ASUS ROG Phone 6 zaprezentowany. Znamy wygląd i specyfikację gamingowego smartfona

Gamingowe smartfony Asusa to jedne z najwydajniejszych urządzeń. Tegoroczny model ROG Phone 6 jako pierwszy na rynek zostanie wprowadzony w najnowszy układ Qualcomma. Procesor wspomoże aż 18 GB RAM oraz 512 GB wbudowanej pamięci na dane typu UFS 3.1. Taki zestaw sprawia, że żadna gra nie będzie klatkować.

Asus ROG Phone 6 z potężną specyfikacją. Na pokładzie ulepszony Snapdragon 8+ Gen 1

Smartfony serii ROG Phone od Asusa to wydajne urządzenia nadające się idealnie do mobilnego grania. Ostatnim gamingowym telefonem Asusa był ROG Phone 5s, którego w Polsce ujrzeliśmy w listopadzie ubiegłego roku. Choć od premiery modelu 5s minęło dopiero kilka miesięcy, to tajwańskie przedsiębiorstwo już za niedługo oficjalnie zaprezentuje swój najnowszy smartfon.

Tuż po premierze flagowego SoC Qualcomm Snapdragon 8+ Gen 1, Asus na swoich mediach społecznościowych ogłosił, że najnowszy ROG Phone 6 będzie wyposażony właśnie w ten procesor. Co więcej, w serwisie Antutu odnaleziono testy nieznanego smartfona zasilanego przez nowy flagowy SoC. Istnieje duże prawdopodobieństwo, że przedstawione dane skrywają najnowszy produkt Tajwańczyków.

Tajemniczy telefon z chipem Snapdragon 8+ Gen 1, ma wyświetlacz o częstotliwości odświeżania 165 Hz, 18 GB pamięci RAM LPDDR5 i 512 GB pamięci UFS 3.1. Działa na systemie operacyjnym Android 12. Łączny wynik testów jest naprawdę imponujący, bo wynosi aż 1,118,161 punktów. Wyniki CPU i GPU poprawiły się o 20 000 do 30 000 punktów względem SD8G1.

Oprócz wysokiej wydajności można spodziewać się także niższego poboru energii, a co za tym idzie niższych temperatur. Według Qualcomma wykorzystanie 4-nanometrowgo procesu TSMC poprawia ogólną wydajność energetyczną o 15 procent w porównaniu do SD8G1. Krótko mówiąc, nowy ROG Phone będzie piekielnie wydajny, przy czym nie powinien nagrzewać się tak mocno jak jego poprzednik.

Antutu ROG Phone 6

Equal Leaks ujawnia wygląd ROG Phone 6

Jak wskazuje grafika umieszczona w chińskich mediach społecznościowych przez Equal Leaks tył ROG Phone 6 będzie bardzo podobny do wcześniejszego modelu. Smartfon wygląda na masywny, a jego krzykliwy design powinien spodobać się graczom. To jednak nie wszystko, czego można doszukać się w sieci.

Przyglądając się grafikom koncepcyjnym, można również zauważyć, że ilość aparatów nie uległa zmianie, za to zmieniło się ich rozmieszczenie. Na jego tyle może dostrzec także wyświetlacz, na którym będą mogły się pokazywać kolorowe animacje, ale również przydatne informacje zupełnie jak w modelu 5s.

Grafika koncepcyjna ROG Phone 6

Ile będzie kosztować Asus ROG Phone 6?

Ponieważ oficjalna premiera modelu ROG Phone 6 nie została jeszcze potwierdzona, ciężko jest powiedzieć, ile smartfon będzie kosztował. Można jednak przyjrzeć się wycenie poprzednich smartfonów z serii. Standardowy model 5S był wyceniony na 1099 USD / 4499 zł. Natomiast cena wariantu z dopiskiem PRO wynosiła aż 1299 USD / 5899 zł.

Jeden ze sklepów internetowych w Indiach już teraz oferuje przedsprzedaż najnowszego Asusa. W witrynie GadgetsNow, cena wynosi 59 999 Rs za model ROG Phone 6 i 79 948 Rs za wersję Ultimate. Przeliczając Indyjskie Rupee na złotówki ceny prezentują się następująco 3 346 zł za wersję standardową i 4 464 zł za model Ultimate. Biorąc pod uwagę inflację oraz wysoki kurs dolara względem złotówki może się okazać, że ROG Phone 6 będzie jeszcze droższy niż 5S.

ROG Phone 6 egzemplarz testowy

Kiedy premiera ultrawydajnych smartfonów dla graczy?

Asus potwierdził oficjalny termin debiutu najnowszego smartfona dla graczy ASUS ROG Phone 6. Premierowy zwiastun ujawnia, że ​​nowy telefon dla graczy zadebiutuje 5 lipca w Tajpej o 20:00, czyli około 17:30 czasu IST. W przeciwieństwie do poprzednich modeli z serii premiera będzie miała charakter globalny. Oznacza to, że urządzenie będzie jednocześnie prezentowane na Tajwanie, w Berlinie i Nowym Jorku.

Całe wydarzenie odbędzie się wirtualnie, więc każdy zainteresowany będzie mógł oglądać ją na żywo. Poza nowymi gamingowymi smartfonami ASUS zaprezentuje również kilka akcesoriów stworzonych specjalnie dla graczy. Zapewne będzie to nowy pad do smartfona, układ chłodzenia i słuchawki bezprzewodowe sygnowane logo ROG — Republic of Gamers.

ROG Phone 6 sampel