Cztery telewizory, dwa zadania, jeden zwycięzca

Grupie pasjonatów tematyki audio-video z Belgii i Holandii trafiła się ciekawa okazja. Zaproszono ich bowiem do wzięcia udziału w teście czterech telewizorów OLED i poproszono o wybór jednego, ich zdaniem odznaczającego się najlepszą jakością obrazu. Cała zabawa polegała na tym, że zgromadzeni nie wiedzieli, na jakie modele patrzą, ponieważ organizatorzy skrzętnie ukryli wszystkie mogące to wyjawić detale. My zdradzimy, że były to Philips OLED804, Sony AF9, Panasonic GZ2000 i LG C9. A który oceniono najlepiej?

Jak przebiegał test?

Wydarzenie zostało przygotowane przez redakcje Homecinema Magazine i FWD Magazine. Wzięli w nim udział czytelnicy obu magazynów, a nad przebiegiem i równymi regułami gry czuwali redaktorzy.

Test podzielono na dwie fazy. W pierwszej zaprezentowano dziesięć materiałów wideo, każdy dwukrotnie. Odtwarzano je na komputerze PC, strumieniowo z aplikacji Netflix oraz z nośnika 4K Blu-ray konsoli Xbox. Co ważne, przed rozpoczęciem tego etapu wszystkie telewizory skalibrowano do tego samego standardu.

goście porównują cztery telewizory

W drugiej fazie wykorzystano natomiast tryby dostępne w ustawieniach telewizorów, a dokładniej: „żywy” lub „dynamiczny”. Jak podają organizatorzy, to właśnie one pozwalają najlepiej zaprezentować możliwości przetwarzania w obszarze jakości obrazu. Tym razem uczestnicy obejrzeli 12 materiałów, ponownie odtworzonych na komputerze PC, strumeniowo z Netflixa i nośnika 4K Blu-ray.

Który telewizor wywarł najlepsze wrażenie?

Wyniki pierwszego etapu testów były wyrównane. Najwięcej głosów – 38% – zebrał Philips OLED804. Drugie miejsce zdobył Sony AF9 z wynikiem 30%. LG i Panasonic zajęły kolejno trzecie i czwarte.

podstawka telewizora philips oled 804

Druga faza miała natomiast niekwestionowanego zwycięzcę, którym był OLED804 z głosami aż 69% gości. Za nim uplasował się Panasonic GZ2000. Co ciekawe, dla flagowego modelu Philipsa jest to już czwarte zwycięstwo. Wcześniej podobne testy przeprowadzono w Wielkiej Brytanii (dwukrotnie) i w Niemczech.

My też przetestowaliśmy OLED-a od Philipsa – zajrzyjcie do recenzji Philipsa OLED854

Co zadecydowało o wyniku Philipsa OLED804?

Nie ma wątpliwości, że to zasługa zaawansowanego procesora obrazu P5 trzeciej generacji. Odpowiada on za przetwarzanie obrazu w pięciu kluczowych aspektach, którymi są: kolor, ostrość, kontrast, ruch oraz optymalizacja źródła.

ambilight telewizora philips oled804

Kolejny sukces marki w taki sposób skomentował Danny Tack, Dyrektor ds. Strategii i Planowania Produktu w Philips TV:

Pokazaliśmy, że procesor obrazu Philips P5 jest co najmniej tak samo dobry, jak najlepsze rozwiązania oferowane przez naszych konkurentów. Organizacja testów w formule ślepego porównania w dwóch ustawieniach – po skalibrowaniu oraz w trybie żywym – pozwoliła uzyskać obiektywne i sprawiedliwe oceny użytkowników. Telewizor Philips zwyciężał za każdym razem, uzyskując bardzo podobne wyniki. Jestem przekonany, że dzięki naszemu procesorowi P5 trzeciej generacji udowodniliśmy posiadanie najlepszej na rynku technologii przetwarzania obrazu.
Danny Tack

Zwycięzca bierze wszystko, przynajmniej do następnych testów.

W ofercie x-kom znajdziecie telewizory Philips 55OLED804 oraz Philips 65OLED804.

Źródło: materiały prasowe