Bez nich ani rusz. Rzecz o akcesoriach Silver Monkey

Akcesoria są nieodłącznym elementem środowiska komputerowego i świata GSM. Trzeba jednak kupować je z głową i nie sięgać po pierwsze lepsze produkty. Tu na scenie pojawia się marka Silver Monkey z akcesoriami GSM oraz komputerowymi, zapewniając jakość w atrakcyjnej cenie.

Akcesoria komputerowe i GSM

Osobiście uważam, że temat akcesoriów, tych komputerowych i tych GSM, jest niesłusznie marginalizowany. Pomyśl tylko, siadasz za biurkiem i co widzisz? Poza monitorem najpewniej mysz i klawiaturę – czyli akcesoria. A co stanowi otoczenie smartfona? Również akcesoria, reprezentowane przez uchwyty i różnego rodzaju ładowarki.

Mysz solo lub w zestawie biznesowym

Mysz i klawiatura tworzą nieśmiertelny i nierozerwalny duet, który wraz z komputerem i monitorem króluje w każdym domu i w każdym biurze. Co więcej, w większości są to modele multimedialne, a więc pełnowymiarowe klawiatury wyposażone w membrany oraz myszy z dwoma przyciskami, rolką i sensorem optycznym do 1600 dpi.

To w zupełności wystarczy do komfortowej pracy z programami i aplikacjami, a także do wielu gier (zwłaszcza gdy nie planujemy zbyt mocno wkręcać się w gaming). Ale czy opłaca się kupować tanie myszy i klawiatury? Może lepsza będzie inwestycja w model z górnej półki, na przykład w mechaniczną klawiaturę albo mysz dla graczy?

Klawiatura bezprzewodowa i mysz Silver Monkey

Do pracy z pakietem Office, programem do fakturowania, czy panelem obsługi klienta niepotrzebne są zaawansowane akcesoria. Klawiatura, która oferuje 104 przełączniki, w tym wydzielony panel numeryczny z pewnością zaspokoi potrzeby większości zawodów pracujących za biurkiem. Tak naprawdę rozstrzygać powinniśmy jedynie pomiędzy wersją klasyczną i bezprzewodową. Ewentualnie decydować się na zakup samej myszki bądź kompletnego zestawu.

W obliczu powyższych wymagań ciekawie prezentują się produkty Silver Monkey. Dlaczego? Bo są to akcesoria atrakcyjne cenowo, a do tego dobrze wykonane, co niestety nieczęsto się zdarza, gdy sięgamy po akcesoria sprzedawane w elektro marketach. Nie za te pieniądze.

Mysz bezprzewodowa Silver Monkey

HUB USB receptą na brakujące porty

Bywa tak, że porty USB w laptopie zajęte są co do jednego. Ja borykałem się w tym problemem przez dłuższy czas, aż kupiłem po prostu HUB USB. I był to produkt Silver Monkey, wyposażony w 4 pełnowymiarowe złącza USB 3.0. Zyskałem dzięki temu kilka kolejnych portów, do których podłączam testowane smartfony, gdy zgrywam z nich zdjęcia zrobione przy okazji recenzji.

HUB obsługuje także pendive’y, nie podłączam do niego jedynie zewnętrznych dysków HDD z uwagi na fakt, że HUB Silver Monkey jest pasywny. Oznacza to, że nie może zasilać zewnętrznego komponentu, ale poza tym pracuje bez zarzutów.

HUB USB Silver Monkey

Akcesoria GSM, czyli wsparcie nie tylko dla smartfona

Pamiętam moment pojawienia się opcji bezprzewodowego ładowania smartfonów. To był prawdziwy hit! Można było jedynie ubolewać nad koniecznością zakupu oryginalnych ładowarek indukcyjnych, które z uwagi na bycie nowością rynkową, nie należały do najtańszych akcesoriów. Sytuacja na szczęście uległa zmianie i dzisiaj możemy korzystać z zamienników.

Tylko uwaga, nie mogą to być byle jakie produkty. Chodzi przecież o dbałość o baterię oraz bezpieczeństwo samego procesu ładowania. Sięgając po ładowarkę indukcyjną Silver Monkey, mamy pewność, że kupujemy gadżet sprawdzony i bezpieczny dla naszego urządzenia.

Obsługuje ona standard QI Wireless, co czyni ją kompatybilną z każdym smartfonem ładowanym bezprzewodowo, niezależnie od marki.

Ładowarka indukcyjna Silver Monkey

Do tradycyjnego ładowania też nie należy sięgać po pierwszą lepszą ładowarkę. Tu ponownie kłania się oferta Silver Monkey, a w niej:

  • ładowarka sieciowa 3x USB i Quick Charge 3.0,
  • ładowarka sieciowa USB C z Power Delivery, która naładuje także baterię w MacBooku,
  • ładowarki samochodowe – klasyczna, z podwójnym USB oraz obsługująca PD.

    Niezwykle istotne są tutaj certyfikaty bezpieczeństwa, którymi mogą się pochwalić wszystkie wymienione ładowarki Silver Monkey.
Ładowarka Sieciowa USB-C PD 18W

I jeszcze jeden przydatny gadżet – mianowicie uchwyt samochodowy do smartfona. Dziś rzecz niezbędna, zważywszy na możliwość korzystania z mobilnej nawigacji, czy przesyłania muzyki z telefonu do samochodowego audio przez Bluetooth. Uchwyt Silver Monkey ma teleskopową konstrukcję oraz szeroki zakres regulacji, co pozwala ustawiać ekran smartfona poziomo lub pionowo, zależnie od potrzeb.

Uchwyt samochodowy do smartfona Silver Monkey

Więcej informacji o akcesoriach znajdziemy na stronie Silver Monkey

Oferta Silver Monkey obejmuje także
kable i przejściówki