Cyberpunk 2077 z aktualizacją jeszcze dziś? Zapowiedź transmisji

CD Projekt RED zapowiedział w walentynki transmisję, na której twórcy chcą porozmawiać z graczami od serca. Być może z tej okazji szykują wyjątkowy prezent, bo według doniesień bardziej uważnych fanów to właśnie dziś, w dzień transmisji, Cyberpunk 2077 może otrzymać aktualizację. Gdzie obejrzeć streama i czy rzeczywiście rodzima firma zaskoczy?

O Cyberpunku na żywo – dziś

Równo o godzinie 16.00 dnia 15 lutego odbędzie się oficjalny stream CD Projektu RED w serwisie Twitch na firmowym kanale. Nie podano żadnych szczegółów transmisji, no i minęło już trochę czasu odkąd „cud znad Wisły” czymkolwiek się z nami – graczami – podzielił. Wiemy natomiast jedno i najważniejsze, że to właśnie do końca Q1 miała ukazać się next-genowa aktualizacja do gry na konsole Xbox Series X|S oraz PlayStation 5.

zapowiedź streama 15 luty cyberpunk 2077

Czy to Cyberpunk 2077 1.5, czy next-gen, czy kolejna obietnica?

W wywiadzie dla Rzeczpospolitej CEO CD Projektu RED – Kiciński, podzielił się informacjami na temat aktualizacji 1.5 do Cyberpunka. Według założeń, ma ona pojawić się w bieżącym roku w paczce z next-genową aktualizacją. Patch 1.4 został pominięty celowo, by podkreślić rozmiar nadchodzących poprawek. Czy to jest ten czas?

jazda pojazdem po night city

Bardzo niewykluczone. Jeszcze przed transmisją, a tuż po jej zapowiedzi, posiadacze Xboksa mogli zauważyć adnotację przy Cyberpunku 2077, że gra została zoptymalizowana pod konsole nowej generacji. To zresztą przekazał czujny Tom Warren z redakcji The Verge za pośrednictwem swojego Twittera.

Aktualizacja dosłownie za rogiem?

Nadzieje, że w czasie transmisji padną słowa w stylu: „tak, znowu to zrobiliśmy, aktualizacja na next-geny jest już dostępna do pobrania, właśnie teraz!” nabierają tempa. A to przy wskazówkach pochodzących z Xboksa nie wywołałoby zdziwienia. Nadal jednak nie daje to gwarancji, że tak właśnie się stanie, a aktualizacja nie otrzyma tylko zapowiedzi.

Ale to, co konkretnie znajdzie się w aktualizacji także nie zostało ujawnione. Do tej pory do sieci trafiła wyłącznie nowa okładka gry i same plotki, traktujące o przebudowie interfejsu, poprawionym SI i przebudowanym systemie łupów. Co więcej, miałoby nie zabraknąć fryzjerów czy nowych mieszkań do wykupienia. Ale to nadal tylko plotki, zbieżne z obrazem, który gracze wykreowali sobie jeszcze przed premierą Cyberpunka.

Cóż. Przekonamy się o 16:00.

źródło: Polygon, Game Informer, CyberpunkGame