Death Stranding 2 – data premiery i wszystko, co wiadomo o grze

Każda z gier Hideo Kojimy odbija się w branży szerokim echem. I nie inaczej było z Death Stranding. Tę grę albo pokochano, albo znienawidzono. Teraz już wiemy, że powstanie pewnie równie innowacyjne Death Stranding 2. Tylko kiedy zagramy? I o czym właściwie będzie nowa odsłona serii?

Data premiery Death Stranding 2 – kiedy powrót do roli kuriera?

Póki co pozostajemy bez oficjalnej zapowiedzi i daty premiery. Można za to porządnie uzbroić się w cierpliwość. Dla poparcia: pierwszą część Death Stranding zapowiedziano w roku 2016, ale premierę miała dopiero 3 lata później. Pierwsze doniesienia o Death Stranding 2 zwiastują podobnie kilkuletnie oczekiwanie. Drugiej części jednak można się spodziewać – i to na ten moment najcenniejsza z wiadomości.

Death Stranding

To wyjawił zresztą Norman Reedus w wywiadzie dla serwisu Leo Edit. Chociaż mowa tutaj dopiero o starcie produkcji, to mleko się rozlało. Co Hideo postanowił skomentować za pośrednictwem mediów społecznościowych na swój wymowny sposób, nawiązujący do słynnego serialu zombie The Walking Dead.

O czym będzie nowe Death Stranding?

Fabuła Death Stranding 2 to zagadka. Jednak, jak spodziewać się możemy po Kojimie, musi to być coś wyjątkowego. Hideo Kojima mówiąc o sequelu podkreślał, że trzeba byłoby zacząć od zera. Czy to oznacza zupełnie nową historię w uniwersum? Być może. Ale wówczas po co angażować w nią Normana? Na konkrety trzeba będzie poczekać. Tak czy owak, można spokojnie założyć, że w ramach rozgrywki i jej elementów Death Stranding 2 może sporo namieszać – jak część pierwsza.

Czy coś jeszcze wiadomo o Death Stranding 2?

Przede wszystkim same plotki i domniemania. Drogą pierwszej odsłony można liczyć na ekskluzywność Death Stranding 2 na PlayStation 5. To nie wyklucza oczywiście wersji PC, choć ponownie w późniejszym czasie. Obóz zielonych, tzn. Xboksa, obejdzie się smakiem.

źródło: Screen Rant, Polygon