Sports FC 24, widzieliśmy też pierwszy trailer gry

W ostatnich dniach EA odsłoniło przed graczami pierwsze istotne informacje. Zobaczyliśmy m.in. pierwszy zwiastun EA Sports FC, a także okładkę. Już sama okładka dobitnie komunikuje nam, że producent gry wraz ze zmianą nazwy serii chce zmienić również inne elementy.

ea sports fc

Do tej pory na pudełkach z grami serii FIFA widywaliśmy jednego, czasem dwóch zawodników. EA Sports FC z kolei wita nas kilkunastoma piłkarzami i piłkarkami, zarówno tymi czynnymi, jak i tymi, którzy są już na piłkarskiej emeryturze. Na okładce znajdziemy m.in.: Erlinga Haalanda, Alexię Putellas, Davida Beckhama, Jude’a Bellinghama, Sam Kerr czy Ronaldinho. A to ledwie kilka postaci, bo pełna lista „bohaterów okładki” jest znacznie dłuższa.

Przedwczoraj Electronic Arts opublikowało również pierwszy oficjalny zwiastun EA Sports FC. Choć nie zobaczyliśmy na nim ani sekundy meczowego gameplayu, to i tak potrafił spowodować gęsią skórkę u części sympatyków futbolu, zarówno tego rzeczywistego, jak i tego rozgrywanego na boiskach wirtualnych.

Czujecie już piłkarsko-gamingową gorączkę? Jeśli tak, zajrzyjcie do sklepu x-kom, gdzie znajdziecie między innymi sportowe gry na PC, na PlayStation 5 oraz Xbox Series X i S.

Odwiedźcie również naszego x-komowego landing page’a poświęconego EA Sports FC