Dell ma Latitude 7320 Detachable. Sprzęt 2 w 1 będący rywalem Surface Pro 7

Ekran osobno, klawiatura osobno. Ale gdy zachodzi potrzeba, obie te części łączą się w jedność, tworząc wydajne i designerskie urządzenie do pracy. Powitajmy hybrydowy Dell Latitude 7320 Detachable, czyli nowe urządzenie 2 w 1 z naprawdę ciekawą specyfikacją. Swoje kosztuje, niemniej to przedstawiciel segmentu biznes ze sporym apetytem na sukces.

Specyfikacja Dell Latitude 7320 Detachable

Od tego chyba należy zacząć, od przedstawienia komponentów urządzenia 2 w 1 Dell Latitude 7320 Detachable. To one definiują wydajność, de facto przydatność sprzętu w codziennym użytkowaniu. Trzeba przyznać, że Dell celuje wysoko, bo nie poskąpił swej nowości. Co zastaniemy w środku smukłej i mobilnej obudowy?

Podzespoły Latitude 7320 Detachable

  • Procesor Intel Core 11. gen
  • Układ graficzny zintegrowany Intel Iris Xe
  • Pamięć RAM do 16 GB (LPDDR4X SDRAM)
  • Pamięć flash do 1 TB (SSD PCIe NVMe)

Wyraźnie widać tu zastosowania biznesowe: szybkość, wydajność, multizadaniowość, responsywność. W najmocniejszych modelach zagości jednostka Intel Core i7 11. gen. Konstrukcja jawi się jako lekka i smukła. Chłodzenie z pewnością będzie pasywne, ale nie przejmowałbym się tym.

Dell Latitude 7320 detachable urządzenie 2 w 1
Źródło: Dell

Sprzęt Surface ma takie od lat i sprawdza się ono znakomicie. Poza tym design urządzenia Dell Latitude 7320 Detachable wyraźnie nawiązuje do konstrukcji Microsoft, spodziewam się zatem podobnych rozwiązań w zakresie rozpraszania ciepła. Jedno jest pewne, Latitude 7320 będzie dzięki temu bezgłośny. Z tyłu urządzenia widać też stopkę, która utrzymuje hybrydowego laptopa w pożądanej pozycji.

Na krawędziach bocznych Dell umieścił porty USB-C, po jednym z każdej strony, każde z obsługą Thunderbolt 4. Jednym z portów naładujesz baterię, osiągając stan 80% w niecałą godzinę. Na bokach są też fizyczne przełączniki głośności oraz gniazdo eSIM.

Wyświetlacz 13 cali, dotykowy

Na froncie króluje 13-calowy wyświetlacz IPS 1920 x 1080 px o proporcjach 3:2. Jasność ekranu wynosi 500 nitów, a to napawa optymizmem, że praca poza biurem będzie możliwa. Oglądanie wideo w jasnym pokoju również.

Otaczające matrycę ramki są smukłe. W górnej ulokowano kamerę z czujnikiem podczerwieni i obsługą Windows Hello. Skoro o kamerze mowa, jej rozdzielczość to 5 Mpix. Obraz rejestrowany jest w 1080 px i może się pochwalić niezłą jasnością. Z tyłu urządzenia jest jeszcze jedna kamera, tym razem 8 Mpix.

Dell Latitude 7320 detachable ekran dotykowy
Źródło: Dell

Dodatkowo sprzęt zabezpieczony jest skaner linii papilarnych, znajdującym się na odwrocie urządzenia, w jednym z narożników.

Na wyświetlaczu możesz rzecz jasna pisać i tworzyć. Służy do tego piórko dotykowe (sprzedawane oddzielnie). Rysik ma swoje miejsce przy klawiaturze, w specjalnie zaprojektowanej niszy. Co więcej, potrzebuje tylko 30 sekund, by naładować się do 100% i potem działa do 90 minut.

Klawiatura, która jest jak etui

Klawiatura również nie należy do zestawu, ale trzeba ją kupić osobno. Faktem jest, że się przydaje, zmieniając Dell Latitude 7320 z tabletu w laptopa. Klawisze są podświetlane, pod nimi mieści się touchpad.

Podłączenie klawiatury do urządzenia wymaga jedynie zbliżenia magnetycznych elementów. Pstryk i akcesorium wskakuje na swoje miejsce. W pobliżu ekranu jest zgięcie ustawiające klawiaturę pod wygodnym kątem. A kiedy się nie pracuje, można ją podnieść do góry i zasłonić nią ekran. Teraz klawiatura pełni trochę rolę etui, zabezpieczając przy okazji matrycę urządzenia.

Dell Latitude 7320 detachable odłączan aklawaitura
Źródło: Dell

Mobilność i komunikacja

Ponieważ jest to sprzęt dla biznesu, Dell Latitude 7320 Detachable obsługuje topowe interfejsy bezprzewodowe:

  • Wi-Fi 6 (ax)
  • 4G LTE

I jeszcze jeden ukłon w stronę użytkownika oczekującego szybkości oraz wielogodzinnej pracy. Chodzi mianowicie o zarządzanie wydajnością i zużyciem energii. Tym zajmuje się aplikacja Dell Power Manager, pozwalając w pełni kontrolować czas pracy na zasilaniu akumulatorowym. A ile może pracować Dell Latitude 7320 Detachable? W cyklu mieszanym (bez obróbki grafiki itp.), nawet do 9 godzin bez przerwy.

Dell Latitude 7320 detachable smukła konstrukcja
Źródło: Dell

Cena i dostępność Dell Latitude 7320 Detachable

Na razie Dell Latitude 7320 Detachable można kupić tylko za oceanem. Jako pierwsi mają go w rękach mieszkańcy USA, ale i cena jest „amerykańska”. 1549 dolarów to sporo. Czy pojawi się on w Polsce? Jeszcze nie wiadomo.

Laptopy Dell 2 w 1 znajdziesz w ofercie x-komu