ASUS ZenFone 8 Flip – wyciek dotyczący kamery. Co wiemy?

Znamy już datę premiery smartfonów z serii ASUS ZenFone 8. Pomimo tego, że dzieli nas od niej jedynie kilka dni to w dalszym ciągu możemy usłyszeć o nowych doniesieniach na temat funkcjonalności smartfonów. Co tym razem wiemy na temat ASUSa ZenFone 8 Flip? Poznaj wszystkie informacje i przecieki.

ASUS ZenFone 8 Flip, czyli powrót do przeszłości

W jakimś momencie historycznej przeszłości telefonów komórkowych powstała pewna data graniczna. Producenci smartfonów próbowali znaleźć metody pozwalające usunąć prawie wszystkie zbędne ramki z obudowy telefonu komórkowego. Niektóre wykorzystywały wyskakujące kamery, podczas gdy inne zadowalały się małymi wycięciami.

Niemniej jednak ASUS zastosował w poprzednim smartfonie ZenFone 7 Professional bardzo charakterystyczny i ciekawie wyglądający system „odwracanego aparatu cyfrowego”. Podczas gdy większość wyskakujących aparatów w telefonie pozornie zniknęła, ASUS ponownie wprowadził klapkę w swoim flagowym modelu ZenFone 8 Flip. Przynajmniej takie są doniesienia.

Biorąc pod uwagę fakt, iż wystające aparaty wyszły z mody, myśl że ASUS nie zrezygnował z tego pomysłu jest nieco zadziwiająca. Może właśnie oderwanie od normy będzie paliwem sukcesu produktu Tajwańczyków?

ASUS ZenFone 8 Flip zdjęcia modelu
źródło: 91mobiles

ASUS ZenFone 8 Flip – specyfikacja

W przypadku ZenFone 8 Flip możemy się spodziewać

  • wyświetlacza o przekątnej 6,67 cala
  • flagowy procesor Qualcomm Snapdragon 888, który będzie współpracował z 8 GB pamięci RAM i 256 GB pamięci wbudowanej.
  • System operacyjny – Android 11
  • Wydajny akumulator, o pojemności 5000 mAh.

Najważniejszym aspektem w całej specyfikacji smartfona jest wyżej wspomniany aparat, który będzie można po prostu obrócić i wykorzystać jako przedni. W ZenFone 8 Flip znajdziesz potrójny aparat tylni o specyfikacji:

  • 64 Mpix,
  • 8 Mpix,
  • 12 Mpix.

Kiedy premiera?

Premierowy pokaz smartfonów z serii ASUS ZenFone 8 został zapowiedziany na 12 maja na godzinę 19:00 czasu polskiego. Z pewnością będziemy śledzić wszelkie informacje o nadchodzącym produkcie Tajwańczyków i nie omieszkamy poinformować Cię o nowościach. To, czy rozwiązanie w postaci obracanego aparatu pomoże lepiej wypromować smartfon w tym roku, jest odrębnym pytaniem, niemniej jednak jasne jest, że ASUS nastawia się bardzo na sukces.

Sprawdź bieżącą ofertę smartfonów ASUS w x-kom