Czym jest Google TV? Sprawdźcie, co oferuje nowy telewizyjny interfejs

Google TV to nowy system zarządzana telewizją, dostępny z Chromecastem 4. generacji. W jego przestrzeni znajdziecie niezliczone filmy, programy tematyczne, programy telewizyjne live i nie tylko. Analogicznie do swoich poprzedników Google TV pozwala również na korzystanie z ulubionych aplikacji oraz odtwarzania multimediów na podstawie subskrybowanych treści. Do tego wszystko to oferuje w niezwykle przystępnej i lekkostrawnej formie. Czego jeszcze można spodziewać się po nowej propozycji od Google?

Nowy interfejs TV od Google

Idea Google TV jest bardzo prosta – premierowy interfejs ma umożliwiać jak najprostsze i najbardziej efektywne znajdowanie treści multimedialnych. A tych, nie oszukujmy się, w dzisiejszym świecie jest niezliczona ilość. To właśnie w ich sprawnym odnajdywaniu i odtwarzaniu ma pomagać nowa propozycja Google.

Mimo że podstawą systemu Google TV jest znany już Android TV, to całe doświadczenie wydaje się zupełnie nowe. Dlaczego? Otóż w przeciwieństwie do sprzętów, które obsługują tradycyjną wersję Android TV, Google TV jest jego odświeżoną wersją, która całkowicie zmienia ekran główny, a co za tym idzie, weryfikuje doznania płynące z użytkowania telewizji.

Twórcy premierowego interfejsu twierdzą, że zbadali, jak ludzie funkcjonują w świecie telewizji i odkrywają media – od wyszukiwania określonego tytułu po przeglądanie według gatunku. Na tej podstawie stworzyli zintegrowany system, który pomaga znaleźć to, co warto w danym momencie obejrzeć. 

Wspomniane badania zostały skrupulatnie uwzględnione przy projektowaniu interfejsu, przez co użytkownicy będą mogli lepiej zrozumieć i uporządkować media według tematów i gatunków, od filmów o podróżach kosmicznych po śniadaniowe reality show. Co więcej, platforma zasugeruje również poszczególne pozycje, które na bieżąco zyskują na popularności w wyszukiwarce Google, więc użytkownik zawsze będzie „na czasie” z nowościami.

Jak korzystać z Google TV?

System Google TV promowany jest na opakowaniu najnowszego Chromecasta. I tylko z nim jest obecnie dostępny. Oprócz nowego interfejsu Chromecast 4. generacji zyskał również głosowy pilot oraz cienką, designerską konstrukcję, która idealnie pasuje do każdego nowoczesnego wnętrza. Jest także wyposażony w najnowsze technologie, gwarantujące najlepsze wrażenia wizualne i dźwiękowe podczas oglądania konkretnych treści.

Obsługa interfejsu TV Google

Trzeba zaznaczyć, że pilot głosowy Chromecast jest wygodny w obsłudze, ma bardzo ergonomiczną budowę oraz całe mnóstwo funkcji jego ułatwiających użytkowanie. Posiada dedykowany przycisk Asystenta Google, który może pomóc znaleźć materiał do obejrzenia, a jednocześnie odpowie również na ogólne pytania, np. „jaka jest pogoda?”.

google TV interfejs TV
źródło: Google Blog

Ponadto wyszukiwanie poszczególnych treści jest dzięki niemu niezwykle proste  I to niezależnie od tego, czy szukamy „filmów akcji”, czy prosimy Google o wyświetlenie nowości w ulubionych aplikacjach, np. Disney +, france.tv, HBO Max, Netflix, Rakuten Viki czy YouTube.

Jak nie zgubić się w otchłani propozycji? Na szczęście, nowy interfejs umożliwia stworzenie specjalnej listy do obejrzenia w Google TV. Jest to wyodrębnione miejsce do tworzenia zakładek z filmami i programami, które chcesz zachować na później. Podobnie, jak ma to miejsce w przypadku Netlfiksa.

Co oprócz filmów oferuje Chromecast z Google TV?

System Google TV jest skonstruowany tak przejrzyście, że nawet największy ekran telewizora jest czytelny i intuicyjny dla użytkownika. Za pomocą dedykowanego pilota możesz zapytać Google o pogodę czy wyniki sportowe, a później otrzymać adekwatną odpowiedź bezpośrednio na swoim ekranie. Co więcej, możesz również przeglądać i sterować kompatybilnymi podłączonymi urządzeniami domowymi za pomocą poleceń głosowych. 

chromecast Google TV interfejs
źródło: Google Blog

Dostępność Chromecasta z Google TV

Obecnie Chromecast z Google TV jest dostępny wyłącznie w USA za 49,99 USD w trzech wersjach kolorystycznych. Gigant z Mountain View zapowiada, że do końca roku udostępni urządzenie w kolejnych krajach, a od 2021 roku system Google TV będzie również dostępny w telewizorach Sony oraz u wybranych partnerów z systemem Android TV. O tym, czy i kiedy dotrze do Polski, na razie nic nie wiadomo.

Źródło: Google Blog, The Verge